Zapraszamy na webinaria o grze edukacyjnej „Klimatyczne wyzwania”!

Aktualność

gra edukacyjna "Klimatyczne wyzwania" - webinaria

Jak myślisz, co ma większy wpływ na klimat: lot przez Atlantyk, jedzenie jednego steka dziennie przez cały rok, czy ogrzewanie domu? 

Razem ze swoimi uczniami i uczennicami możesz się tego dowiedzieć podczas webinariów poświęconych grze edukacyjnej „Klimatyczne wyzwania”. 

💻 WEBINARIUM DLA NAUCZYCIELI I NAUCZYCIELEK

Jak uczyć o klimacie poprzez zabawę? Gra edukacyjna „Klimatyczne wyzwania”,
25 września (środa) 15:00-16:30

Szukasz angażującego sposobu nauczania o klimacie i zrównoważonym rozwoju na lekcjach różnych przedmiotów? 

Weź udział w webinarium dla nauczycieli i nauczycielek z Estonii, Łotwy, Litwy, Polski oraz Szwecji i poznaj grę „Klimatyczne wyzwania”. Karty do gry zostały opracowane przez naukowców z Uniwersytetu Technicznego Chalmersa (Chalmers tekniska högskola) w Szwecji, a estońskie Ministerstwo Klimatu uznało je za najlepsze narzędzie edukacji ekologicznej”. 

Podczas webinarium dowiesz się, jak wykorzystać grę i towarzyszące jej materiały dydaktyczne na zajęciach szkolnych, tak aby zaangażować uczniów i uczennice w zabawę, eksplorując jednocześnie ważne tematy środowiskowe. 

Koncepcja gry opiera się na idei, że edukacja klimatyczna nie musi być trudna. Dzięki kartom w łatwy sposób wzbudzisz w uczniach i uczennicach ciekawość, zachęcisz ich do krytycznego myślenia i zmotywujesz  do działań na rzecz klimatu.

Wszystkie osoby, które wezmą udział w webinarium, otrzymają zaświadczenie oraz darmowy zestaw 5 egzemplarzy gry do wykorzystania w swojej szkole!

Wydarzenie jest częścią projektu Wzmacnianie nauczycieli, inspirowanie uczniów: międzynarodowe podejście do kreatywnej i angażującej edukacji klimatycznej”. Prowadzone będzie w języku angielskim przez członków partnerskich organizacji CEO.

gra "Klimatyczne wyzwania"
karta do gry "Klimatyczne wyzwania"
karta do gry "Klimatyczne wyzwania"

💻 WEBINARIUM DLA UCZNIÓW I UCZENNIC

Zagraj o klimat! Gra edukacyjna Klimatyczne wyzwania”,
27 września (piątek) 13:00-14:00

Chcesz aby Twoi uczniowie i uczennice wzięli udział w wyjątkowym, międzynarodowym szkoleniu, zdobyli wiedzę na temat ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju, a przy okazji poćwiczyli swoją znajomość angielskiego?

Zaproś ich do rejestracji na webinarium o grze „Klimatyczne wyzwania” przeznaczone dla młodzieży w wieku 14-19 lat. 

Podczas tego interaktywnego spotkania przyjrzymy się praktykom przyjaznym środowisku i wyobrazimy sobie zrównoważone miasta przyszłości, w których tętniące życiem centra wypełnione są zielonymi przestrzeniami, czystymi rzekami, jeziorami i plażami oraz aktywnościami sprzyjającymi integracji społecznej. Uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami i marzeniami na temat zrównoważonej przyszłości, a także wziąć udział w quizach związanych z grą, które rozwijają krytyczne myślenie i kreatywność.

Celem wydarzenia jest zainspirowanie uczniów i uczennic oraz pokazanie im, że nauka o wyzwaniach klimatycznych może być zarówno przyjemna, jak i efektywna. Uczestnicy i uczestniczki spotkania będą mieli też okazję do nawiązania kontaktów z rówieśnikami i rówieśniczkami z Estonii, Łotwy, Litwy, Polski i Szwecji. 

Wszyscy uczestnicy i uczestniczki webinarium otrzymają zaświadczenia oraz darmowy egzemplarz gry.

Dołączcie do nas, aby wspólnie tworzyć lepszą, bardziej zieloną przyszłość!

Wydarzenie jest częścią projektu Wzmacnianie nauczycieli, inspirowanie uczniów: międzynarodowe podejście do kreatywnej i angażującej edukacji klimatycznej”. Prowadzone będzie w języku angielskim przez członków partnerskich organizacji CEO.

gra "Klimatyczne wyzwania"

Poznaj organizatorów oraz stronę internetową z opisem gry

 

Szkolenia są finansowane ze środków Nordic Council of Ministers i the Swedish Institute.

logo The Swedish Institute
logo Nordic Council of Ministers

Inne aktualności

Aktualności

Tydzień Edukacji Globalnej 2024
24/09/2024
Tydzień Edukacji Globalnej 2024 – ruszyły zapisy!
Włącz się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) – święta ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go na lepsze! TEG to wydarzenie dla wszystkich, którym bliskie jest działanie na rzecz globalnych wyzwań,...
czytaj więcej»
23/05/2024
Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych
Już 14 czerwca odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla uczestników naszych projektów: Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych realizowanych w programach Globalnej Szkoły i Ekologicznej Szkoły.Prezentacja odbędzie się w gronie grup projektowych, wśród...
czytaj więcej»
Konferencja dla nauczycieli, na zdjęciu dziewczynka z namalowanym na policzku niebiesko-zielonym przypominającym kulę ziemską
29/04/2024
Konferencja „SPOKÓJ W SOBIE – POKÓJ W ŚWIECIE. Jak wykorzystać nasze zasoby w obliczu globalnych wyzwań?”
Zapraszamy na konferencję wszystkich zainteresowanych naszymi programami! To okazja, żeby poznać inne osoby uczestniczące w projektach obszaru „Odpowiadaj na globalne wyzwania” i wymienić się z nimi doświadczeniami i przemyśleniami. To...
czytaj więcej»
18/01/2024
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?”
Konferencja „Szkolne sojusze i dialogi. Jak się dogadać, gdy jesteśmy tak różni?” to bezpłatne wydarzenie dla dyrektorów i wicedyrektorów z wszystkich rodzajów szkół. Jest ono poświęcone prowadzeniu szkół, w których...
czytaj więcej»
25/10/2023
Zapraszamy na festiwal z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej 2023
 Drogie Nauczycielki, drodzy Nauczyciele,zapraszamy Was oraz Waszych uczniów i uczennice do włączenia się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) – święta ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go. Wydarzenie odbywa się...
czytaj więcej»
30/08/2023
Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?
Zapraszamy do udziału w konferencji projektu „O pracy w szkole w czasach migracji” Dwudniowa konferencja „Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?” to okazja, żeby poznać inne osoby uczestniczące w...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań