Za oknem kolejna nietypowa polska zima. Zjawiska pogodowe zaskakują, liczba doniesień o zmianie klimatu przytłacza, a ilość dezinformacji na ten temat stale rośnie. Młodzież przyjmuje wobec tych faktów różne postawy – od działania po depresję klimatyczną.
Co na to szkoła?
Nauczyciele i nauczycielki często obawiają się, że nie mają wystarczającej wiedzy, żeby rozmawiać z młodzieżą na tak trudne tematy. Nie trzeba jednak być specjalistą od klimatu, żeby omawiać na lekcjach ważne dla uczniów i uczennic sprawy. Zapraszamy na webinarium, podczas którego poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak rozmawiać z młodzieżą o klimacie.
Porozmawiamy m. in. o:
- wyzwaniach, z jakimi mierzą się nauczyciele i nauczycielki w edukacji klimatycznej,
- metodach dostosowanych do uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich,
- nauczycielskich dobrych praktykach,
- sposobach prowadzenia rozmów o klimacie, które odpowiadają na potrzeby uczniów i uczennic.
Kiedy? 18 lutego w godz. 19:00-20:30
Gdzie? Na Get Response oraz naszym Facebooku.
Weź udział w webinarium i odkryj, w jaki sposób możesz działać z młodzieżą na rzecz klimatu i lepszego świata!
Będą z nami:
Aneta Radzik – nauczycielka historii i WOS w szczecińskim liceum, egzaminator CKE, wychowawczyni, koordynatorka projektów, mediator szkolny, trenerka biznesu i oświaty. Współautorka bloga edukacyjnego Aniołki Bez Charliego www.aniolkibezcharliego.pl
Paweł Pacaj – anglista w przedszkolu i szkole podstawowej z 15-letnim doświadczeniem. Zaangażowany społecznie jako wiceprezes klubu piłkarskiego, strażak-ratownik OSP oraz honorowy krwiodawca. Doświadczony w koordynowaniu unijnych i szkolnych projektów edukacyjnych, zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli.
Webinarium poprowadzi Marta Jackowska-Uwadizu – koordynatorka programów edukacji globalnej CEO.
Webinarium jest częścią spotkań Klubu Globalnej Szkoły – cyklu spotkań online skierowanego do wszystkich nauczycieli i nauczycielek, wychowawców i wychowawczyń, bibliotekarek i bibliotekarzy, którym bliskie są tematy edukacji globalnej. Spotkania mają na celu pogłębienie tematyki zaawansowanej edukacji globalnej.
Projekt wspierany przez: Norad i Norwegian Refugee Council.
Webinarium organizowane jest przy współpracy programu „Szkoła ucząca się”. Program ten jest przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez CEO.
Działanie jest współfinansowane ze środków Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU), w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz współfinansowane przez program DEAR Unii Europejskiej w ramach projektu Global Districts realizowanego przez: Centrum Edukacji Obywatelskiej, ACRA, WeWorld, Suedwind, Finep Academy, ActionAid Hellas, Anthropolis, People in Peril, ABD, Agenda21.