Zapraszamy na warsztat online z trenerem edukacji globalnej Łukaszem Bartosikiem „Dominujące narracje o migracjach – jak z nimi pracować edukacyjnie?”.
Na co dzień słyszymy wiele opowieści o migracjach oraz osobach z doświadczeniem uchodźstwa. Ponieważ jest to temat obecny w debacie publicznej, wiele z nich przenika do szkoły w postaci zdecydowanych opinii. Jak sobie z nimi radzić? Jak tworzyć alternatywne narracje i poddawać krytycznej refleksji te, które są stereotypowe lub krzywdzące? Na podstawie przykładów oraz dostępnych raportów wspólnie wypracujemy sposoby działania przydatne w realiach szkolnych.
Spotkanie odbędzie się 17 grudnia o godzinie 18:00 na platformie Zoom. Obowiązują zapisy. Przed spotkaniem prześlemy również krótki materiał do zapoznania się.
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!
Spotkanie poprowadzi Łukasz Bartosik – certyfikowany trener sTOP z ponad 15-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się głównie w edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej. Przez lata związany z Polską Akcją Humanitarną, gdzie pełnił rolę kierownika zespołu edukacji oraz eksperta ds. edukacji. Doświadczony w opracowywaniu programów oraz materiałów edukacyjnych, m.in. kursów e-mailowych, gier szkoleniowych i planszowych, programów szkoleń oraz filmów i animacji edukacyjnych. Współtwórca podcastu „Tolerancja to za mało” oraz „Profilu Globalnego” na Instagramie.
Warsztat jest częścią spotkań Klubu Globalnej Szkoły – cyklu spotkań online skierowanego do wszystkich nauczycieli i nauczycielek, wychowawców i wychowawczyń, bibliotekarek i bibliotekarzy, którym bliskie są tematy edukacji globalnej. Spotkania mają na celu pogłębienie tematyki zaawansowanej edukacji globalnej.
Działanie jest finansowane przez Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU).