Wyjazd studyjny dla młodych dziennikarzy: Polska, Słowacja, Czechy

Aktualność

Zapraszamy studentów i studentki kierunków związanych z dziennikarstwem oraz osoby zaangażowane w pracę w mediach uniwersyteckich z całej Polski, a także początkujących dziennikarzy do udziału w międzynarodowym wyjeździe do miejsc, które dzisiaj stają przed wyzwaniem przyjęcia uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy.
W zespole dziennikarskim z Polski, Czech i Słowacji poznamy podstawy dziennikarskiej pracy w terenie, przeprowadzania wywiadów i systematycznego zbierania materiałów pod okiem instruktorów.

Kiedy?

Od 24 do 29 kwietnia 2022 roku

Gdzie?

W ciągu pięciu dni odwiedzimy Przemyśl w Polsce, Kosice w Słowacji i Krnov w Czechach.

Dla kogo?

Dla studentów i studentek z całej Polski do 35. roku życia. W pierwszej kolejności zapraszamy studentów i studentki kierunków dziennikarskich oraz osoby zaangażowane w pracę w mediach uniwersyteckich.
Z wybranych zgłoszeń wybierzemy trzy osoby.

Czego wymagamy?

Uwaga! Aby wziąć udział w wyjeździe konieczna jest dobra znajomość języka angielskiego.
Podczas wyjazdu wymagane będzie prowadzenie dzienniczka i robienie notatek z wywiadów i zebranie materiałów. Praktyka ta będzie omawiana podczas spotkania przygotowującego online (obecność obowiązkowa) oraz w trakcie wyjazdu. Po zakończeniu wyjazdu uczestnik zobowiązany jest przekazać notatki Organizatorowi (do dokumentacji, nie będzie publikowane).
Organizator nie wymaga, aby uczestnik opublikował artykuł w mediach, aczkolwiek zachęca, aby uczestnicy wyjazdu przygotowali materiały dziennikarskie i opublikowali w mediach akademickich swoich uczelni.

Jaki jest koszt?

Udział w wyjeździe jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy będą mieli zapewniony nocleg, posiłki i zostaną pokryte koszty podróży i ubezpieczenia.

Dlaczego warto?

Ideą wyżej wspomnianego wyjazdu studyjnego jest podjęcie z młodymi dziennikarzami i dziennikarkami tematu przedstawiania globalnych procesów w mediach,w szczególności migracji. Będziemy wspólnie z ekspertami zastanawiać się, jak opowiadać o świecie i wyzwaniach takich jak migracje czy zmiana klimatu rzetelnie i ciekawie? Jak przyjmować różne perspektywy i wyjść poza europocentryczny punkt widzenia? Jak wyszukiwać bohaterów i bohaterki? Jakie są podstawowe zasady zbierania materiału w terenie, przeprowadzania wywiadów? Jakiego dziennikarstwa potrzebuje odbiorca i odbiorczyni, która chce zrozumieć aktualne wydarzenia na świecie?
Dodatkowym atutem wyjazdu jest poznanie omawianego tematu uchodźstwa z Ukrainy i integracji z różnych perspektyw – polskiej, czeskiej, słowackiej i wspólna praca w gronie międzynarodowych adeptów dziennikarstwa.
Jak się zgłosić?

Wypełnij formularz rekrutacyjny, który dostępny jest TUTAJ.

Na zgłoszenia czekamy do 7 kwietnia.

Zanim wyślesz zgłoszenie, zapoznaj się z umową, która zostanie podpisana z wybranymi uczestnikami.

 

Inne aktualności

Aktualności

28/04/2025
Obóz młodzieżowy 2025
Zapraszamy na letni obóz zaangażowaną młodzież! 5-12 lipca 2025 r. Krzyżowa (woj. dolnośląskie) „GLOBUS. Młodzieżowy obóz na rzecz globalnych wyzwań” to letni obóz dla młodych osób, które chcą działać na...
czytaj więcej»
16/04/2025
Granty dla organizacji pozarządowych w ramach projektu Ecoality
Działasz w organizacji pozarządowej, która wspiera młode osoby? A może znasz takie organizacje i chcesz przekazać im informację o naszym grancie? Zapraszamy do aplikacji o grant w ramach projektu Ecoality...
czytaj więcej»
27/03/2025
EcoLab – zrób w szkole przestrzeń do działania
Interesujesz się ochroną środowiska, zmianą klimatu, zagadnieniami społecznymi i realną zmianą swojego otoczenia? Chcesz inspirować, działać i wprowadzać pozytywne zmiany w swojej szkole i okolicy? Zapraszamy do założenia EcoLabu! EcoLab...
czytaj więcej»
26/03/2025
Dzień ziemi z CEO
Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi zapraszamy Ciebie oraz Twoich uczniów i uczennice do wspólnego świętowania.Proponujemy kilka aktywności, które pozwolą Wam spędzić ten miesiąc bliżej przyrody, pogłębić wiedzę na tematy...
czytaj więcej»
warsztat AI
05/03/2025
Warsztat online z Łukaszem Bartosikiem „Globalne wyzwania w liczbach. Jak krytycznie pracować z danymi z raportów, aby rozwijać krytyczne myślenie?””
Liczby mówią same za siebie? Niekoniecznie. Aby je dobrze zrozumieć potrzebujemy umiejętności ich interpretacji i krytycznego myślenia. A szczególnie gdy sięgamy po dane dotyczące globalnych wyzwań 🌎 👉 Dlatego zapraszamy...
czytaj więcej»
Webinarium „Jak rozmawiać z młodzieżą o klimacie?"
05/02/2025
Webinarium „Jak rozmawiać z młodzieżą o klimacie?”
Za oknem kolejna nietypowa polska zima. Zjawiska pogodowe zaskakują, liczba doniesień o zmianie klimatu przytłacza, a ilość dezinformacji na ten temat stale rośnie. Młodzież przyjmuje wobec tych faktów różne postawy...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań