Dzień Ziemi – Splątani ze światem

Aktualność

Zapraszamy do wspólnych obchodów Dnia Ziemi 2023!

W tym roku skupimy się na uporządkowaniu tego, co już wiemy o relacji człowieka z przyrodą i porozmawiamy o rolach poszczególnych elementów naszego ekosystemu. Zastanowimy się również, w jaki sposób możemy chronić Ziemię od dalszej degradacji, mając na uwadze, że jest to w dużej mierze walka o nas samych.

Harmonogram Dnia Ziemi

18 kwietnia –  Twoi uczniowie i uczennice wezmą udział w webinariach na temat przejmowania inicjatywy i relacji człowieka z naturą.

19 – 27 kwietnia – To jest czas na pogłębienie tematów ze spotkań online i wyjście z młodzieżą w teren.  Otrzymasz od nas wskazówki, które podpowiedzą Ci jak poprowadzić Waszą wyprawę. Dostaniecie od nas zadanie do wykonania, a chętni mogą skorzystać z kilku dodatkowych propozycji aktywności.

27 – 28 kwietnia –  Poprosimy Was o podsumowanie działań na wirtualnej tablicy. 

Aby otrzymać elektroniczne zaświadczenie należy wziąć udział w przynajmniej w jednym z dwóch webinariów oraz zamieścić sprawozdanie na wirtualnej tablicy z wykonania wskazanego przez nas zadania w terenie.

Webinaria dla młodzieży (18.04)

„Ziemia jako ekosystem społeczno-przyrodniczy”

godz. 9:15 – 10:00

Spojrzycie na Ziemię z różnych perspektyw, a zanurzenie w refleksji nad rolą i potrzebami poszczególnych istnień pozwoli Wam dostrzec jak są cenne. Wiedza na temat oddziaływania różnorodnych elementów złożonego ekosystemu może stać się dla Was oparciem w podejmowaniu codziennych decyzji.

„Cała szkoła (i okolica) na rzecz środowiska”

godz. 10:30 – 11:20

Spotkanie online będzie miało charakter pigułki inspiracyjnej, podczas której poznacie różne metody działań na rzecz środowiska przyrodniczego. Dowiecie się jaki potencjał tkwi w lokalnej współpracy i ile radości może dać branie spraw w swoje ręce. 

O dobrych praktykach opowie koordynatorka projektu Szkoła przyjazna klimatowi, oraz specjaliści z centrum technologii spółdzielczych CoopTech Hub, którzy na  co dzień wdrażają działania ekologiczne w różnych przestrzeniach.

Wszystko jest połączone; oddychamy tym samym powietrzem, pijemy tę samą wodę i jedziemy po tej samej drodze. Musimy nauczyć się szanować i pielęgnować ziemię, ponieważ jesteśmy jej częścią i zależy od niej przyszłość naszej planety.

Sprawy organizacyjne

Zapisy trwają do 16 kwietnia 2023. Przed rozpoczęciem działań dostaniesz od nas pakiet materiałów edukacyjnych, wskazówek i ćwiczeń, które ułatwią Ci poprowadzenie młodzieży przez tegoroczne obchody Dnia Ziemi.

Wydarzenie jest kierowane do grup młodzieży od VI klasy szkoły podstawowej oraz ich opiekunek i opiekunów. 

Aby wziąć udział w naszych obchodach Dnia Ziemii należy zalogować się w systemie oraz wypełnić formularz.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu: ekologiczna.szkola@ceo.org.pl

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Ekologiczna szkoła. Młodzież stawia na środowisko” finansowanego przez m.st. Warszawa i projektu „1Planet4All – Razem dla klimatu” finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Inne aktualności

Aktualności

06/06/2023
Webinarium „My (i) natura. W trosce o środowisko i nas samych”
Już 19 czerwca o 17:30 odbędzie się ostatnie w tym roku szkolnym, inspiracyjne spotkanie dla nauczycielek i nauczycieli. Dowiesz się w jaki sposób dbając o środowisko troszczysz się o samego...
czytaj więcej»
06/06/2023
Szkolenie stacjonarne „Od rozmowy do działania: dobre relacje i atmosfera w klasie wielokulturowej”
Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Warszawie. Podczas szkolenia przygotujesz się na nowy rok szkolny:👉 poznasz dobre praktyki w pracy w klasie i szkole wielokulturowej,👉...
czytaj więcej»
24/05/2023
Webinarium „Różnorodność w szkole: jak zrozumieć, dostrzegać i celebrować różnice?”
Zapraszamy na webinarium, podczas którego wspólnie zastanowimy się, jak podejść do zagadnienia różnorodności i międzykulturowości w Twojej szkole. Webinarium odbędzie się 6 czerwca i będzie nawiązywać do Międzynarodowego Dnia Różnorodności...
czytaj więcej»
12/05/2023
Młodzież na rzecz globalnych wyzwań 2023
Zapraszamy na letni obóz zaangażowaną młodzież polską i ukraińską! 4-12 lipca, Motycz Leśny To od Ciebie zależy, wokół czego zbudujesz swój projekt. Stworzysz wizję swojego wymarzonego świata, a my dostarczymy...
czytaj więcej»
02/05/2023
Globalna Szkoła. Pomosty dobrej komunikacji
Zapraszamy na konferencję wszystkich zaangażowanych w nasze programy! To okazja żeby poznać inne osoby uczestniczące w kursach z obszaru "Odpowiadaj na globalne wyzwania", wymienić się z nimi doświadczeniami i przemyśleniami....
czytaj więcej»
22/01/2023
Programy dla nauczycieli – otwarte rekrutacje
Nowy rok to nowe wyzwania i projekty. W Dziale Edukacji Globalnej i Ekologicznej jest ich w tym roku wyjątkowo dużo. Rozpoczynamy rekrutację do naszych programów: zapraszamy Państwa do zapoznania się...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań