Gra o dostęp do elektryczności ///

Uczestnicy i uczestniczki gry stają przed zadaniem, w ramach którego starają się połączyć wszystkie miasta, wykorzystując linie energetyczne, aby zapewnić sprawiedliwy ich zdaniem dostęp do energii elektrycznej dla miast, miasteczek i wsi. W trakcie gry uczestnicy i uczestniczki grają w jednym zespole. Jako zespół stawiają czoła wyzwaniom technicznym (awaria, szybki rozwój, brak infrastruktury) jak i wyzwaniami takimi jak np. decyzja o tym, kto powinien mieć dostęp do sieci.

Zadaniem graczy jest zaproponowanie rozwiązań tych problemów. Za proponowane rozwiązania zespól może otrzymać punkty. Maksymalna liczba punktów grze to 23 pkt. W trakcie gry uczestnicy i uczestniczki wykorzystują w praktyce swoją wiedzę, ustalanie planów działania, dyskutują nad konsekwencjami swoich decyzji. Gra składa się z 3 etapów. Gra może zakończyć się wcześniej, jeśli uczestnicy zaproponują wprowadzenie rozproszonych źródeł energii z OZE zamiast naprawy zniszczonej sieci w etapie 2. Ważną częścią gry jest jej omówienie.

Pobierz instrukcję dla osoby prowadzącej wraz z kartami pracy, mapami oraz informacjami dotatkowymi >> kliknij, aby pobrać
Pobierz karty miast >> kliknij, aby pobrać
Pobierz mapę Polski i Kenii >> kliknij, aby pobrać
Pobierz kartę pracy z wykresami kołowymi przedstawiającymi źródła energii elektrycznej w Polsce i w Kenii >> kliknij, aby pobrać
Pobierz opisy miejscowości Kenijskich >> kliknij, aby pobrać

Po zakończeniu omówienia, możecie wspólnie obejrzeć filmy poświęcone wykorzystaniu OZE z zasobów projektu Wzór na rozwój.