Dołącz do kursu e-learningowego z edukacji globalnej i dowiedz się, jak uczyć o wyzwaniach współczesnego świata

Zachęcamy do uczestnictwa w kursach e-learningowych projektu „W świat z klasą” wzmacniających nauczycieli i nauczycielki języka polskiego oraz geografii (oddzielne kursy dla każdego przedmiotu) w systematycznym włączaniu zagadnień edukacji globalnej i Celów Zrównoważonego Rozwoju do zajęć przedmiotowych w szkole podstawowej. To doskonała okazja do zdobycia nowej wiedzy i wykorzystania jej w swojej pracy, bowiem edukacja globalna wspiera lepsze uczenie się poprzez pokazywanie wiedzy z innych perspektyw, wzrost atrakcyjności lekcji oraz podniesienie poziomu zaangażowania uczących się. Formuła szkolenia łączy w sobie wygodę i samodzielność pracy oferowaną przez kurs internetowy oraz komfort możliwości skonsultowania swoich działań z mentorem lub mentorką.

 

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w bezpłatnym, semestralnym kursie internetowym połączonym z dwoma jednodniowymi warsztatami stacjonarnymi pt. „Edukacja globalna na zajęciach przedmiotowych w szkole podstawowej”.  

Kurs przeznaczony jest dla nauczycieli i nauczycielek języka polskiego i geografii, pracujących w szkołach podstawowych i zainteresowanych podnoszeniem własnych kompetencji w prowadzeniu zajęć z edukacji globalnej. Uczestnicy i uczestniczki, którzy ukończą kurs otrzymają certyfikat potwierdzający kompetencje niezbędne do realizacji wysokiej jakości edukacji globalnej na zajęciach przedmiotowych, wyszczególniający zarówno treść zrealizowanego materiału, jak i szacowaną liczbe godzin potrzebną na jego realizację (łącznie sam kurs internetowy to równowartość 60 godzin doskonalenia zawodowego, zaś pojedyncze szkolenie stacjonarne to 6 godzin). Certyfikat może przysłużyć się w zdobyciu awansu zawodowego. Kurs odbędzie się w okresie od 9 września do 15 grudnia 2019 r. Zapisy na kurs trwają do 22 września 2019 r. (pełne informacje, jak się zapisać poniżej).

Dzięki udziałowi w kursie i warsztatach:

  • dowiesz się, czym jest edukacja globalna i dlaczego warto ją realizować na zajęciach przedmiotowych w szkole;
  • sprawdzisz, jak realizować w szkole Cele Zrównoważonego Rozwoju;
  • poznasz ciekawe sposoby tłumaczenia uczniom i uczennicom, jak funkcjonuje współczesny, zglobalizowany świat i w jaki sposób różne kraje i ich mieszkańcy oraz mieszkanki wpływają na siebie;
  • otrzymasz publikacje zawierające gotowe materiały i narzędzia do wykorzystania w pracy z młodzieżą;
  • poznasz dobre praktyki z zakresu edukacji globalnej i sam/a zaprojektujesz i przeprowadzisz własne zajęcia i działania

Czy warto wziąć udział w kursie? Zapoznaj się z opiniami uczestników i uczestniczek poprzedniej edycji kursu. 

 

Na czym polega udział w kursie internetowym ze spotkaniami stacjonarnymi?

Kursy składają się z 6 modułów i prowadzone są na platformie internetowej CEO. W każdym module uczestnicy i uczestniczki otrzymują materiały edukacyjne, z którymi się zapoznają, i zadanie do wykonania (np. poprowadzenie lekcji na podstawie wybranego scenariusza zajęć i napisanie sprawozdania na ten temat lub stworzenie własnego konspektu zajęć uwzględniającego treści zawarte w kursie). Każdy pracuje pod opieką mentora lub mentorki, czyli osoby, który sama realizuje zagadnienia związane z edukacją globalną w swojej szkole. Mentor lub mentorka udziela pisemnych informacji zwrotnych odnośnie sprawozdań załączanych przez uczestników i uczestniczki po każdym module. 

Kursowi e-learningowemu towarzyszyć będą dwa jednodniowe warsztaty stacjonarne – wprowadzające i zamykające kurs. Udział w obu warsztatach stacjonarnych jest obowiązkowy. Udział w warsztatach (tak jak i w kursie internetowym) jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają jedynie koszt dojazdu na warsztaty stacjonarne. Uwaga: jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w kursie, a nie mogą uczestniczyć w szkoleniach stacjonarnych w podanych terminach, prosimy o kontakt z koordynatorką projektu , Martą Kałużyńską: marta.kaluzynska@ceo.org.pl , tel. 22 825 05 50, wew. 208 oraz przedstawienie zaistniałej sytuacji.

Miejsca i terminy szkoleń wprowadzających

1. Bytom: Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach, filia w Bytomiu, ul. Chorzowska 22
27 września 2019 (piątek), godz. 10.00-16.00

2. Warszawa: American Center Warsaw, ul. Rektorska 4 (w gmachu Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej) 
28 września 2019 (sobota), godz. 10.00-16.00

3. Poznań: Ogrodowa 12 - Centrum Konferencyjne, ul. Ogrodowa 12
4 października (piątek), godz. 10.00-16.00

 

Szczegółowe informacje na temat organizacji i programu szkolenia prześlemy do Państwa w osobnym mailu przed spotkaniem. 

 

 

Informujemy, iż możliwy jest udział w kursie dotyczącym tylko jednego przedmiotu!

Mentorzy i mentorki podczas szkolenia przygotowującego do wspierania Was w trakcie kursów :) 

 

Czym jest edukacja globalna i dlaczego warto mówić o globalnych współzależnościach?

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją prezentującą koncepcję edukacji globalnej projektu „W świat z klasą”.

 

Jak zgłosić się do Kursu?

Zapoznaj się z regulaminem Kursu, którego akceptacja w późniejszej fazie zapisu na Kurs jest warunkiem koniecznym przyjęcia na szkolenie. Zgłoszenia musisz dokonać samodzielnie poprzez rejestrację w Społeczności CEO.

Społeczność CEO to internetowy portal Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej umożliwiający nauczycielom, uczniom i wszystkim zainteresowanym zgłaszanie swojego udziału w programach, szkoleniach, konferencjach i wszelkich innych aktywnościach organizowanych przez Fundację.

  • Jeśli brałeś już udział w innym programie CEO zapewne posiadasz konto, zaloguj się zatem i sprawdź czy dane Twojej szkoły są aktualne. Jeśli nie pamiętasz hasła możesz zawsze kliknąć "przypomnij hasło". Wtedy na Twojego maila przyjdzie mail z linkiem do zmiany hasła.
  • Jeśli jesteś z nami po raz pierwszy, prosimy Cię o założenie konta. Kliknij przycisk "Załóż konto" i podaj swoje dane. Na Twojego maila przyjdzie link aktywacyjny. Sprawdź, czy doszedł, jeśli nie – prosimy o kontakt z koordynatorką. Po kliknięciu w link aktywacyjny Twoje konto zostanie aktywowane. Od tego momentu możesz logować się na Społeczność CEO. Po kliknięciu w link aktywacyjny następuje przeniesienie do okna, w którym należy uzupełnić kolejne dane, tzn. dodać instytucję. Za pomocą kryteriów wyszukiwania (kod pocztowy, województwo..,) wybierz Twoją szkołę z listy.
  • Po zalogowaniu się na Społeczność CEO przejdź do zakładki "Rejestracja do programu" (w prawym górnym rogu). Z listy rozwijanej wybierz zakładkę „Edukacja globalna i ekologiczna”, a następnie kurs „Edukacja globalna na zajęciach przedmiotowych w szkole podstawowej”.
  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy. 
  • Dziękujemy za rejestrację! Jeśli zgłoszenie zostało wypełnione poprawnie, pojawi się komunikat "Formularz wysłany pomyślnie".

W przeciągu 3 dni otrzymasz informację dotyczącą zakwalifikowania się do kursu drogą mailową.

 

 

 

Na wszelkie pytania chętnie odpowie koordynatorka programu, Marta Kałużyńskamarta.kaluzynska@ceo.org.pl , tel. 22 825 05 50, wew. 208.

Kurs jest realizowany w ramach projektu "W świat z klasą" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.