Nauczycielu, zgłoś się na Letnią Akademię Klimatu w sierpniu!

Aktualność

Czy letnie kolonie mogą być tylko dla dzieci i młodzieży? Absolutnie nie! My proponujemy letni wypoczynek dla dorosłych – nauczycieli, nauczycielek,  edukatorów, edukatorek, bibliotekarzy i bibliotekarek! Dołączcie do 4-dniowego (17-21 sierpnia) spotkania w Wildze pod Warszawą w otoczeniu pięknej przyrody, aby poznać świetnych ludzi, którym tak jak Wam zależy na edukacji i na klimacie, wspólnie dowiedzieć się więcej o ochronie klimatu i środowiska, zastanowić się, czy ja krytycznie myślę?, czy umiem rozpoznać dezinformację nt. klimatu?, spojrzeć na świat trochę ekokrytycznie oraz poznać praktyczne metody i narzędzia, jak wdrażać te tematy w szkole. Ciekawe dyskusje, piękne krajobrazy, chwila odpoczynku w cieniu drzew, mnóstwo nowych wrażeń i refleksji – gwarantowane!

 

 

Letnia Akademia Klimatu to przestrzeń dla nauczycieli i nauczycielek, a także edukatorów i edukatorek, bibliotekarzy i bibliotekarek do pogłębienia swojej wiedzy na temat ochrony klimatu i sposobów, jak ten temat poruszać na lekcjach w atrakcyjny sposób. Wierzymy, że ochrona klimatu i środowiska naturalnego to kluczowe wyzwania dla ludzkości. Mają tę świadomość też młodzi ludzie, którzy chcą dowiadywać się, jak mogą działać na rzecz planety.

 

Dlatego oferujemy program dla edukatorów, nauczycieli, nauczycielek różnych przedmiotów oraz wychowawców i wychowawczyń klas, który wyposaży ich w potrzebną wiedzę, pomysły i materiały edukacyjne, które można wdrażać w szkole – na lekcjach wychowawczych, zajęciach przedmiotowych, zajęciach pozalekcyjnych, innych przestrzeniach (bibliotekach, terenach przyszkolnych, świetlicach, stołówkach) i okazjach (Tydzień Edukacji Globalnej, Dzień Wody, Dzień Ziemi).

 

Równie ważne jest dla nas, aby spędzić czas razem, podzielić się swoimi pomysłami, problemami, myślami, wymienić doświadczeniami. Chcemy, żeby ten czas był możliwością spędzenia czasu na łonie przyrody (spacery leśne, poznanie kuchni roślinnej), nabrania nowej perspektywy i sił na nadchodzący rok szkolny.

 

Co musisz wiedzieć?

  • Nie musisz być nauczycielem i nauczycielką przyrody czy biologii. Zapraszamy wychowawców i nauczycieli wszystkich przedmiotów, a także inne osoby zwązane z edukacją!
  • Koszt udziału w spotkaniu to tylko 150 zł brutto. Na miejscu masz zapewniony nocleg, wyżywienie i ciekawe warsztaty.
  • Stawiamy na balans między pracą a wypoczynkiem. Oprócz warsztatów z profesjonalnymi trenerami znajdzimy chwilę na wspólne wieczory, rozmowy, spacery po lesie, warsztaty kulinarne i inne atrakcje.
  • Spotkanie odbędzie się w województwie mazowieckim. Dokładny adres wkrótce.
  • Uczestnicy i uczestniczki otrzymają bezpłatny pakiet gotowych materiałów edukacyjnych i praktycznych wskazówek do wdrożenia na lekcjach.
  • Dojazd do Warszawy jest po Twojej stronie – stamtąd autobusem zawieziemy Cię do do ośrodka: Ośrodek Wilga, Saperów 1A, o8-470 Wilga.

Jak się zgłosić?

Przeczytaj Regulamin i wypełnij formularz rejestracyjny do 10 czerwca. Liczba miejs ograniczona. Organizatorzy poinformują o zakwalifikowaniu na obóz drogą mailową.

W razie pytań prosimy o kontakt: marta.jackowska-uwadizu@ceo.org.pl

 

Letnia Akademia Klimatu organizowana jest w ramach programu „1Planet4All – Razem dla klimatu!”, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu DEAR.

 

 

 

Inne aktualności

Aktualności

29/09/2022
Wyniki konkursu dziennikarskiego pt. “Budujemy społeczeństwo otwarte”
Znamy już zwycięzców V edycji konkursu na projekt materiału dziennikarskiego pt. "Budujemy społeczeństwo otwarte", zorganizowanego w ramach programu „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek” finansowanego...
czytaj więcej»
16/09/2022
Zamień swoją bibliotekę w bibliotekę z klimatem!
Z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej zapraszamy bibliotekarzy i bibliotekarki do udziału w konkursie. Przeprowadź w bibliotece działanie w czasie Tygodnia Edukacji Globalnej (14-20.11.2022) związane ze zmianą klimatu i globalnymi wyzwaniami...
czytaj więcej»
07/09/2022
Zgłoś się do V. edycji konkursu dziennikarskiego pt. “Budujemy społeczeństwo otwarte”
Ostatnie miesiące pokazały, jak ważna jest działalność społeczeństwa obywatelskiego, odpowiedzialność mieszkańców i mieszkanek Polski, ich wrażliwość, empatia i otwartość. Jak istotna jest chęć niesienia pomocy przybyszom - zarówno uchodźcom i...
czytaj więcej»
01/09/2022
Zapraszamy na webinarium: Czego potrzebuje młodzież, by zmieniać świat?
Dołącz do nas na webinarium: Czego potrzebuje młodzież, by zmieniać świat? Omówienie wyników raportu „Młodzież na rzecz globalnych wyzwań 2022” oraz prezentacja oferty Działu Edukacji Globalnej CEO na nowy rok szkolny...
czytaj więcej»
04/07/2022
Raport Centrum Edukacji Obywatelskiej: globalne wyzwania oczami młodzieży
20 czerwca, w Światowy Dzień Uchodźcy, opublikowaliśmy najnowszy raport zlecony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pt. „Młodzi wobec globalnych wyzwań 2022”. Badanie ma na celu próbę spojrzenia na świat oczami młodych...
czytaj więcej»
30/06/2022
Jakie działania klimatyczne podjęli uczestnicy programu „Globalna szkoła”? Prezentacja projektów
W piątek 10 czerwca odbyło się podsumowanie projektów młodzieżowych programu „Globalna szkoła. Razem dla klimatu”. Do Warszawy na Osiedle Jazdów przyjechały zespoły uczniowskie ze szkół z całej Polski, aby opowiedzieć...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań