Edukacja globalna na zajęciach geografii w szkole podstawowej

Szanowne Nauczycielki, Szanowni Nauczyciele, serdecznie zapraszamy do lektury niniejszej publikacji zawierającej materiały edukacyjne z zakresu edukacji globalnej do prowadzenia zajęć geografii w klasach V–VIII szkoły podstawowej.

Publikacja, którą oddajemy w Państwa ręce, zawiera 15 materiałów edukacyjnych poświęconych globalnym współzależnościom i wyzwaniom stojącym współcześnie przed krajami globalnego Południa i globalnej Północy. Materiały są ściśle powiązane z wybranymi punktami podstawy programowej kształcenia ogólnego dla II i III etapu edukacyjnego. Publikacja została również wzbogacona o informacje dodatkowe dla nauczycieli i nauczycielek, z nadzieją, że ułatwią one Państwu nie tylko analizę treści zawartych w publikacji, ale pozwolą także na samodzielne tworzenie autorskich materiałów z zakresu edukacji globalnej.

Pobranie publikacji jest równoznaczne z deklaracją przeprowadzenia 1 zajęć na jej podstawie. 

Załączniki w formie elektornicznej

3. Człowiek w harmonii z przyrodą - heksy

9. Zagrożenia dla środowiska przyrodniczego związane z rozwojem turystyki w Kenii - prezentacja o Kenii (.pptx)

10. Nikt nie powinien być głodny - żywność na świecie - prezentacja nt. głodu i niedożywienia i prezentacja nt. marnowania żywności na świecie (.pptx)

11. Różne oblicza kontynentu afrykańskiego - prezentacja na temat różnorodności kontynentu afrykańskiego (.pps)

15. Korzenny świat, czyli historyczne wyprawy po przyprawy i ich globalne konsekwencje - opis poszczególnych zadań, teksty do analizy, karty botaniczne

 

Publikacja została wydana w ramach projektu w "Świat z klasą" finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.