Nauczycielu, zgłoś się na Letnią Akademię Klimatu w sierpniu!

Aktualność

Czy letnie kolonie mogą być tylko dla dzieci i młodzieży? Absolutnie nie! My proponujemy letni wypoczynek dla dorosłych – nauczycieli, nauczycielek,  edukatorów, edukatorek, bibliotekarzy i bibliotekarek! Dołączcie do 4-dniowego (17-21 sierpnia) spotkania w Wildze pod Warszawą w otoczeniu pięknej przyrody, aby poznać świetnych ludzi, którym tak jak Wam zależy na edukacji i na klimacie, wspólnie dowiedzieć się więcej o ochronie klimatu i środowiska, zastanowić się, czy ja krytycznie myślę?, czy umiem rozpoznać dezinformację nt. klimatu?, spojrzeć na świat trochę ekokrytycznie oraz poznać praktyczne metody i narzędzia, jak wdrażać te tematy w szkole. Ciekawe dyskusje, piękne krajobrazy, chwila odpoczynku w cieniu drzew, mnóstwo nowych wrażeń i refleksji – gwarantowane!

 

 

Letnia Akademia Klimatu to przestrzeń dla nauczycieli i nauczycielek, a także edukatorów i edukatorek, bibliotekarzy i bibliotekarek do pogłębienia swojej wiedzy na temat ochrony klimatu i sposobów, jak ten temat poruszać na lekcjach w atrakcyjny sposób. Wierzymy, że ochrona klimatu i środowiska naturalnego to kluczowe wyzwania dla ludzkości. Mają tę świadomość też młodzi ludzie, którzy chcą dowiadywać się, jak mogą działać na rzecz planety.

 

Dlatego oferujemy program dla edukatorów, nauczycieli, nauczycielek różnych przedmiotów oraz wychowawców i wychowawczyń klas, który wyposaży ich w potrzebną wiedzę, pomysły i materiały edukacyjne, które można wdrażać w szkole – na lekcjach wychowawczych, zajęciach przedmiotowych, zajęciach pozalekcyjnych, innych przestrzeniach (bibliotekach, terenach przyszkolnych, świetlicach, stołówkach) i okazjach (Tydzień Edukacji Globalnej, Dzień Wody, Dzień Ziemi).

 

Równie ważne jest dla nas, aby spędzić czas razem, podzielić się swoimi pomysłami, problemami, myślami, wymienić doświadczeniami. Chcemy, żeby ten czas był możliwością spędzenia czasu na łonie przyrody (spacery leśne, poznanie kuchni roślinnej), nabrania nowej perspektywy i sił na nadchodzący rok szkolny.

 

Co musisz wiedzieć?

  • Nie musisz być nauczycielem i nauczycielką przyrody czy biologii. Zapraszamy wychowawców i nauczycieli wszystkich przedmiotów, a także inne osoby zwązane z edukacją!
  • Koszt udziału w spotkaniu to tylko 150 zł brutto. Na miejscu masz zapewniony nocleg, wyżywienie i ciekawe warsztaty.
  • Stawiamy na balans między pracą a wypoczynkiem. Oprócz warsztatów z profesjonalnymi trenerami znajdzimy chwilę na wspólne wieczory, rozmowy, spacery po lesie, warsztaty kulinarne i inne atrakcje.
  • Spotkanie odbędzie się w województwie mazowieckim. Dokładny adres wkrótce.
  • Uczestnicy i uczestniczki otrzymają bezpłatny pakiet gotowych materiałów edukacyjnych i praktycznych wskazówek do wdrożenia na lekcjach.
  • Dojazd do Warszawy jest po Twojej stronie – stamtąd autobusem zawieziemy Cię do do ośrodka: Ośrodek Wilga, Saperów 1A, o8-470 Wilga.

Jak się zgłosić?

Przeczytaj Regulamin i wypełnij formularz rejestracyjny do 10 czerwca. Liczba miejs ograniczona. Organizatorzy poinformują o zakwalifikowaniu na obóz drogą mailową.

W razie pytań prosimy o kontakt: marta.jackowska-uwadizu@ceo.org.pl

 

Letnia Akademia Klimatu organizowana jest w ramach programu „1Planet4All – Razem dla klimatu!”, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu DEAR.

 

 

 

Inne aktualności

Aktualności

18/01/2024
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?”
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?” to bezpłatne wydarzenie dla dyrektorów i wicedyrektorów z wszystkich rodzajów szkół. Jest ono poświęcone prowadzeniu szkół, w których...
czytaj więcej»
25/10/2023
Zapraszamy na festiwal z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej 2023
 Drogie Nauczycielki, drodzy Nauczyciele,zapraszamy Was oraz Waszych uczniów i uczennice do włączenia się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) – święta ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go. Wydarzenie odbywa się...
czytaj więcej»
30/08/2023
Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?
Zapraszamy do udziału w konferencji projektu „O pracy w szkole w czasach migracji” Dwudniowa konferencja „Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?” to okazja, żeby poznać inne osoby uczestniczące w...
czytaj więcej»
25/08/2023
Ruszyła rekrutacja do naszych programów dla nauczycieli
Końcówka sierpnia to czas planowania i start rekrutacji do naszych programów w nowym roku szkolnym. Sprawdźcie, jakie projekty w tematach związanych z edukacją globalną i ekologiczną przygotowaliśmy dla Was na...
czytaj więcej»
06/06/2023
Webinarium „My (i) natura. W trosce o środowisko i nas samych”
Zapraszamy już 19 czerwca o 17:30! Zdajemy sobie sprawę, że mijający rok był wymagającym czasem, dlatego przygotowaliśmy webinarium, który nastroi Cię do odpoczynku. Dostaniesz od narzędzia do radzenia sobie ze...
czytaj więcej»
06/06/2023
Szkolenie stacjonarne „Od rozmowy do działania: dobre relacje i atmosfera w klasie wielokulturowej”
Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Warszawie. Podczas szkolenia przygotujesz się na nowy rok szkolny:👉 poznasz dobre praktyki w pracy w klasie i szkole wielokulturowej,👉...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań