Festiwal internetowy na Dzień Ziemi

Uprzejmie informujemy, że opiekunowie grup otrzymają mailowo wszelkie niezbędne informacje dot. Festiwalu dziś (21.04) do godz. 13.30. 

W związku z dużym zainteresowaniem uczestnictwem w Festiwalu, informujemy uprzejmie, że zapisy trwają do poniedziałku 20 kwietnia do godz. 12.00.

Zapraszamy szkoły z całej Polski na Festiwal z okazji Dnia Ziemi - to interaktywna forma, w której 2- lub 3-osobowe zespoły uczniowskie z różnych zakątków naszego kraju uczestniczą we wspólnej zabawie online. Zespoły, których członkowie współpracują przez internet, wykonują zadania związane z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Formuła została specjalnie dostosowana do aktualnych możliwości pracy zdalnej uczniów i uczennic. 

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będą świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku. W tym roku obchody przybiorą inny charakter, ale przeróżnych wydarzeń, akcji i działań z pewnością nie zabraknie. Również szkoły co roku przygotowują się do tego wydarzenia w szczególny sposób. Teraz też jest możliwe, aby młodzież wzięła udział w tym Święcie. Sprawmy, by wiosną uczniowe i uczennice poczuli pozytywne emocje i ducha współpracy oraz razem zastanowili się, jak w obecnej sytuacji mogą działać na rzecz lepszego i bardziej zrównoważonego świata! Świętujmy Dzień Ziemi razem!  

Zachęcamy do przekazania filmowego zaproszenia swoim uczniom i uczennicom:

Dzięki udziałowi w naszym wydarzeniu młodzież:

enlightened pozna grupy projektowe z całej Polski, 

enlightened przećwiczy umiejętność współpracy w grupie na odległość, wykona konkretne działania, które zwiększą jej poczucie sprawstwa, 

enlightened  poczuje pozytywne emocje dzięki formie nauki poprzez zabawę,

enlightenedwzmocni wiedzę o Celach Zrównoważonego Rozwoju i wyzwaniach globalnych w powiązaniu z celami ogólnymi podstawy programowej wybranych przedmiotów.

 

Festiwal odbędzie się w środę 22 kwietnia na platformie internetowej oraz na tablicy Padlet. Do udziału w nim potrzebny jest dostęp do inernetu, przede wszytskim dowolny komunikator internetowy (Discord, Messenger, WhatsApp, Skype, Zoom etc), poprzez który porozumiewać się będą członkowie zespołu. 

W ramach Festiwalu zespoły młodzieżowe otrzymają 4 zadania do wykonania. Zadania publikowane będą co 60 minut, o godzinach: 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00. Festiwal przeznaczony jest dla uczniów i uczennic klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Tematy zadań będą nawiązywać do tematyki współczesnych wyzwań globalnych oraz możliwości prowadzenia przez młodzież działań na rzecz lepszego, bardziej zrównoważonego i pokojowego świata dla wszystkich.

Zapraszamy zarówno szkoły działające w naszych programach „W świat z klasą”, „Rozmawiajmy o uchodźcach”, „Klimat to temat”, „Wzór na ścisłe”, jak i te placówki, którym bliska jest idea zrównoważonego rozwoju.

Nasze Wirtualne Festiwale cieszą się dużym zainteresowaniem - w 2019 roku w Festiwalu wzięło udział ok. 100 zespołów ze szkół w całej Polski. Oto zaproszenia, które przygotowywali dla swoich rówieśników i rówieśniczek uczestnicy i uczestniczki poprzedniej edycji Festiwalu: 

yes „Hejka kochani! Słyszeliście o Wirtualnym Festiwalu CEO? Super sprawa musicie obczaić! Daje do myślenia. My już spróbowaliśmy! Buziaki :*”

yes „Festiwal to niesamowita przygoda. Wymagała od nas kreatywności i wyzwoliła dużo emocji. Zachęcamy was do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.”

yes „Serdecznie polecamy udział w Wirtualnym Festiwalu CEO ! Świetnie integruje drużynę oraz porusza bardzo ważne tematy i jest poważnym przedsięwzięciem Gwadera Team | ZS2 w Rudzie Śląskiej”

yes „Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Wirtualnym Festiwalu CEO! Jest to świetna zabawa, która przy okazji dostarcza dużo wiedzy. :)”.

 

Aby wziąć udział w Festiwalu:

Krok 1: Przekaż zaproszenie do uczestnictwa swoim uczniom i uczennicom, następnie stwórzcie 2-3-osobowe zespoły (w Festiwalu może uczestniczyć dowolna liczba zespołów z danej szkoły).

Krok 2: Do 22 kwietnia zgłoś zespoły, których jesteś opiekunka/em za pomocą formularza zamieszczonego poniżej.

Krok 3: 22 kwietnia, w dniu Festiwalu, udostępnij zespołom stronę festiwalową (tam będzie też link do Padletu). Adres strony udostępnimy opiekun(k)om odpowiednio wcześniej.

 

  • Regulamin Wirtualnego Festiwalu TUTAJ,
  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy TUTAJ - nauczyciel/nauczycielka opiekujący się zespołem, w celu zgłoszenia zespołu do zabawy jest zobowiązany/a do wypełnia Formularza. Zapisy do 20 kwietnia!!

W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu z zespołem koordynującym Festiwal: globalna@ceo.org.pl.