Wiosenny wirtualny festiwal dla zespołów uczniowskich

W związku z zawieszeniem zajęć lekcyjnych w szkołach w Polsce do dn. 25 marca 2020, Wiosenny Wirtulany Festiwal nie odbędzie się.

W tej nowej sytuacji związanej z czasowym zamknięciem szkół chcemy zapewnić Ci wsparcie! Sprawdź nasze materiały, które pomogą Tobie oraz Twoim uczniom i uczennicom efektywnie wykorzystać czas on-line!

Z myślą o Młodzieży polecamy szczególnie nasz PADLET: Co robić jak nie ma szkoły? a na nim filmy, wartościowe gry, wciągające lektury (nie tylko szkolne), możliwość komentowania oraz wskazywania własnych ciekawych źródeł - ZAPRASZAMY.

 

Rozpocznij z nami wiosnę! 

Zapraszamy szkoły z całej Polski do Wiosennego Wirtualnego Festiwalu - to interaktywna forma, w której drużyny z różnych zakątków naszego kraju uczestniczą we wspólnej zabawie online. Festiwal będzie się składał z 6 krótkich zadań, uczniowie i uczennice mogą wykonywać zadania i przesyłać odpowiedzi na przerwach między lekcjami. Spraw, by początek wiosny obudził w uczniach i uczennicach chęć działania i zmieniania swojego otoczenia. 

Dzięki udziałowi w naszym wydarzeniu młodzież:

enlightened pozna grupy projektowe z całej Polski,

enlightenedwzmocni wiedzę o Celach Zrównoważonego Rozwoju i wyzwaniach globalnych,

enlightenedzaplanuje prowadzenie przez siebie działań na rzecz lepszego, bardziej zrównoważonego i pokojowego świata dla wszystkich.

Wiosenny Wirtualny Festiwal odbędzie się w piątek 20 marca na platformie internetowej oraz na tablicy Padlet. W Pierwszy Dzień Wiosny zachęcimy młodzież do podjęcia kroków początkowych w kierunku zaplanowania szkolnych projektów wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. 

W ramach Festiwalu w dniu 20 marca 20120 r. zespoły młodzieżowe otrzymają sześć zadań do wykonania. Zadania publikowane będą co 30 minut, o godzinach: 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30 i 12:00.

Tematy zadań będą nawiązywać do tematyki współczesnych wyzwań globalnych oraz możliwości prowadzenia przez młodzież działań na rzecz lepszego, bardziej zrównoważonego i pokojowego świata dla wszystkich.

Zapraszamy zarówno szkoły działające w naszych programach „W świat z klasą”, „Rozmawiajmy o uchodźcach”, „Klimat to temat”, „Wzór na ścisłe”, jak i te placówki, którym bliska jest idea zrównoważonego rozwoju.

Nasze Wirtualne Festiwale cieszą się dużym zainteresowaniem - w Festiwalu w 2019 roku wzięło udział ok. 100 zespołów ze szkół w całej Polski. Oto zaproszenia, które przygotowywali dla swoich rówieśników i rówieśniczek uczestnicy i uczestniczki poprzedniej edycji Festiwalu: 

yes „Hejka kochani! Słyszeliście o Wirtualnym Festiwalu CEO? Super sprawa musicie obczaić! Daje do myślenia. My już spróbowaliśmy! Buziaki :*”

yes „Festiwal to niesamowita przygoda. Wymagała od nas kreatywności i wyzwoliła dużo emocji. Zachęcamy was do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.”

yes „Serdecznie polecamy udział w Wirtualnym Festiwalu CEO ! Świetnie integruje drużynę oraz porusza bardzo ważne tematy i jest poważnym przedsięwzięciem Gwadera Team | ZS2 w Rudzie Śląskiej”

yes „Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Wirtualnym Festiwalu CEO! Jest to świetna zabawa, która przy okazji dostarcza dużo wiedzy. :)”.

Aby wziąć udział w Festiwalu:

  • Regulamin Wirtualnego Festiwalu TUTAJ,
  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy TUTAJ - nauczyciel/nauczycielka opiekujący się zespołem, w celu zgłoszenia zespołu do zabawy jest zobowiązany/a do wypełnia Formularza. Zapisy do środy 18 marca!!

Potrzebujecie sprzętu z dostępem do internetu - może to być szkolny komputer, tablet albo smartfon.

 

Na wszelkie pytania chętnie odpowie zespół koordynujący wydarzenie, prosimy o kontakt z: Marta Kałużyńska, marta.kaluzynska@ceo.org.pl , tel. 22 825 05 50, wew. 208.