13 Czerwca 2019

Gdy kończy się rok szkolny i zaczynają się długo wyczekiwane wakacje, warto również wziąć pod uwagę inspiracje płynące z edukacji globalnej. Niezależnie czy wybieramy polskie morze czy wysokie góry w Himalajach, w mniejszym lub większym stopniu wpływamy na otaczającą nas rzeczywistość.

13 Stycznia 2020

Olej palmowy znajduje się w większości produktów codziennego użytku: jedzeniu, kosmetykach czy środkach czystości. Jednakże jego produkcja ma poważne skutki środowiskowe i społeczne. Zapraszamy do zapoznania się z tematem i poradami, co zrobić, by obniżyć nasz negatywny wpływ na środowisko i mieszkańców globalnego Południa.

09 Stycznia 2020

Dobra praktyka Publicznego Gimnazjum im. Polskich Profesorów Lwowskich w Pęgowie, w ramach projektu "Wzór na rozwój"

15 Października 2019

Tegoroczny Dzień Kobiety Wiejskiej jest obchodzony pod znakiem “Wiejskie kobiety i dziewczyny wzmacniają odporność na zmianę klimatu”, aby przypomnieć, że nie ma możliwości osiągnięcia zrównoważonego świata bez udziału tych właśnie kobiet. 

27 Marca 2019

Okazuje się, że nierówność płci i zmiana klimatu to zagadnienia głęboko powiązane ze sobą. Warto o tym pamiętać, by skuteczniej reagować na konsekwencje zmiany klimatycznej i przeciwdziałać dalszemu jej postępowi.

Strony