12 Stycznia 2021

Historia książki Reni Eddo-Lodge zaczęła się od... posta na blogu. Kiedy w lutym 2014 roku autorka opublikowała wpis pod tytułem "Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry", w Internecie zawrzało.

15 Maja 2020

Świat jest lepszy, niż Ci się wydaje. Próbę przekonania do tego czytelników i czytelniczek podejmie podejmuje narrator książki - Hans Rosling, szwedzki profesor zdrowia publicznego i zarazem dyrektor Fundacji Gapminder.

O czym jest „Factfulness”?

01 Kwietnia 2020

 

W czwartek 2. kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Został ustanowiony w 1967 roku i obchodzony jest w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Doświadczeni eksperci i ekspertki z CEO polecają książki, które pomogą najmłodszym zrozumieć otaczający nas świat.

31 Stycznia 2020

Czy są wśród nas maniaczki i maniacy gier edukacyjnych? Mamy dla was dobrą wiadomość: Na stronie Instytutu Globalnej Odpowiedzialności pojawiła się do podbrania gra "Tajemnice Elektrobiznesu”.

22 Lipca 2019

Farhana Sultana, Alex Loftus, “Prawo do wody w perspektywie politycznej, gospodarczej i społecznej”, Wydawnictwo Polskiej Akcji Humanitarnej, 2012.

Strony