Dyrektorko, Dyrektorze,
przyjdź na bezpłatne webinarium o skutecznej współpracy z rodzicami. Poznasz praktyczne metody i wskazówki, którymi podzielą się z Tobą: doświadczona dyrektorka szkoły i cenione ekspertki.
Jak rozmawiać z rodzicami, by byli Twoimi sojusznikami w zróżnicowanej szkole?
12 stycznia (czwartek), 12:00-13:30 na Zoom
Ponad 90% rodziców chce angażować się w naukę swoich dzieci. To duży potencjał, ale jednocześnie wyzwanie. Dowiedz się, jak się komunikować, by zyskać wsparcie rodziców. Dzięki niemu szkoła lepiej odpowie na zróżnicowane potrzeby uczniów i uczennic (szczególnie tych, którzy dołączyli do klas po wybuchu wojny na Ukrainie).
Podczas naszego spotkania dowiesz się:
- Dlaczego warto w szkole określać jasne zasady współpracy z wszystkimi rodzicami i jak to robić?
- W jaki sposób ustalać z nauczycielami i rozmawiać z rodzicami o obszarach ich odpowiedzialności?
- Jak się komunikować, by uwzględniać zróżnicowanie środowisk rodzinnych uczniów i dawać im realne wsparcie w domu?
- Czy i jak włączać rodziców (w tym rodziców dzieci ukraińskich) w uczenie się uczniów?
- Jak wspierać nauczycieli w komunikacji z rodzicami?
Spotkanie dotyczy komunikacji z rodzicami wszystkich uczennic i uczniów. W szczególności skupimy się jednak na rodzicach dzieci z Ukrainy. Wspólnie zastanowimy się, jak lepiej budować z nimi kontakt i silniej włączać w rozwój ich dzieci w szkole.
Poznaj nasze prelegentki, z którymi spotkasz się podczas webinarium
Dorota Pintal
Dyrektorka SP nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu. Związana z Centrum Edukacji Obywatelskiej od 2010 roku. Absolwentka Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty “Szkoły uczącej się”. Trenerka oraz doradczyni w programach CEO i ORE skierowanych do dyrektorów szkół i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.
Sylwia Żmijewska-Kwiręg
Dyrektorka programowa, szefowa programu “Szkoła ucząca się”. W Centrum Edukacji Obywatelskiej odpowiedzialna za rozwój wsparcia dla kadry zarządzającej, w tym ten związany z nowymi wyzwaniami (edukacja zdalna, przyjmowanie dzieci ukraińskich do polskich szkół).
Magdalena Jurewicz
Socjolożka, nauczycielka WOS, trenerka. Pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami. Jest koordynatorką sieci szkół praktyk oraz procesu doskonalenia nauczycieli-mentorów w Szkole Edukacji PAFW i UW. Wykłada przedmioty wychowawcze oraz psychologiczne, a także prowadzi kursy doszkalające dla nauczycieli m.in.„100 pomysłów na relacje z uczniami”.
Webinarium jest organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu “Razem w szkole. Polska - Ukraina”.
Partnerem wydarzenia jest Norwegian Refugee Council.
Webinarium jest organizowane przy współpracy programu „Szkoła ucząca się”. Program ten jest przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.