Rekrutacja na programy w roku szkolnym 2020/2021

Chcesz dołączyć do grona nauczycieli, nauczycielek, dyrektorów i dyrektorek, którzy nie boją się stawić czoła globalnym wyzwaniom – dołącz do naszych programów!

 

„Wzór na ścisłe”

Jeśli szukasz inspirujących materiałów oraz metod angażowania Młodzieży w nauki ścisłe, to nasz kurs jest właśnie dla CIEBIE. Celem programu jest rozbudzanie u młodzieży, w szczególności u dziewcząt, zainteresowania nauką przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Kluczowym jego elementem jest nauka na prawdziwych przykładach, z możliwością zastosowania przyswajanej wiedzy, w atmosferze równości.

Dla kogo? 

„Wzór na ścisłe” to program skierowany do nauczycieli i nauczycielek przedmiotów ścisłych (m.in. biologia, chemia, fizyka lub matematyka) oraz osób odpowiedzialnych za wychowanie (m.in. wychowawców i wychowawczyń klas oraz bibliotekarek i bibliotekarzy) w szkołach podstawowych, w klasach VI-VIII oraz w szkołach ponadpodstawowych.

Kiedy?

Program jest realizowany w okresie: 14.09.2020 - 25.06.2021. 

Dowiedz się więcej: TUTAJ i wypełnij formularz rejestracyjny.

 

„1 Planet 4 All – Razem dla Klimatu!”

 

Jak odróżnić rzetelne informacje od tych, których celem jest dezinformacja? Z jakich źródeł czerpać wiedzę na temat zmiany klimatu? Jak przekazywać te informacje dalej w taki sposób, aby motywować młodzież, rodzinę, znajomych i znajome do działania na rzecz ochrony klimatu? 

Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapisz się do nowego programu „1Planet4All - Razem dla klimatu!”.  Załóż z młodzieżą redakcję szkolną i przeprowadźcie razem projekt młodzieżowy, który uświadomi uczniom i uczennicom, że są aktywnymi obywatelami i obywatelkami i wspólnie mogą przyczynić się do pozytywnych zmian na gruncie lokalnym i globalnym. 

Dla kogo?

Do programu zapraszamy nauczycieli i nauczycielki wszystkich przedmiotów, wychowawców/wychowawczynie, pedagogów/pedagożki i bibliotekarzy/bibliotekarki ze szkół podstawowych (klas IV-VIII) i szkół ponadpodstawowych oraz innych placówek oświatowych i placówek oświatowo-wychowawczych, zainteresowanych działaniem na rzecz ochrony klimatu i rozwojem umiejętności medialnych swoich i młodzieży. 

Szczególnie zapraszamy do współpracy biblioteki szkolne, które będą idealną przestrzenią dla rozwoju umiejętności dziennikarskich młodzieży. 

Kiedy?

Program jest realizowany w okresie: 15.09.2020 - 15.01.2021.

Dowiedz się więcej: TUTAJ i wypełnij formularz rejestracyjny.

 

„Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy”

Głównym celem kursu Klub Dobrej Rozmowy. Punkty widzenia jest wprowadzenie do szkolnych zajęć z młodzieżą tematów i zagadnień związanych z różnymi aspektami współczesnych migracji ludności w perspektywie globalnej i lokalnej. W związku ze złożonością tego zjawiska, niezwykle ważne jest aby kształtować – zarówno u młodzieży, nauczycieli i nauczycielek, jak i nas samych, wrażliwość społeczną, umiejętność krytycznego myślenia i wyrażania opinii w oparciu o fakty.  Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy się uczyć tego, jak ze sobą rozmawiać, jak się słuchać i otwierać na poglądy innych ludzi. Wierzymy, że ma to kluczowe znaczenie w kształceniu obywatelskim i dbaniu o poziom debaty publicznej. 

Migracje stanowią jedno ze współczesnych wyzwań globalnych i warto uczyć się analizować to zjawisko i rozmawiać o nim z młodymi ludźmi.

Dowiedz się więcej: TUTAJ i wypełnij formularz rejestracyjny.

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi programami? Zapisz się na newsletter i śledź naszego Facebooka!