27 Sierpnia 2019

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Celach Zrównoważonego Rozwoju. Jest możliwość dodania tłumaczenia w języku polskim.

 

01 Czerwca 2018

Ten film mówi o wojnie. Polem batalii jest Internet. Stronami w tej walce są wszyscy, podzieleni jednak na dwie grupy: popierający przestrzeganie praw autorskich oraz ci, którzy ich nie uznają. Sztandarowym reprezentantem tych drugich jest Girl Talk, muzyk miksujący i przerabiający całą klasykę muzyki rozrywkowej.

01 Czerwca 2018

W Liberii, od dziesięcioleci targanej krwawymi konfliktami, w 2003 r. o pokój zaapelowały kobiety. Zorganizowały szereg pokojowych protestów i okupacji terenów publicznych, aby zmusić wojsko, partyzantów i polityków do podjęcia decyzji, które przywrócą pokój ich krajowi i rodzinom. 

01 Czerwca 2018

Taddese Meskela jest człowiekiem, którego misją jest uratować 74 000 rolników, hodowców kawy od bankructwa. Kiedy rolnicy trudzą się, by zebrać plon jednej z najbardziej cenionych kaw na świecie, Taddese podróżuje po świecie, by znaleźć nabywców gotowych zapłacić sprawiedliwą cenę za ich pracę.

01 Czerwca 2018

Dziś 130 milionów Chińczyków, zwłaszcza młodych dziewczyn, opuszcza swoje rodzinne wioski szukając szansy na lepsze życie w miastach. Jedną z nich jest 16-letnia Jasmine, której od rana do wieczora towarzyszy ekipa filmowa, dokumentująca jej codzienne życie w fabryce jeansów.

Strony