Polska–Ukraina. Razem w szkole 2023

Dodaj nagłówek

Budowanie bezpiecznego i sprzyjającego rozwojowi środowiska szkolnego wspólnie z uczennicami i uczniami pochodzącymi z różnych krajów i środowisk to wyzwanie. Nowa sytuacja związana z pojawieniem się w szkołach osób z doświadczeniem migracji i uchodźstwa to jednak także szansa na rozwój całego środowiska szkolnego.

Jeśli zależy Ci, aby Twoja szkoła zapewniała poczucie bezpieczeństwa i stwarzała jeszcze lepsze warunki do nauki i rozwoju, skorzystaj z dostępnych w tym roku szkolnym projektów skoncentrowanych na budowaniu kompetencji w zakresie edukacji włączającej.

Nauczysz się, jak tworzyć harmonijne, bezpieczne, sprzyjające uczeniu się środowisko klasy i szkoły. Dowiesz się, jak dostrzegać potrzeby Twoich uczniów i jak korzystać z ich potencjału w procesie wsparcia. Otrzymasz wiele inspirujących wskazówek oraz gotowe materiały, które pomogą w Twojej pracy zawodowej i dbaniu o Twój dobrostan. 

W programie „Polska–Ukraina. Razem w szkole” przygotowaliśmy dwa projekty. Wybierz ten, z którego weźmiesz najwięcej dla siebie i swoich uczennic i uczniów.

 

O redukcji stresu

Wybierz ten projekt, jeśli chcesz stworzyć swoim uczniom i uczennicom szansę do osiągania lepszych wyników, większego skupienia i budowania głębszych relacji. 

Stres, zwłaszcza przewlekły, obniża koncentrację, utrudnia zapamiętywanie i uczenie się. To dlatego młodzi ludzie i nauczyciele potrzebują wsparcia.

Więcej informacji

O pracy w szkole w czasach migracji

Pracujesz z klasą, w której część uczennic i uczniów ma migracyjne doświadczenia? W tym projekcie dowiesz się, jak reagować na wyzwania pracy z taką grupą. 

Zyskasz i zastosujesz w codziennej pracy narzędzia, dzięki którym zbudujesz pewność siebie w każdym zróżnicowanym środowisku.

Więcej informacji

Poznaj inne projekty

W tym roku mamy dla Ciebie 14 projektów w 9 programach. W każdym z nich wspieramy Cię w innym obszarze Twojej pracy w szkole. Dołącz bezpłatnie.