19 Maja 2020

Zanim zaczniemy wakacje, warto przyjrzeć się 14. Celowi Zrównoważonego Rozwoju: Chronić oceany, morza i zasoby morskie oraz wykorzystywać je w sposób zrównoważony. Polecamy scenariusze, gry i infografiki na ten temat do wykorzystania w szkole.

 

Mini-zadania z edukacji globalnej CEO
15 Maja 2020

Przygotowaliśmy gotowe do pobrania mini-zadania, które nauczyciele i nauczycielki mogą wykorzystać do pracy zdalnej z uczniami. Nasze materiały i scenariusze zawierają elementy edukacji globalnej i odnoszą się do aktualnych wydarzeń.

06 Maja 2020

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnym cyklu szkoleniowym on-line "Jak odpowiadać na globalne wyzwania? Edukacja globalna w 3 krokach" wzmacniającym nauczycieli i nauczycielki w uczeniu o współczesnym świecie oraz funkcjonujących w nim i dotykających każdego z nas współzależnościach i wyzwaniach globalnych.

Sprawiedliwy handel - edukacja globalna CEO
05 Maja 2020

Przez pandemię wiele osób straciło pracę, a inni obawiają się o kolejne miesiące. Ucierpią też ci, którzy są od nas daleko. 9 maja obchodzimy Dzień Sprawiedliwego Handlu. Proponujemy aktywności na zajęcia w szkole związane z tym tematem.

 
Gotowe zadania na lekcje zdalne z WOS-u
28 Kwietnia 2020

Okres pandemii, choć trudny, obfituje w wiele ważnych i ciekawych wydarzeń, o których warto porozmawiać z młodymi ludźmi na zajęciach WOS-u.  Dlatego część z przygotowanych przez nas gotowych zadań i scenariuszy zdalnych lekcji skonstruowaliśmy tak, by odnosiły się do bieżących wydarzeń.

 

Strony