Klub Globalnej Szkoły

Jesteś ciekawy lub ciekawa, co wspólnego ma AI i zmiany klimatu? Interesuje cię, jak można krytycznie spojrzeć na narracje medialne na temat migracji, albo jak radzić sobie w rzeczywistości wielokulturowej? Przyjdź na spotkanie Klubu Globalnej Szkoły – mamy coś dla Ciebie!

Klub Globalnej Szkoły to inicjatywa skierowana do wszystkich nauczycieli i nauczycielek, wychowawców i wychowawczyń, bibliotekarek i bibliotekarzy, którym bliskie są tematy edukacji globalnej. Spotkania będą prowadzone na zaawansowanym poziomie, więc szczególnie rekomendujemy je osobom, które temat edukacji globalnej chcą istotnie pogłębić – ale zapraszamy każdego i każdą, dla których tematy globalne są interesujące!

W ramach klubu organizowane będą spotkania online poświęcone wybranym zagadnieniom, które dotyczą aktualnych problemów o globalnej, ale i lokalnej skali. Spotkania będą miały różny charakter – czekają nas zarówno webinaria jak i warsztaty w kameralnych grupach (na te drugie liczba miejsc będzie ograniczona!).

Spotkania pozwolą Ci zarówno poszerzyć wiedzę, jak i nabyć umiejętności, które są konieczne w świecie pełnym globalnych współzależności. Na spotkaniach pojawią się interesujący eksperci i ekspertki – zarówno jako wykładowcy i wykładowczynie webinariów, jak i prowadzący i prowadzące warsztaty.

Spotkania będą się odbywać przez cały rok szkolny z różną częstotliwością.

Każda osoba, która będzie obecna na minimum pięciu spotkaniach Klubu Globalnej Szkoły, otrzyma certyfikat.

Webinarium „Jak rozmawiać z młodzieżą o klimacie?"

Jak rozmawiać z młodzieżą o klimacie?

Za oknem kolejna nietypowa polska zima. Zjawiska pogodowe zaskakują, liczba doniesień o zmianie klimatu przytłacza, a ilość dezinformacji na ten temat stale rośnie. Młodzież przyjmuje wobec tych faktów różne postawy – od działania po depresję klimatyczną.

Co na to szkoła?

Nauczyciele i nauczycielki często obawiają się, że nie mają wystarczającej wiedzy, żeby rozmawiać z młodzieżą na tak trudne tematy. Nie trzeba jednak być specjalistą od klimatu, żeby omawiać na lekcjach ważne dla uczniów i uczennic sprawy. Zapraszamy na webinarium, podczas którego poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak rozmawiać z młodzieżą o klimacie.

Porozmawiamy m. in. o:

  • wyzwaniach, z jakimi mierzą się nauczyciele i nauczycielki w edukacji klimatycznej,
  • metodach dostosowanych do uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich,
  • nauczycielskich dobrych praktykach,
  • sposobach prowadzenia rozmów o klimacie, które odpowiadają na potrzeby uczniów i uczennic.

Kiedy? 18 lutego w godz. 19:00-20:30

Gdzie? Na Get Response oraz naszym Facebooku.

Weź udział w webinarium i odkryj, w jaki sposób możesz działać z młodzieżą na rzecz klimatu i lepszego świata!

Będą z nami:

Aneta Radzik – nauczycielka historii i WOS w szczecińskim liceum, egzaminator CKE, wychowawczyni, koordynatorka projektów, mediator szkolny, trenerka biznesu i oświaty. Współautorka bloga edukacyjnego Aniołki Bez Charliego www.aniolkibezcharliego.pl

Paweł Pacaj – anglista w przedszkolu i szkole podstawowej z 15-letnim doświadczeniem. Zaangażowany społecznie jako wiceprezes klubu piłkarskiego, strażak-ratownik OSP oraz honorowy krwiodawca. Doświadczony w koordynowaniu unijnych i szkolnych projektów edukacyjnych, zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli.

Webinarium poprowadzi Marta Jackowska-Uwadizu – koordynatorka programów edukacji globalnej CEO.

Zobacz nagrania z dotychczasowych webinariów

Masz pytania?
Napisz do nas

Ida Miczke, koordynatorka Klubu Globalnej Szkoły 

Webinarium organizowane jest przy współpracy programu „Szkoła ucząca się”. Program ten jest przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez CEO.

Działanie jest współfinansowane ze środków Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU), w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz współfinansowane przez program DEAR Unii Europejskiej w ramach projektu Global Districts realizowanego przez: Centrum Edukacji Obywatelskiej, ACRA, WeWorld, Suedwind, Finep Academy, ActionAid Hellas, Anthropolis,  People in Peril, ABD, Agenda21.

logo PAFW
Logo Polska Pomoc
logo DBU
logo EU
Global Districts logo

Masz plany na nowy semestr?

Zacznij nowe półrocze z bezpłatnym projektem wsparcia. Dołącz bezpłatnie.

Damy Ci znać, gdy ruszymy z rekrutacją.