Nauczycielu, zgłoś się na Letnią Akademię Klimatu w sierpniu!

Aktualność

Czy letnie kolonie mogą być tylko dla dzieci i młodzieży? Absolutnie nie! My proponujemy letni wypoczynek dla dorosłych – nauczycieli, nauczycielek,  edukatorów, edukatorek, bibliotekarzy i bibliotekarek! Dołączcie do 4-dniowego (17-21 sierpnia) spotkania w Wildze pod Warszawą w otoczeniu pięknej przyrody, aby poznać świetnych ludzi, którym tak jak Wam zależy na edukacji i na klimacie, wspólnie dowiedzieć się więcej o ochronie klimatu i środowiska, zastanowić się, czy ja krytycznie myślę?, czy umiem rozpoznać dezinformację nt. klimatu?, spojrzeć na świat trochę ekokrytycznie oraz poznać praktyczne metody i narzędzia, jak wdrażać te tematy w szkole. Ciekawe dyskusje, piękne krajobrazy, chwila odpoczynku w cieniu drzew, mnóstwo nowych wrażeń i refleksji – gwarantowane!

 

 

Letnia Akademia Klimatu to przestrzeń dla nauczycieli i nauczycielek, a także edukatorów i edukatorek, bibliotekarzy i bibliotekarek do pogłębienia swojej wiedzy na temat ochrony klimatu i sposobów, jak ten temat poruszać na lekcjach w atrakcyjny sposób. Wierzymy, że ochrona klimatu i środowiska naturalnego to kluczowe wyzwania dla ludzkości. Mają tę świadomość też młodzi ludzie, którzy chcą dowiadywać się, jak mogą działać na rzecz planety.

 

Dlatego oferujemy program dla edukatorów, nauczycieli, nauczycielek różnych przedmiotów oraz wychowawców i wychowawczyń klas, który wyposaży ich w potrzebną wiedzę, pomysły i materiały edukacyjne, które można wdrażać w szkole – na lekcjach wychowawczych, zajęciach przedmiotowych, zajęciach pozalekcyjnych, innych przestrzeniach (bibliotekach, terenach przyszkolnych, świetlicach, stołówkach) i okazjach (Tydzień Edukacji Globalnej, Dzień Wody, Dzień Ziemi).

 

Równie ważne jest dla nas, aby spędzić czas razem, podzielić się swoimi pomysłami, problemami, myślami, wymienić doświadczeniami. Chcemy, żeby ten czas był możliwością spędzenia czasu na łonie przyrody (spacery leśne, poznanie kuchni roślinnej), nabrania nowej perspektywy i sił na nadchodzący rok szkolny.

 

Co musisz wiedzieć?

  • Nie musisz być nauczycielem i nauczycielką przyrody czy biologii. Zapraszamy wychowawców i nauczycieli wszystkich przedmiotów, a także inne osoby zwązane z edukacją!
  • Koszt udziału w spotkaniu to tylko 150 zł brutto. Na miejscu masz zapewniony nocleg, wyżywienie i ciekawe warsztaty.
  • Stawiamy na balans między pracą a wypoczynkiem. Oprócz warsztatów z profesjonalnymi trenerami znajdzimy chwilę na wspólne wieczory, rozmowy, spacery po lesie, warsztaty kulinarne i inne atrakcje.
  • Spotkanie odbędzie się w województwie mazowieckim. Dokładny adres wkrótce.
  • Uczestnicy i uczestniczki otrzymają bezpłatny pakiet gotowych materiałów edukacyjnych i praktycznych wskazówek do wdrożenia na lekcjach.
  • Dojazd do Warszawy jest po Twojej stronie – stamtąd autobusem zawieziemy Cię do do ośrodka: Ośrodek Wilga, Saperów 1A, o8-470 Wilga.

Jak się zgłosić?

Przeczytaj Regulamin i wypełnij formularz rejestracyjny do 10 czerwca. Liczba miejs ograniczona. Organizatorzy poinformują o zakwalifikowaniu na obóz drogą mailową.

W razie pytań prosimy o kontakt: marta.jackowska-uwadizu@ceo.org.pl

 

Letnia Akademia Klimatu organizowana jest w ramach programu „1Planet4All – Razem dla klimatu!”, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu DEAR.

 

 

 

Inne aktualności

Aktualności

30/06/2022
Jakie działania klimatyczne podjęli uczestnicy programu „Globalna szkoła”? Prezentacja projektów
W piątek 10 czerwca odbyło się podsumowanie projektów młodzieżowych programu „Globalna szkoła. Razem dla klimatu”. Do Warszawy na Osiedle Jazdów przyjechały zespoły uczniowskie ze szkół z całej Polski, aby opowiedzieć o projektach, które w ciągu ostatniego semestru realizowały w swoich
czytaj więcej»
22/06/2022
Dziękujemy i podsumowujemy rok szkolny 2021/2022!
Ten rok szkolny był pełen wyzwań: wciąż próbowaliśmy uporać się z konsekwencjami pandemii, tłumaczyliśmy uczniom i uczennicom sytuację na granicy polsko-białoruskiej, rozmawialiśmy o klimacie i ekologii i witaliśmy uczniów i uczennice z Ukrainy w naszych szkołach. Jednak ten czas był
czytaj więcej»
30/05/2022
Zaproszenie na międzynarodowe warsztaty i festiwal medialny „Between the Lines” w Bratysławie
Mamy wielką przyjemność zaprosić młodych dziennikarzy i dziennikarki, studentów i studentki dziennikarstwa, tych i te, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie mediów i tłumaczenia globalnych procesów i lokalnych zdarzeń na wyjątkowe wydarzenie – międzynarodowe warsztaty i festiwal w jednym,
czytaj więcej»
04/05/2022
Wywołujemy firmy #DoTablicy! Ruszamy z nową kampanią społeczną
Wyobraźcie sobie, że wspólnie ze znajomymi albo z grupą uczniów i uczennic zadajecie wybranej firmie w mediach społecznościowych kilkanaście pytań dotyczących jej wpływu na klimat: czy to prawda, że palicie niesprzedane ubrania? Dlaczego sprzedajecie swoje produkty w plastikowych opakowaniach? W
czytaj więcej»
04/05/2022
Razem zmieniamy świat! Spotkanie uczestników i uczestniczek naszych programów
W Warszawie, w dniach 23-24 kwietnia 2022 r. podczas konferencji "Globalna i ekologiczna szkoła. Razem zmieniamy świat" spotkaliśmy się w gronie kilkudziesięciu osób, z którymi współpracujemy w programach edukacji globalnej, klimatycznej i ekologicznej CEO. W spotkaniu wzięli udział przede wszystkim
czytaj więcej»
04/04/2022
Kluby Dobrej Rozmowy – Rozmawiajmy o migracjach
Zapraszamy do dołączenia do naszej inicjatywy i założenia w Waszych szkołach Klubów Dobrej Rozmowy, które tworzymy w szkołach od 2015 roku! Wspólnie rozmawiajmy o tym, co teraz dla nas najtrudniejsze i ważne - jak odnaleźć się w kontekście wojny w
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań