Moduł 4 - Pytanie 2 ///

Przeczytaj refleksje nauczycieli odnośnie trudności, na które napotkali realizując projekty z młodzieżą w ramach Wzoru na rozwój. Może te wypowiedzi zainspirują cię do zaplanowania dodatkowych aktywności zapobiegających potencjalnym problemom?

Pytanie: Jak możesz sobie radzić w przyszłości z rzeczami, które w tym projekcie sprawiły ci trudność?


 

Aldona  Falkiewicz

Większych problemów (pomimo proczatkowego strachu i niepewności) z realizacją projektu nie miałam. jedyne czego więcej w pszyszłości nie zrobię to wzięcie całej klasy do realizacji jednego projektu, tylko będę go realizaować z uczniami, którzy naprawdę tego chcą i sami się zgłoszą.

 

Alicja  Wywrocka

Niestety nie wszyskie aktywności które zaplanowałam zdążyłam przeprowadzić, następnym razem muszę dokładnie planować czas razem z kalendarzem szkolnym (ferie, dni wolne itp.), uwględniając również nieprzewidziane wypadki np. moja nieobecność w szkole spowodowana chorobą.

 

Elżbieta  Nowak

Nie miałam trudnosci w tym projekcie oprócz kosztów np. ładowarki solarnej ale poradzilismy sobie szukając sponsora i nabywając nowe umiejetnosci marketingowe. Na pewno bardzo ważne jest zaangażowanie młodzieży pokazania im sensu tego co robia i jak to może wpłynąć na nie tylko ich sposób życia ale i innych ludzi.Monika  Płoszaj

Przede wszystkim uważam, że warto pytać. Człowiek jest istotą, która ciągle się uczy i to że czegoś nie wie nie musi od razu znaczyć, że się do czegoś nie nadaje. Ważne jest aby poszukiwać źródeł wiedzy i pomysłów na rozwiązanie problemu i aby nie poddawać się w razie niepowodzeń.


Katarzyna  Stępień

Niepowodzenia i błędy, które popełniam traktuję, jako naukę i wyciągam z nich wnioski. Myślę, że w pracy z uczniami będę nadal starała się mobilizować ich do podejmowania samodzielnych aktywności i działań. W tej chwili dysponuję materiałami i nowymi umiejętnościami uzyskanymi w czasie trwania kursu i realizacji projektu. Myślę, że dzięki temu w przyszłości będzie mi łatwiej.