Innowacje w kierunku zera

 
Od dziś zaczynamy prezentować na naszej stronie najciekawsze wykłady poruszające temat energii, zachowań eko oraz zrównoważonego rozwoju świata.
Cykl ten dedykujemy wszystkim, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i szukają czegoś więcej niż definicja z Wikipedii czy ściąga z zagadnienia. To idee, które warto szerzyć, więc nie wahajcie się korzystać z tych materiałów podczas pracy z uczniami.
 
 
Przyzwyczailiśmy się już, że Internet jest źródłem informacji niemalże o wszystkim. Będąc online możemy oglądać filmy, słuchać muzyki, czytać artykuły. Łatwo jest w Internecie znaleźć rozrywkę, być może nieco trudniej materiały, które przyczynią się do poszerzenia wiedzy z interesującej nas dziedziny nauki.
 
Dla wszystkich tych, którzy poszukują czegoś więcej niż definicja z Wikipedii albo „ściąga” z zagadnienia, prawdziwą skarbnicą informacji może okazać się www.ted.com To tutaj możemy dowiedzieć się, „co w nauce piszczy”.
 
TED (Technology Entertainment and Design) to konferencja naukowa organizowana cyklicznie przez amerykańską fundację non-profit Sapling Foundation. Pierwsza konferencja Ted odbyła się w 1984 roku. Początkowo miała ona profil technologiczny, obecnie podczas konferencji poruszane są też tematy związane z kulturą i nauką. Jej hasło to „idee warte rozpowszechniania”. Uczestnikami konferencji są bardzo często wybitni naukowcy, politycy i działacze społeczni. W krótkich wystąpieniach, dzielą się oni swoimi opiniami, wynikami badań i pomysłami na to, jak stawić czoło wyzwaniom współczesnego świata.
 
Od 2006 roku wykłady prezentowane podczas konferencji można oglądać za darmo w Internecie – właśnie na stronie www.ted.com. Ponieważ ilość filmów na stronie Ted jest ogromna, postanowiliśmy „wyłuskać” z niej te wystąpienia, które wiążą się z tematyką projektu Szkoła Pełna Energii. Będziemy regularnie umieszczać na naszej stronie informacje o tym, co warto zobaczyć.
 
Jako pierwszy w naszym cyklu, prezentujemy wykład Billa Gatesa – Innowacje w kierunku zera!
 

Zapraszamy do oglądania :)