Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?”

Aktualność

Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?” to bezpłatne wydarzenie dla dyrektorów i wicedyrektorów z wszystkich rodzajów szkół. Jest ono poświęcone prowadzeniu szkół, w których współpraca, dialog i wzajemne wsparcie wszystkich członków szkolnej społeczności są szczególnie ważne.

Na naszej konferencji:

  • weźmiesz udział w warsztatach, wykładach, panelach oraz nieformalnych spotkaniach,
  • pogłębisz swoją wiedzę i umiejętności  na zróżnicowanych i angażujący zajęciach,  
  • poznasz dyrektorów i wicedyrektorów o podobnych potrzebach i doświadczeniach, z którymi wymienisz się swoją wiedzą 
  • odniesiesz treści zajęć prowadzonych przez doświadczonych ekspertów do własnych doświadczeń i uwarunkowań Twojej szkoły, a następnie wprowadzisz je w swojej praktyce

Konferencja jest też  okazją do dialogu i budowania sojuszy z innymi dyrektorami, ekspertami oraz instytucjami  zajmującymi się edukacją. 

Dołącz, aby rozwijać szkołę, w której okna i drzwi są szeroko otwarte dla wszystkich:

  • głos młodych ma znaczenie i nie oznacza to sporów  między nauczycielami i uczniami,
  • jest przestrzeń do współdecydowania nauczycieli, uczniów i rodziców, a także do ćwiczenia na co dzień demokratycznych praktyk,
  • cała szkolna społeczność każdego dnia doskonali  się w dialogu i budowaniu mądrych sojuszy,
  • korzysta się ze sprawdzonych sposobów na współpracę od ucznia po organ prowadzący,
  • dyrektor korzysta z prostych  narzędzi do angażowania zespołu i wzajemnego wspierania się,
  • rada pedagogiczna jest przestrzenią współpracy i wzajemnego uczenia się, a spotkania z rodzicami czasem  działania wspólnie na rzecz ucznia i jego potrzeb.

Przyjedź, żeby dowiedzieć się jak:

 

  • włączać uczniów, nauczycieli i rodziców w podejmowanie decyzji dotyczących spraw szkolnych,
  • angażować szkolną i lokalną  społeczność na rzecz rozwoju szkoły,
  • wdrażać skuteczne praktyki poprawiające szkolną komunikację i współpracę,
  • tworzyć szkolne sieci wzajemnego wspierania się.

KIEDY?

Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?” odbędzie się 22 i 23 lutego 2024 roku. Spotkamy się w godzinach porannych i pożegnamy po południu następnego dnia.

GDZIE?

Europejskie Centrum Solidarności,
Gdańsk, Pl. Solidarności 1


JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONFERENCJI?

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapewniamy wyżywienie oraz nocleg z 22 na 23 lutego.

Zapraszamy dyrektorów i wicedyrektorów. Mogą to być dwie osoby z jednej placówki. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzący

Patrycja Medowska (ECS)

Z wykształcenia germanistka. Przez wiele lat dziennikarka Polskiego Radia RDC. W Fundacji im. Konrada Adenauera w Polsce odpowiedzialna za relacje z mediami i organizację wydarzeń dotyczących integracji europejskiej i relacji polsko-niemieckich. Od 2008 roku pracowniczka Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku; pełni funkcję zastępczyni dyrektora ds. kultury obywatelskiej.

Przemysław Kluge (CEO)

Tworzy, organizuje i koordynuje działania, które są rozwojowe dla dyrektorów szkół, m.in. cykl webinariów i seminariów „Odporna szkoła” dla dyrektora i Letnią Szkołę Dyrektorów. Jest polonistą. Wykształcenie uzupełniał licznymi studiami podyplomowymi z zakresu zarządzania oświatą i ewaluacji. Ma rekomendację trenerską II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, która uprawnia go do prowadzenia treningów interpersonalnych. W trakcie 32-letniej kariery w edukacji był bibliotekarzem, nauczycielem, dyrektorem szkoły (publicznej i prywatnej), trenerem oświatowym i biznesowym, dyrektorem ośrodka ORKE przy WSiP.

Sylwia Żmijewska-Kwiręg (CEO)

Kieruje działem „Szkoła ucząca się” w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wspólnie z zespołem rozwija program, zwłaszcza w zakresie upowszechniania współpracy nauczycieli i dyrektorów oraz rozwijania przywództwa edukacyjnego. Jest nauczycielką wiedzy o społeczeństwie, twórczynią programów nauczania i podręczników, współautorką programów kompleksowego wspomagania szkół oraz materiałów dydaktycznych i eksperckich publikacji. Certyfikowana trenerka, tutorka i mentorka programów CEO i innych organizacji pozarządowych.

Małgorzata Borowska-Leszczyszyn

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych Akademia Liderów Oświaty, nauczycielka j. polskiego i historii. Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Lubieszewie - Aktywna Szkoła - wdrażająca innowacyjne rozwiązania w nauczaniu. Twórczyni autorskich rozwiązań skoncentrowanychna nauczaniu interdyscyplinarnym – z powodzeniem stosowanych w codziennej pracy z uczniami w Szkole Podstawowej w Lubieszewie. Entuzjastka edukacji nastawionej na podmiotowość ucznia i tworzenie środowiska nauczania sprzyjającego rozwojowi potencjału każdego ucznia. Od 2012 r. trenerka edukacyjna, mentorka i asystentka szkół w programach koncentrujących się na budowaniu współpracy nauczycieli i wykorzystywaniu w praktyce nowatorskich rozwiązań w kierunku podnoszenia jakości pracy szkoły. Jest doświadczoną praktyczką oceniania kształtującego, które pielęgnuje w kierowanej przez siebie placówce.

Zygmunt Medowski

Specjalista Psychoterapii Uzależnień. Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Dialogu Motywującego. Terapeuta Dialogu Motywującego PTDM. Trener i Superwizor PTDM. Członek Motivational Interviewing Network of Trainers. Superwizor Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko. Członek Pomorskiej Rady Ekspertów ds. Uzależnień. Wykładowca akademicki: Uniwersytet Gdański, SWPS Wydział Zamiejscowy w Sopocie, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku. Autor i realizator programów profilaktycznych i terapeutycznych.

Agnieszka Tomasik

Doktor nauk humanistycznych, pedagog specjalny i polonistka, innowatorka, ekspertka zmiany, popularyzuje edukację obywatelską, prawną i konektywizm w uczeniu się i zarządzaniu. Dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku, wykładowczyni na uniwersytecie Merito i liderka nauczycielskiej sieci Kreatywnej Pedagogiki.

Zofia Gajger

Członkini samorządu uczniowskiego w XIV LO w Gdańsku. Angażuje się społecznie, uczestniczy w Kole Inicjatyw Społecznych w XIV LO, współorganizuje Uczniowską Konferencję Praw Człowieka. Interesuje się kryminologią, psychologią, a także makijażem oraz modą.

dr Tomasz Besta (Uniwersytet Gdański)

Profesor UG, pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zajmuje się psychologią społeczną i psychologią osobowości. Interesuje się analizą relacji międzygrupowych, działań zbiorowych, dynamiką grup oraz motywacją do angażowania się i popierania działań przemocowych. Prowadził badania między innymi wśród osób uczestniczących w Marszach Równości, Czarnych Protestach, Światowych Dniach Młodzieży, strajku nauczycieli, a także wśród wolontariuszy WOŚP i kibiców piłkarskich. Bada także zniekształcenia poznawcze wpływające na odbiór i ocenę zjawisk społecznych, oraz to, w jaki sposób charakterystyki miejsca zamieszkania związane są z jakością życia. Prowadzi warsztaty i wykłady popularyzujące naukę. Współautor książki „Między Grupami. Przewodnik po relacjach z ludźmi, którzy się od nas różnią” oraz „Walcz, protestuj, zmieniaj świat. Psychologia aktywizmu”.

Elżbieta Krawczyk (CEO)

Kieruje pracami Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Autorka programów edukacyjnych, publikacji i kursów e-learningowych z zakresu edukacji globalnej, międzykulturowej i ekologicznej. Jest absolwentką arabistyki i islamistyki na Uniwersytecie Warszawskim, stosunków międzynarodowych ze specjalizacją w zakresie międzynarodowej współpracy rozwojowej w Collegium Civitas oraz Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego. Członkini ruchu Climate Reality.

Anna Listewnik

Filolożka, pedagożka dramy, ekspertka ds. awansu zawodowego nauczycieli, doradczyni metodyczna, wykładowczyni na Uniwersytecie WSB Merito. Od września 2016 roku pełni funkcję dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 57 im. gen. Władysława Andersa w Gdańsku. Zakładała oddziały przygotowawcze dla uczniów z doświadczeniem migracyjnym. Organizuje Międzynarodowe Konferencje „Współpraca edukacyjna Gdańsk–Lwów–Odessa–Kutaisi–Batumi”.

Dariusz Zelewski

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Kazimierza w Kartuzach, nauczyciel dyplomowany, ekspert ds. awansu zawodowego. Członek Pomorskiej Rady Oświatowej w Gdańsku. Trener w edukacji, współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej jako asystent Szkół Uczących Się oraz Dyrektor Konsultant Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty. Od ponad 20 lat wspiera organizacje pozarządowe w zakresie doradztwa oraz współpracy z administracją samorządową.

Sulisława Borowska

Animatorka społeczna, moderatorka, trenerka rozwoju osobistego i metody action learningu – od ponad 20 lat związana z Fundacją Kaszubski Uniwersytet Ludowy (obecnie wiceprezeska) oraz współwłaścicielka Pracowni Szkła Artystycznego „SuliArt”. Od kilku lat mocno zaangażowana w projekty kobiece nastawione na ożywianie życia społecznego na wsi oraz działania skierowane na uruchamianie potencjału młodych i usłyszenie ich głosu przez dorosłych. Aktywna mieszkanka sołectwa Nowa Ameryka, w którym współtworzy nieformalną grupę „Odkryj życie w Nowej Ameryce”. Tamże z radością praktykuje współpracę międzypokoleniową i uczy się współdziałania z młodymi. W życiu cieszy ją możliwość tworzenia przestrzeni do poznawania się i wspólnego działania osób o różnym doświadczeniu życiowym.

Maria Kryger

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w XIV LO w Gdańsku, angażuje się społecznie, uczestniczy w Kole Inicjatyw Społecznych przy XIV LO, współorganizuje Uczniowską Konferencję Praw Człowieka i wydarzenia z życia szkolnego, a w wolnym czasie chodzi na koncerty, gra na ukulele i gitarze. Żegluje i jest harcerką.

Helena Chmielińska-Plaszczyk

Zastępczyni przewodniczącej XIV LO w Gdańsku. Angażuje się społecznie, uczestniczy w Kole Inicjatyw Społecznych w XIV LO, współorganizuje Uczniowską Konferencję Praw Człowieka. W wolnym czasie chodzi na zajęcia przygotowujące do szkoły filmowej, co jest jej pasją. Lubi też grać w gry na konsoli np. „Wiedźmin 3".

Konferencja realizowana w ramach inicjatywy finansowanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy Norweskich i EOG w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej.

Organizatorami konferencji są Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskie Centrum Solidarności.​

Inne aktualności

Aktualności

25/10/2023
Zapraszamy na festiwal z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej 2023
 Drogie Nauczycielki, drodzy Nauczyciele,zapraszamy Was oraz Waszych uczniów i uczennice do włączenia się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) – święta ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go. Wydarzenie odbywa się...
czytaj więcej»
30/08/2023
Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?
Zapraszamy do udziału w konferencji projektu „O pracy w szkole w czasach migracji” Dwudniowa konferencja „Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?” to okazja, żeby poznać inne osoby uczestniczące w...
czytaj więcej»
25/08/2023
Ruszyła rekrutacja do naszych programów dla nauczycieli
Końcówka sierpnia to czas planowania i start rekrutacji do naszych programów w nowym roku szkolnym. Sprawdźcie, jakie projekty w tematach związanych z edukacją globalną i ekologiczną przygotowaliśmy dla Was na...
czytaj więcej»
06/06/2023
Webinarium „My (i) natura. W trosce o środowisko i nas samych”
Zapraszamy już 19 czerwca o 17:30! Zdajemy sobie sprawę, że mijający rok był wymagającym czasem, dlatego przygotowaliśmy webinarium, który nastroi Cię do odpoczynku. Dostaniesz od narzędzia do radzenia sobie ze...
czytaj więcej»
06/06/2023
Szkolenie stacjonarne „Od rozmowy do działania: dobre relacje i atmosfera w klasie wielokulturowej”
Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Warszawie. Podczas szkolenia przygotujesz się na nowy rok szkolny:👉 poznasz dobre praktyki w pracy w klasie i szkole wielokulturowej,👉...
czytaj więcej»
24/05/2023
Webinarium „Różnorodność w szkole: jak zrozumieć, dostrzegać i celebrować różnice?”
Zapraszamy na webinarium, podczas którego wspólnie zastanowimy się, jak podejść do zagadnienia różnorodności i międzykulturowości w Twojej szkole. Webinarium odbędzie się 6 czerwca i będzie nawiązywać do Międzynarodowego Dnia Różnorodności...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań

Zapraszamy na festiwal z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej 2023

Aktualność

 

Drogie Nauczycielki, drodzy Nauczyciele,

zapraszamy Was oraz Waszych uczniów i uczennice do włączenia się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) – święta ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go. Wydarzenie odbywa się od 1999 roku z inicjatywy Centrum Północ-Południe przy Radzie Europy.

 

Udział w TEG to możliwość włączenia się do globalnej akcji i wspólnego zmieniania świata na lepszy! To święto wszystkich, którym bliskie jest działanie na rzecz globalnych wyzwań, a także możliwość budowania wspólnoty i pokazania swojego zaangażowania.  

Z tej okazji po raz kolejny zapraszamy szkolne zespoły młodzieżowe do uczestnictwa w Festiwalu internetowym „Pokój dla planety. Planeta pokoju”. Razem z Wami chcemy zastanowić się, jaki jest związek konfliktów z planetą i jak poprzez drobne działania w szkole przyczyniać się do tego, żeby Ziemia stała się planetą pokoju. Weźmiemy pod lupę takie zagadnienia jak zmiana klimatu, migracje, nasze kontakty z naturą, czy dbanie o różnorodność biologiczną, a do tego będziemy ćwiczyć krytyczne myślenie

Jak mówić o konfliktach? Jak radzić sobie z nimi, żeby działać, a jednocześnie zachować wewnętrzny (s)pokój? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas tegorocznego festiwalu. Jego celem jest podjęcie tematów planety i pokoju oraz włączenie młodzieży do aktywności odpowiadających na globalne wyzwania.

Wydarzenia festiwalu zostały podzielone na dwie grupy: aktywności dla nauczycieli i nauczycielek oraz aktywności dla uczniów i uczennic. 

 

O FESTIWALU 

 

W tym roku zasadnicza część festiwalu będzie trwała trzy dni, od 14 do 16 listopada (wtorek-czwartek).
Tydzień wcześniej odbędzie się krótkie webinarium wprowadzające. 

W trakcie festiwalu zarówno uczennice i uczniowie, jak i nauczyciele i nauczycielki będą mieć okazję uczestniczyć w webinariach dotyczących globalnych wyzwań. Do tego młodzież stworzy zespoły szkolne i wykona zadania w ramach gry korytarzowej, działając na terenie swojej szkoły. Rezultaty swoich działań zaprezentuje w internecie, na platformie festiwalowej. 

Festiwal przeznaczony jest dla nauczycielek i nauczycieli oraz uczniów i uczennic klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Zespoły młodzieżowe mogą liczyć od pięciu do dziesięciu osób, jedna szkoła może zgłosić do dwóch zespołów.

Wszystkie szczegóły dotyczące organizacji wydarzeń w szkole zostaną przekazane opiekunom i opiekunkom w czasie webinarium przygotowującego do Tygodnia Edukacji Globalnej, który odbędzie się 7 listopada.

 

AKTYWNOŚCI DLA NAUCZYCIELI I NAUCZYCIELEK

 

Dla tej grupy proponujemy trzy webinaria: webinarium wprowadzające, które przybliża tematykę tegorocznego TEG-u i wyjaśnia kwestie organizacyjne, oraz dwa webinaria merytoryczne, spośród których nauczyciele i nauczycielki mogą wybrać jedno. 

7 listopada (wtorek), godz. 17:30-18:30 
Webinarium wprowadzające

W trakcie tego webinarium przedstawimy ideę Tygodnia Edukacji Globalnej i zaprezentujemy aktywności, które CEO przygotowało na tę okazję. Będzie też możliwość, by zapoznać się z wszystkimi kwestiami dotyczącymi organizacji festiwalu.

14 listopada (wtorek), godz. 17:00-18:30
Webinarium
„O języku pokoju. Jak reagować na konflikty z empatią?” 

W trakcie webinarium weźmiesz udział w rozmowie dwóch praktyczek empatycznej komunikacji na temat tego, czym jest i czym może być konflikt. Wspólnie zastanowimy się nad swoimi przekonaniami na jego temat i strategiami, które przyjmują dorośli interweniując w dziecięce i młodzieżowe konflikty. Przyjrzymy się tym strategiom – na ile rozwiązania, które oferujemy są wspierające dla konfrontujących się osób – dla ich wspólnej relacji i indywidualnych potrzeb. Zaproponujemy podejście i sposoby działania, które wesprą adekwatne i odpowiedzialne reagowanie na spory uczniów i uczennic.

Webinarium poprowadzi Katarzyna Dzięciołowska oraz Alicja Owczarek.

Katarzyna Dzięciołowska – pracowniczka Centrum Edukacji Obywatelskiej, trenerka i edukatorka edukacji globalnej, instruktorka harcerska, historyczka z krótkim doświadczeniem pracy w szkole. Działa i pracuje z ludźmi w wielu różnych rolach, żeby robić to lepiej, ukończyła studia podyplomowe z porozumienia bez przemocy wg Marshalla B. Rosenberga. Z radością i wciąż na nowo odkrywa, że podstawą dobrej rozmowy jest dobra relacją, przede wszystkim z samą sobą.

Alicja Owczarek – trenerka komunikacji empatycznej, mediatorka w duchu NVC, dyplomowany coach. Absolwentka ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego, a także Collegium Civitas na kierunku „Porozumienie bez Przemocy według Marshalla Rosenberga”. Swoją wiedzę z zakresu NVC zdobywała na licznych warsztatach. Sama prowadziła grupy empatii dla rodziców, warsztaty dla młodzieży, a także dla dorosłych. Jej ostatnie projekty dotyczyły rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie ze złością oraz z hejtem w internecie. Obecnie poszerza wiedzę z zakresu neurobiologii interpersonalnej. Prywatnie żona oraz mama nastoletnich córek.

15 listopada (środa), godz. 17:00-18:30
Webinarium „Jak nie zwariować w globalnym świecie? Czyli o radzeniu sobie ze stresem (nie tylko) klimatycznym”

W trakcie wykładu Magdalena Budziszewska opowie w ciepłych i niestrasznych słowach o różnych formach stresu wynikających z przejęcia globalnymi problemami, klimatem, przyrodą, nierównościami, migracjami, wojną. Następnie przedstawi sposoby dbania o siebie i wspierania uczniów i uczennice w radzeniu sobie z tego typu stresem i różnymi emocjami. Na koniec opowie o tworzeniu w życiu i szkole kultury regeneracji, czyli takich sposobów wspólnego działania, które zostawiają nas raczej wypoczętymi i zachęconymi, niż wypalonymi, wobec skali globalnych problemów. W wykładzie wystąpią też żaby z plasteliny i jeden bardzo biedny kot.

Dr Magdalena Budziszewska – psycholożka i badaczka związana z Wydziałem Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Redaktorka i współautorka podręcznika do edukacji klimatycznej: Klimatyczne ABC. Interdyscyplinarne Podstawy Współczesnej Wiedzy o Zmianie Klimatu. Liderka wielu inicjatyw związanych z edukacją klimatyczną w Polsce. Bada wiedzę i emocje ludzi powiązane ze współczesnymi kryzysami środowiskowymi. Miłośniczka gór i dzikich istot.

 

AKTYWNOŚCI DLA UCZNIÓW I UCZENNIC

 


WEBINARIA DLA UCZNIÓW I UCZENNIC

Trzy webinaria dla uczniów dotyczące kontaktów z naturą i bioróżnorodności, pokojowej komunikacji oraz krytycznego myślenia w dobie konfliktów wojennych i internetu odbędą się w trzech sesjach po 45 min w godzinach 9:30-12:15. Będą to spotkania z badaczkami i działaczami, którzy przekuwają swoje pomysły i zainteresowania w potrzebne i ważne społecznie zadania. Dzięki temu stają się inspiracją w odpowiadaniu na globalne wyzwania związane z planetą i pokojem.

14 listopada (wtorek), godz. 9:30-10:15
Webinarium
„Pokój w lesie. Dlaczego warto rozgościć się w przyrodzie?”

Czy wiecie, że kiedyś naszym naturalnym domem był las? 

Wyszliśmy z lasu do miast i płacimy za to zdrowiem…

A gdyby tak wrócić do domu? Urządzić sobie w nim swój pokój? Pokój, w którym odpoczniemy, zrelaksujemy się, nakarmimy zmysły i zadbamy o swoją odporność… 

Zapraszamy Was na webinarium, podczas którego dowiecie się:

  • jak natura wpływa na nasze samopoczucie, koncentrację i  na nasze zdrowie?
  • na czym polegają i co nam mogą dać kąpiele leśne?
  • co my możemy zrobić dla przyrody, czyli dlaczego powinniśmy dbać o bioróżnorodność?

Spotkanie poprowadzi Magdalena Kołodziejczyk – założycielka i edukatorka Tulę las, absolwentka SGGW na Wydziale Nauk o Zwierzętach oraz Podyplomowych Studiów Pedagogicznych, wielbicielka przyrody, pasjonatka natury, realizatorka licznych projektów związanych z przyrodą. Przez wiele lat związana z Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich-Warszawa, ma ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu edukacji przyrodniczej dzieci, młodzieży i dorosłych oraz głowę pełną pomysłów na to, jak zachęcić innych do przyjaźni z naturą.

14 listopada (wtorek), godz. 10:30-11:15
Webinarium
„Pokój w głowie. Jak nie dać się fake newsom w czasach konfliktów?”

W czasach, gdy udostępniając informacje i pisząc własne opinie w internecie wszyscy współtworzymy media, uważność na tzw. fake newsy jest potrzebna jak nigdy wcześniej. W trakcie webinarium porozmawiamy o tym, czym jest krytyczne myślenie, w jaki sposób rozpoznawać prawdziwe informacje i oddzielać je od opinii. Zastanowimy się także, z jakich źródeł najlepiej czerpać wiedzę, omawiając przykłady tematów związanych z migracjami i konfliktami zbrojnymi, które stanowią jedne z głównych wyzwań dla utrzymania pokoju na świecie.

Webinarium poprowadzi Anna Mikulska – badaczka i dziennikarka, specjalizująca się w temacie praw człowieka, głównie migracji i uchodźstwa, tworząca projekt @historieoczlowieku.

14 listopada (wtorek), godz. 11:30-12:15
Webinarium 
„O języku pokoju. Jak kłócić się pięknie?”

W trakcie webinarium przyjrzymy się temu, co jest uniwersalne dla wszystkich ludzi, a czym się różnią i z czego – w związku z tym – bierze się konflikt. Zastanowimy się też, dlaczego go potrzebujemy (sic!) i co robić, by nas nie rujnował, ale wspierał.

Webinarium poprowadzi Katarzyna Dzięciołowska – pracowniczka Centrum Edukacji Obywatelskiej, trenerka i edukatorka edukacji globalnej, instruktorka harcerska, historyczka z krótkim doświadczeniem pracy w szkole. Działa i pracuje z ludźmi w wielu różnych rolach, żeby robić to lepiej, ukończyła studia podyplomowe z porozumienia bez przemocy wg Marshalla B. Rosenberga. Z radością i wciąż na nowo odkrywa, że podstawą dobrej rozmowy jest dobra relacją, przede wszystkim z samą sobą.


GRA KORYTARZOWA 15-16 listopada (środa- czwartek) 

Dla uczniów i uczennic przygotowaliśmy również grę korytarzową, która będzie trwać cały drugi i trzeci dzień. CEO przekaże opiekunom i opiekunkom grup zestaw zadań do gry. Zadania będą poświęcone globalnym zjawiskom związanym z planetą i pokojem, tropieniu powiązań oraz poszukiwaniu lokalnych rozwiązań i możliwości włączenia się w działania mające na celu poprawę sytuacji na świecie. 

Istotnym elementem gry będzie budowanie współpracy pomiędzy uczniami i uczennicami, wzmacnianie w szkole postaw solidarności i otwartości, a także ćwiczenie krytycznego myślenia. Spośród ponad 25 zadań, o różnym poziomie trudności, opiekunowie i opiekunki wybiorą minimum cztery zadania, które zaproponują młodzieży
w czasie gry.

Efekty zrealizowanych zadań zespoły będą umieszczać na Padlecie, gdzie będą miały też możliwość podejrzeć, jak pracują inne grupy.

TRZY KROKI DO ZGŁOSZENIA SWOEJ GRUPY MŁODZIEŻOWEJ NA FESTIWAL

Krok 1: Zaproś do uczestnictwa swoich uczniów i uczennice, następnie stwórzcie 5-10-osobowe zespoły.

Krok 2: Do 12 listopada zgłoś zespoły, których jesteś opiekunką/opiekunem za pomocą formularza dostępnego poniżej (Uwaga! Jest to inny formularz niż podany wyżej link
z zapisami na webinaria dla nauczycieli!).

Krok 3: Osoby zgłaszające zespoły młodzieżowe w okresie 
7-12 listopada otrzymają szczegółowy program w przeciągu
24 godzin.

Dzięki udziałowi w naszym wydarzeniu młodzież:

  • pozna zaangażowanych rówieśników i rówieśniczki z różnych zakątków Polski i podzieli się pomysłami i inspiracjami,

  • pogłębi wiedzę o aktualnych wyzwaniach globalnych związanych z planetą oraz zagadnieniem pokoju na świecie,

  • wzmocni ważne kompetencje kluczowe – świadomości globalnej, krytycznego i kreatywnego myślenia, współpracy i komunikacji oraz postawy solidarności i odpowiedzialności,

  • poczuje przyjemne emocje dzięki formie nauki poprzez zabawę.

Zapisy na Festiwal potrwają do 12 listopada lub do wyczerpania się limitu miejsc!

 
 
Świętujmy i działajmy razem!

 

Jeśli masz pytania, napisz do koordynatorki Festiwalu: marta.kaluzynska@ceo.org.pl 

 

 

Wydarzenie  realizowane jest w ramach projektu „Krytyczne myślenie dla zrównoważonych społeczności” współfinansowanego przez Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU) oraz programu „Razem w szkole. Polska-Ukraina”, realizowanego w partnerstwie z Norwegian Refugee Council.

Inne aktualności

Aktualności

18/01/2024
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?”
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?” to bezpłatne wydarzenie dla dyrektorów i wicedyrektorów z wszystkich rodzajów szkół. Jest ono poświęcone prowadzeniu szkół, w których...
czytaj więcej»
30/08/2023
Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?
Zapraszamy do udziału w konferencji projektu „O pracy w szkole w czasach migracji” Dwudniowa konferencja „Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?” to okazja, żeby poznać inne osoby uczestniczące w...
czytaj więcej»
25/08/2023
Ruszyła rekrutacja do naszych programów dla nauczycieli
Końcówka sierpnia to czas planowania i start rekrutacji do naszych programów w nowym roku szkolnym. Sprawdźcie, jakie projekty w tematach związanych z edukacją globalną i ekologiczną przygotowaliśmy dla Was na...
czytaj więcej»
06/06/2023
Webinarium „My (i) natura. W trosce o środowisko i nas samych”
Zapraszamy już 19 czerwca o 17:30! Zdajemy sobie sprawę, że mijający rok był wymagającym czasem, dlatego przygotowaliśmy webinarium, który nastroi Cię do odpoczynku. Dostaniesz od narzędzia do radzenia sobie ze...
czytaj więcej»
06/06/2023
Szkolenie stacjonarne „Od rozmowy do działania: dobre relacje i atmosfera w klasie wielokulturowej”
Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Warszawie. Podczas szkolenia przygotujesz się na nowy rok szkolny:👉 poznasz dobre praktyki w pracy w klasie i szkole wielokulturowej,👉...
czytaj więcej»
24/05/2023
Webinarium „Różnorodność w szkole: jak zrozumieć, dostrzegać i celebrować różnice?”
Zapraszamy na webinarium, podczas którego wspólnie zastanowimy się, jak podejść do zagadnienia różnorodności i międzykulturowości w Twojej szkole. Webinarium odbędzie się 6 czerwca i będzie nawiązywać do Międzynarodowego Dnia Różnorodności...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań

Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?

Aktualność

Zapraszamy do udziału w konferencji projektu „O pracy w szkole w czasach migracji”

Dwudniowa konferencja „Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?” to okazja, żeby poznać inne osoby uczestniczące w trzech edycjach projektu i wymienić się z nimi doświadczeniami, czy przemyśleniami. To również szansa na zdobycie cennych kompetencji, dzięki którym łatwiej będzie Ci uczyć w zróżnicowanej szkole i klasie. Razem z ekspertami skupimy się na tym, jak połączyć nauczanie i  pracę z emocjami oraz kompetencjami społecznymi, a także jak zintegrować uczniów i uczennice o różnych potrzebach, zasobach, z innym bagażem doświadczeń.

W trakcie konferencji:

  • poznasz narzędzia i metody pracy w zróżnicowanej klasie;
  • dowiesz się, jak dbać o potrzeby emocjonalne i społeczne uczniów, aby ułatwić im uczenie się;
  • poznasz inne nauczycielki i nauczycieli, które uczestniczą w naszych kursach;
  • wzmocnisz się w uważności i patrzeniu na świat z różnych perspektyw;
  • wymienisz się doświadczeniami i przemyśleniami;
  • zdobędziesz nowe siły do pracy z młodzieżą.

Czego możesz się spodziewać?

  • praktycznych zajęć warsztatowych,
  • charyzmatycznych prowadzących,
  • sesji Q&A z psychologiem,
  • gry integracyjnej,
  • inspiracji do dalszych działań,
  • wspierającej i nieformalnej atmosfery.

Spotkanie odbędzie się w Warszawie w dniach 20-21 października.

  • PiąTEK - Pracownia Potrzeb Emocjonalnych i społecznych

    9:00-19:00 

    Warsztaty:

    Rozpoznawanie trudności emocjonalnych uczniów, którzy potrzebują specjalistycznego wsparcia

    Empatyczna komunikacja

    Zarządzanie konfliktami w klasie

    Integracja i reintegracja w zróżnicowanej klasie

    Sesja Q&A z psychologiem

    Gra integracyjna

    Obiad i kolacja

  • SOBOTA - Pracownia Uczenia SIę

    9:00-15:00

    Warsztaty:

    Metody nauczania wyrównujące wiedzę i umiejętności uczniów w klasie

    Ocenianie w klasie zróżnicowanej kulturowo

    World cafe „Jak uczyć, by łączyć?”

    Obiad 

Zapewniamy:

  • wegetariańskie wyżywienie w czasie trwania konferencji,
  • refundację noclegu w hotelu od 19.10. do niedzieli 21.10 (do ustalonej kwoty),
  • zwrot kosztów podróży do 300 zł.

Na wydarzenie zapraszamy wszystkie osoby uczestniczące w projektach:

  • „Pracuję w szkole w czasach migracji”
  • „Jak odpowiadać na wyzwania szkoły z uczniami-migrantami?”
  • „O pracy w szkole w czasach migracji”

Wydarzenie organizowane jest w ramach programu „Razem w szkole. Polska-Ukraina”, realizowanego w partnerstwie z Norwegian Refugee Council.

Inne aktualności

Aktualności

18/01/2024
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?”
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?” to bezpłatne wydarzenie dla dyrektorów i wicedyrektorów z wszystkich rodzajów szkół. Jest ono poświęcone prowadzeniu szkół, w których...
czytaj więcej»
25/10/2023
Zapraszamy na festiwal z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej 2023
 Drogie Nauczycielki, drodzy Nauczyciele,zapraszamy Was oraz Waszych uczniów i uczennice do włączenia się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) – święta ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go. Wydarzenie odbywa się...
czytaj więcej»
25/08/2023
Ruszyła rekrutacja do naszych programów dla nauczycieli
Końcówka sierpnia to czas planowania i start rekrutacji do naszych programów w nowym roku szkolnym. Sprawdźcie, jakie projekty w tematach związanych z edukacją globalną i ekologiczną przygotowaliśmy dla Was na...
czytaj więcej»
06/06/2023
Webinarium „My (i) natura. W trosce o środowisko i nas samych”
Zapraszamy już 19 czerwca o 17:30! Zdajemy sobie sprawę, że mijający rok był wymagającym czasem, dlatego przygotowaliśmy webinarium, który nastroi Cię do odpoczynku. Dostaniesz od narzędzia do radzenia sobie ze...
czytaj więcej»
06/06/2023
Szkolenie stacjonarne „Od rozmowy do działania: dobre relacje i atmosfera w klasie wielokulturowej”
Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Warszawie. Podczas szkolenia przygotujesz się na nowy rok szkolny:👉 poznasz dobre praktyki w pracy w klasie i szkole wielokulturowej,👉...
czytaj więcej»
24/05/2023
Webinarium „Różnorodność w szkole: jak zrozumieć, dostrzegać i celebrować różnice?”
Zapraszamy na webinarium, podczas którego wspólnie zastanowimy się, jak podejść do zagadnienia różnorodności i międzykulturowości w Twojej szkole. Webinarium odbędzie się 6 czerwca i będzie nawiązywać do Międzynarodowego Dnia Różnorodności...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań

Ruszyła rekrutacja do naszych programów dla nauczycieli

Aktualność

Końcówka sierpnia to czas planowania i start rekrutacji do naszych programów w nowym roku szkolnym.
Sprawdźcie, jakie projekty w tematach związanych z edukacją globalną i ekologiczną przygotowaliśmy dla Was na nadchodzące miesiące.

Globalna Szkoła

Wiesz, że Twoją największą pracą jest przekazywanie świata w ręce młodych ludzi. I wiesz, jaki jest ten świat. Globalne zależności, z pozoru niewidoczne, już dziś silnie wpływają na nasze życie.

Zdobądź przestrzeń i narzędzia, dzięki którym Twoja wiedza o globalnych mechanizmach poszerzy świadomość Twoich uczniów. Zmotywuj ich do działania, by ten świat lepiej poznać i zmieniać. W programie „Globalna szkoła” przygotowaliśmy dla Was w tym roku trzy projekty. Wybierz ten, z którego weźmiesz najwięcej dla siebie i swoich uczennic i uczniów.

Ekologiczna szkoła

Jesteśmy częścią środowiska i nawzajem wpływamy na siebie. Gdy młodzi ludzie rozumieją tę zależność, bardziej dbają o siebie i świat. Dlatego przygotowaliśmy program „Ekologiczna szkoła”, dzięki któremu zachęcisz młode osoby do zmiany swojej szkoły na bardziej przyjazną środowisku.

W nadchodzącym roku szkolnym w ramach programu realizujemy projekt „O środowisku naturalnym”. Opiera się on na sprawdzonej formule, którą realizowaliśmy w poprzednich latach w programie „Ekologiczna szkoła”. Projekt „O środowisku naturalnym” – już pod nową nazwą – skupia się na zagadnieniach i wyzwaniach związanych z różnorodnością biologiczną.

Polska-Ukraina. Razem w szkole

Budowanie bezpiecznego i sprzyjającego rozwojowi środowiska szkolnego wspólnie z uczennicami i uczniami pochodzącymi z różnych krajów i środowisk to wyzwanie. Nowa sytuacja związana z pojawieniem się w szkołach osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa to jednak także szansa na rozwój całego środowiska szkolnego.

Jeśli zależy Ci, aby Twoja szkoła zapewniała poczucie bezpieczeństwa i stwarzała jeszcze lepsze warunki do nauki i rozwoju, skorzystaj z dostępnych w tym roku szkolnym projektów skoncentrowanych na budowaniu kompetencji w zakresie edukacji włączającej.

Nauczysz się, jak tworzyć harmonijne, bezpieczne, sprzyjające uczeniu się środowisko klasy i szkoły. Dowiesz się, jak dostrzegać potrzeby Twoich uczniów i jak korzystać z ich potencjału w procesie wsparcia. Otrzymasz wiele inspirujących wskazówek oraz gotowe materiały, które pomogą w Twojej pracy zawodowej i dbaniu o Twój dobrostan. 

W programie „Polska–Ukraina. Razem w szkole” przygotowaliśmy dwa projekty. Wybierz ten, z którego weźmiesz najwięcej dla siebie i swoich uczennic i uczniów.

Inne aktualności

Aktualności

18/01/2024
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?”
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?” to bezpłatne wydarzenie dla dyrektorów i wicedyrektorów z wszystkich rodzajów szkół. Jest ono poświęcone prowadzeniu szkół, w których...
czytaj więcej»
25/10/2023
Zapraszamy na festiwal z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej 2023
 Drogie Nauczycielki, drodzy Nauczyciele,zapraszamy Was oraz Waszych uczniów i uczennice do włączenia się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) – święta ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go. Wydarzenie odbywa się...
czytaj więcej»
30/08/2023
Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?
Zapraszamy do udziału w konferencji projektu „O pracy w szkole w czasach migracji” Dwudniowa konferencja „Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?” to okazja, żeby poznać inne osoby uczestniczące w...
czytaj więcej»
06/06/2023
Webinarium „My (i) natura. W trosce o środowisko i nas samych”
Zapraszamy już 19 czerwca o 17:30! Zdajemy sobie sprawę, że mijający rok był wymagającym czasem, dlatego przygotowaliśmy webinarium, który nastroi Cię do odpoczynku. Dostaniesz od narzędzia do radzenia sobie ze...
czytaj więcej»
06/06/2023
Szkolenie stacjonarne „Od rozmowy do działania: dobre relacje i atmosfera w klasie wielokulturowej”
Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Warszawie. Podczas szkolenia przygotujesz się na nowy rok szkolny:👉 poznasz dobre praktyki w pracy w klasie i szkole wielokulturowej,👉...
czytaj więcej»
24/05/2023
Webinarium „Różnorodność w szkole: jak zrozumieć, dostrzegać i celebrować różnice?”
Zapraszamy na webinarium, podczas którego wspólnie zastanowimy się, jak podejść do zagadnienia różnorodności i międzykulturowości w Twojej szkole. Webinarium odbędzie się 6 czerwca i będzie nawiązywać do Międzynarodowego Dnia Różnorodności...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań

Webinarium „My (i) natura. W trosce o środowisko i nas samych”

Aktualność

Zapraszamy już 19 czerwca o 17:30!

Zdajemy sobie sprawę, że mijający rok był wymagającym czasem, dlatego przygotowaliśmy webinarium, który nastroi Cię do odpoczynku. Dostaniesz od narzędzia do radzenia sobie ze stresem. Zaproponowane ćwiczenia możesz potem testować i dowolnie dostosowywać do swoich potrzeb. Ponadto jeszcze raz przyjrzymy się relacji człowieka i natury, aby w bardziej świadomy sposób podchodzić do otaczającej nas przyrody i umieć się nią cieszyć podczas nadchodzącego lata. Dla tych, którzy lubią planować z wyprzedzeniem przygotowaliśmy pigułkę inspiracyjną, składającą się z Waszych projektów i proponowanych rozwiązań na przyszły rok.

Spotkanie poprowadzi Jolanta Marchlewska, psycholożka, biblioterapeutka i propagatorką komunikacji empatycznej oraz Justyna Zamojda, koordynatorka programu Ekologiczna szkoła.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: justyna.zamojda@ceo.org.pl

Wydarzenie jest częścią programu Ekologiczna szkoła i jest finansowane przez m. st. Warszawa.

Inne aktualności

Aktualności

18/01/2024
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?”
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?” to bezpłatne wydarzenie dla dyrektorów i wicedyrektorów z wszystkich rodzajów szkół. Jest ono poświęcone prowadzeniu szkół, w których...
czytaj więcej»
25/10/2023
Zapraszamy na festiwal z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej 2023
 Drogie Nauczycielki, drodzy Nauczyciele,zapraszamy Was oraz Waszych uczniów i uczennice do włączenia się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) – święta ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go. Wydarzenie odbywa się...
czytaj więcej»
30/08/2023
Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?
Zapraszamy do udziału w konferencji projektu „O pracy w szkole w czasach migracji” Dwudniowa konferencja „Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?” to okazja, żeby poznać inne osoby uczestniczące w...
czytaj więcej»
25/08/2023
Ruszyła rekrutacja do naszych programów dla nauczycieli
Końcówka sierpnia to czas planowania i start rekrutacji do naszych programów w nowym roku szkolnym. Sprawdźcie, jakie projekty w tematach związanych z edukacją globalną i ekologiczną przygotowaliśmy dla Was na...
czytaj więcej»
06/06/2023
Szkolenie stacjonarne „Od rozmowy do działania: dobre relacje i atmosfera w klasie wielokulturowej”
Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Warszawie. Podczas szkolenia przygotujesz się na nowy rok szkolny:👉 poznasz dobre praktyki w pracy w klasie i szkole wielokulturowej,👉...
czytaj więcej»
24/05/2023
Webinarium „Różnorodność w szkole: jak zrozumieć, dostrzegać i celebrować różnice?”
Zapraszamy na webinarium, podczas którego wspólnie zastanowimy się, jak podejść do zagadnienia różnorodności i międzykulturowości w Twojej szkole. Webinarium odbędzie się 6 czerwca i będzie nawiązywać do Międzynarodowego Dnia Różnorodności...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań

Szkolenie stacjonarne „Od rozmowy do działania: dobre relacje i atmosfera w klasie wielokulturowej”

Aktualność

Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Warszawie.

Podczas szkolenia przygotujesz się na nowy rok szkolny:

👉 poznasz dobre praktyki w pracy w klasie i szkole wielokulturowej,
👉 dowiesz się jak pomóc uczniom radzić sobie ze stresem,
👉 poznasz perspektywę cudzoziemskiego dziecka i rodzica,
👉 wymienisz się doświadczeniem, wątpliwościami i obawami z innymi nauczycielami i nauczycielkami,
👉 poznasz sprawdzone narzędzia i metody do pracy z tematami z zakresu wielokulturowości i migracji w szkole oraz innymi zagadnieniami edukacji globalnej.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zapewniamy wyżywienie oraz zwracamy koszty przejazdu i noclegu – szczegóły znajdziesz w regulaminie.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: agnieszka.serwadczak@ceo.org.pl

Partnerem wydarzenia jest Norwegian Refugee Council (NRC).

Inne aktualności

Aktualności

18/01/2024
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?”
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?” to bezpłatne wydarzenie dla dyrektorów i wicedyrektorów z wszystkich rodzajów szkół. Jest ono poświęcone prowadzeniu szkół, w których...
czytaj więcej»
25/10/2023
Zapraszamy na festiwal z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej 2023
 Drogie Nauczycielki, drodzy Nauczyciele,zapraszamy Was oraz Waszych uczniów i uczennice do włączenia się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) – święta ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go. Wydarzenie odbywa się...
czytaj więcej»
30/08/2023
Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?
Zapraszamy do udziału w konferencji projektu „O pracy w szkole w czasach migracji” Dwudniowa konferencja „Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?” to okazja, żeby poznać inne osoby uczestniczące w...
czytaj więcej»
25/08/2023
Ruszyła rekrutacja do naszych programów dla nauczycieli
Końcówka sierpnia to czas planowania i start rekrutacji do naszych programów w nowym roku szkolnym. Sprawdźcie, jakie projekty w tematach związanych z edukacją globalną i ekologiczną przygotowaliśmy dla Was na...
czytaj więcej»
06/06/2023
Webinarium „My (i) natura. W trosce o środowisko i nas samych”
Zapraszamy już 19 czerwca o 17:30! Zdajemy sobie sprawę, że mijający rok był wymagającym czasem, dlatego przygotowaliśmy webinarium, który nastroi Cię do odpoczynku. Dostaniesz od narzędzia do radzenia sobie ze...
czytaj więcej»
24/05/2023
Webinarium „Różnorodność w szkole: jak zrozumieć, dostrzegać i celebrować różnice?”
Zapraszamy na webinarium, podczas którego wspólnie zastanowimy się, jak podejść do zagadnienia różnorodności i międzykulturowości w Twojej szkole. Webinarium odbędzie się 6 czerwca i będzie nawiązywać do Międzynarodowego Dnia Różnorodności...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań