Warning: Undefined variable $post_slug in /alt/home/webmaster.ceo3server/www/obszaryceo/wp-content/themes/ceo/inc/filter-functions.php on line 772

Warning: Undefined array key 0 in /alt/home/webmaster.ceo3server/www/obszaryceo/wp-content/themes/ceo/inc/filter-functions.php on line 774
c_id9

Jak stworzyć przestrzeń, w której dobrze się uczy?

FILM/Webinar

Informacje o materiale

Data dodania: 11.06.2024

Grupa docelowa: Dyrektorzy, Wychowawcy

Opis materiału

Od czasu do czasu można zobaczyć sale lekcyjne jak z bajki. Przyjazne i komfortowe, sprzyjają zdobywaniu wiedzy i wzmacniają współpracę. Takie przestrzenie szkolne to efekt refleksji nad wpływem przestrzeni na rozwój dzieci i młodzieży oraz przedsiębiorczości dyrektorów.
Na ostatnim w tym roku szkolnym webinarium z cyklu „Odporna szkoła” dla dyrektora zapytaliśmy dyrektorki, które przekształcają przestrzeń swoich szkół, o cel i rezultaty ich działań.
Nie zapomnieliśmy o pytaniu „jak”, „za ile” oraz „skąd wziąć na to środki”. Skupiliśmy się na rozwiązaniach dostępnych dla każdej szkoły!

Rozmawialiśmy o tym:

  • Jakie znaczenie ma przestrzeń klas i miejsc odpoczynku dla uczenia się i rozwoju młodych ludzi?
  • Skąd czerpać inspiracje do projektowania zmian i gdzie szukać wsparcia ekspertów?
  • Jakie mogą być źródła finansowania zmian w przestrzeni szkolnej?
  • Jak angażować społeczność szkolną i lokalną do działań wokół przestrzeni?

Były z nami doświadczone dyrektorki, które skutecznie zmieniają swoje szkoły i popularyzują wiedzę o szkolnych przestrzeniach: 

  • Agnieszka Ćwik – dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Marii Konopnickiej w Kamienicy. Wraz ze swoją szkołą brała udział w projekcie „Szkoła dla innowatora” realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest absolwentką Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty.
  • Justyna Orszulak – nauczycielka języka polskiego i etyki, dyrektorka w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. Certyfikowany trener w oświacie. Pasjonatka metod kreatywnych, pracy projektowej, zmiany przestrzeni szkolnej, edukacji międzykulturowej i międzynarodowych wymian szkolnych.
  • Agnieszka Pilch – dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hażlachu. Menedżerka oświaty, trenerka, mentorka w projekcie Uniwersytetu Dzieci „Dziecko z pasją”. Koordynatorka w projekcie „Godzina dla młodych głów” Fundacji Unaweza.

Webinarium poprowadził Przemysław Kluge – ekspert edukacyjny, koordynator „Odpornej szkoły” dla dyrektora.
_________
Inicjatywa finansowana przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy Norweskich i EOG w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej.
Sieć dyrektorska „Odporna szkoła” organizowana jest w ramach programu „Szkoła ucząca się”.

Podobne materiały

Film lub webinarium

Niegrzeczne, zestresowane czy skrzywdzone? Jak wspierać ucznia i...

Jak pracować z uczniem ze złożoną historią, nie tracąc przy tym własnych zasobów? Jak dostrzec więcej niż
Zobacz
Film lub webinarium

Trzeba mieć zdrowie i nerwy, by (się) uczyć....

Nowy przedmiot to szansa, by troska o zdrowie – psychiczne, fizyczne i społeczne – stała się kluczowym
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Kosmiczne rewolucje. Spektakl

Zobacz
Publikacja

Myśląc o wieloetniczności

Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

„Z Krainy Stresu do Krainy Spokoju” Kurs Nawigacji...

Materiał dodatkowy do projektów CEO opartych na metodzie Better Learning Programme (BLP) przeznaczony dla uczniów i uczennic.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

„Z Krainy Stresu do Krainy Spokoju” Kurs Nawigacji...

Materiał dodatkowy do projektów CEO opartych na metodzie Better Learning Programme (BLP) przeznaczony dla uczniów i uczennic.
Zobacz
Film lub webinarium

Jak utrzymać zaangażowanie uczniów w projekcie edukacyjnym?

Wszystko, co musisz wiedzieć o zaangażowaniu uczniów, by kontynuować i doprowadzić projekt edukacyjny do finału.
Zobacz
Film lub webinarium

Dobrostan psychiczny i dobre relacje w szkole

Webinar z psychologiem poświęcony budowaniu dobrych relacji w szkole i zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzież
Zobacz
Film lub webinarium

Porusz przestrzeń. Interwencje artystyczne dla młodzieży

Webinarium dla nauczycieli o tym, jak interwencje artystyczne budują poczucie sprawczości młodych ludzi i wspierają lokalną tożsamość.
Zobacz
Publikacja

Poradnik dla opiekuna samorządu uczniowskiego

Praktyczny przewodnik został stworzony, aby wspierać nauczycieli, dyrektorów i wszystkich zainteresowanych w rozwijaniu demokratycznych, zaangażowanych i skutecznych
Zobacz
Publikacja

Szkolny kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska

Publikacja dostarcza narzędzi wspierających nauczycielki, nauczycieli, dyrektorki i dyrektorów szkół, a przede wszystkim zachęca uczennice i uczniów
Zobacz
Publikacja

Kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska. Wydanie...

Publikacja zawiera porady, jak zmniejszyć negatywny wpływ codziennych aktywności biurowych i różnych przedsięwzięć organizacyjnych na środowisko.
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY