Edukacja globalna na zajęciach przedmiotowych w szkole podstawowej

Serdecznie zapraszamy do pobierania elektronicznej wersji publikacji "Edukacja globalna na zajęciach przedmiotowych w szkole podstawowej".

Broszura powstała z myślą o nauczycielach i nauczycielkach oraz wszystkich osobach zaangażowanych w działalność oświatową. Prezentujemy w niej koncepcję edukacji globalnej, wyjaśniając zagadnienia, jakie obejmuje, przyświecające jej wartości, postawy i umiejętności, które pomaga rozwijać, a także odniesienie do działania na rzecz zmiany w skali globalnej. Podpowiadamy, jak i dlaczego warto odwoływać się do Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz poruszać trudne zagadnienia globalne, takie jak: migracje, zmiana klimatu czy równość płci. Zachęcamy także do zapoznania się z przykładami pokazującymi, w jaki sposób realizować edukację globalną na wybranych przedmiotach w ramach podstawy programowej.

Broszura została wydana w ramach projektu w "Świat z klasą" finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.