Klub Globalnej Szkoły

Jesteś ciekawy lub ciekawa, co wspólnego ma AI i zmiany klimatu? Interesuje cię, jak można krytycznie spojrzeć na narracje medialne na temat migracji, albo jak radzić sobie w rzeczywistości wielokulturowej? Przyjdź na spotkanie Klubu Globalnej Szkoły – mamy coś dla Ciebie!

Klub Globalnej Szkoły to inicjatywa skierowana do wszystkich nauczycieli i nauczycielek, wychowawców i wychowawczyń, bibliotekarek i bibliotekarzy, którym bliskie są tematy edukacji globalnej. Spotkania będą prowadzone na zaawansowanym poziomie, więc szczególnie rekomendujemy je osobom, które temat edukacji globalnej chcą istotnie pogłębić – ale zapraszamy każdego i każdą, dla których tematy globalne są interesujące!

W ramach klubu organizowane będą spotkania online poświęcone wybranym zagadnieniom, które dotyczą aktualnych problemów o globalnej, ale i lokalnej skali. Spotkania będą miały różny charakter – czekają nas zarówno webinaria jak i warsztaty w kameralnych grupach (na te drugie liczba miejsc będzie ograniczona!).

Spotkania pozwolą Ci zarówno poszerzyć wiedzę, jak i nabyć umiejętności, które są konieczne w świecie pełnym globalnych współzależności. Na spotkaniach pojawią się interesujący eksperci i ekspertki – zarówno jako wykładowcy i wykładowczynie webinariów, jak i prowadzący i prowadzące warsztaty.

Spotkania będą się odbywać przez cały rok szkolny z różną częstotliwością.

Każda osoba, która będzie obecna na minimum pięciu spotkaniach Klubu Globalnej Szkoły, otrzyma certyfikat.

Globalne wyzwania w liczbach. Jak krytycznie pracować z danymi z raportów, aby rozwijać krytyczne myślenie?

Liczby mówią same za siebie? Niekoniecznie. 

Aby je dobrze zrozumieć potrzebujemy umiejętności ich interpretacji i krytycznego myślenia. A szczególnie gdy sięgamy po dane dotyczące globalnych wyzwań.

Dlatego zapraszamy was na warsztaty online, “Globalne wyzwania w liczbach. Jak krytycznie pracować z danymi z raportów, aby rozwijać krytyczne myślenie?”

Podczas warsztatów rozwiniemy umiejętności krytycznego czytania danych i wspólnie zastanowimy się nad tym jak wykorzystywać dane, raporty, wykresy we wprowadzaniu tematów takich jak zmiany klimatu, migracje czy globalne nierówności. Możecie spodziewać się sporo praktyki, dyskusji i pomysłów na pracę tego typu z uczniami i uczennicami. 

Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli różnych przedmiotów, bo chcemy Was przekonać, że pracę z danymi i ich wizualizacją można wdrażać na zajęciach wychowawczych, przedmiotach humanistycznych i ścisłych

Warsztaty odbędą się 27 marca o godzinie 18:30 na platformie Zoom. Obowiązują rejestracja na stronie zapisów CEO. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona! Przed spotkaniem prześlemy również krótki materiał do zapoznania się.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Bartosik – certyfikowany trener sTOP z ponad 15-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się głównie w edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej. Przez lata związany z Polską Akcją Humanitarną, gdzie pełnił rolę kierownika zespołu edukacji oraz eksperta ds. edukacji. Doświadczony w opracowywaniu programów oraz materiałów edukacyjnych, m.in. kursów e-mailowych, gier szkoleniowych i planszowych, programów szkoleń oraz filmów i animacji edukacyjnych. Współtwórca podkastu „Tolerancja to za mało” oraz „Profilu Globalnego” na Instagramie.

Zobacz nagrania z dotychczasowych webinariów

Masz pytania?
Napisz do nas

Ida Miczke, koordynatorka Klubu Globalnej Szkoły 

Webinarium organizowane jest przy współpracy programu „Szkoła ucząca się”. Program ten jest przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez CEO.

Działanie jest współfinansowane ze środków Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU), w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz współfinansowane przez program DEAR Unii Europejskiej w ramach projektu Global Districts realizowanego przez: Centrum Edukacji Obywatelskiej, ACRA, WeWorld, Suedwind, Finep Academy, ActionAid Hellas, Anthropolis,  People in Peril, ABD, Agenda21.

logo PAFW
Logo Polska Pomoc
logo DBU
logo EU
Global Districts logo

Masz plany na nowy semestr?

Zacznij nowe półrocze z bezpłatnym projektem wsparcia. Dołącz bezpłatnie.

Damy Ci znać, gdy ruszymy z rekrutacją.