Rekrutacja na nowy semestr!

Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy – ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający nauczycielki i nauczycieli w poruszaniu na zajęciach z młodzieżą tematów związanych ze współczesnymi migracjami i obecnością w Europie i w Polsce migrantów i uchodźców. Projekt jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, w ramach programu Szkoła Ucząca się. 

Udział w projekcie jest bezpłatny, a do programu mogą się zgłosić nauczycielki i nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy i bibliotekarze ze szkół podstawowych (klasa VI-VIII), gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do zgłaszania się do projektu z drugim nauczycielem wspierającym.

 

Szukasz kluczowych i wiarygodnych informacji na temat współczesnych migracji i uchodźstwa do wykorzystania na zajęciach przedmiotowych?

Zależy Ci na wsparciu młodzieży w zdobywaniu umiejętności prowadzeni pełnych szacunku rozmów na często trudne, budzące kontrowersje tematy?

Chcesz podnieść swoje kompetencje zawodowe i wprowadzić nową jakość do zajęć szkolnych w klasie/szkole w której są uczniowie-migranci?

 

Kliknij w grafikę. Zostaniesz przekierowany na stronę spolecznosc.ceo.org.pl za pośrednictwem której zgłoś się do udziały w projekcie.

 

Więcej informacji o projekcie i o tym jak do niego dołączyć, znajdziesz na stronie w zakładce JAK DOŁĄCZYĆ.

 

Kurs internetowy i szkolenie stacjonarne w ramach projektu „Rozmawiajmy o uchodźcach. Klub Dobrej Rozmowy” są realizowane dzięki współfinansowaniu Polsko-Amerykańskie Fundacji Wolności, a także dzięki środkom Ministerstwa Edukacji Narodowej RP w ramach projektu „Rozmawiajmy o uchodźcach. Moc kultur w szkole”.