c_id9

Partycypacja uczniowska w edukacji kulturowej

FILM/Webinar

Informacje o materiale

Data dodania: 14.11.2024

Opis materiału

Działania partycypacyjne są kluczowym elementem pracy ze sztuką. W ramach programu „Szkoła twórczych praktyk” eksperci edukacji kulturowej dzielą się swoimi doświadczeniami na temat partycypacji młodzieży oraz metodami na budowanie sprawczości uczniów i uczennic. Podsuwają gotowe narzędzia i wskazują kluczowe wyzwania dla nauczycieli i nauczycielek.

Uczestnicy i uczestniczki panelu:

Elżbieta Grab – absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz podyplomowych studiów z arteterapii na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Edukatorka, specjalistka ds. edukacji w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Trenerka dramy stosowanej. Ukończyła kurs Teatru Forum Fundacji DramaWay oraz warsztaty prowadzenia Teatru Forum „Joker Masterclass” realizowane przez Cardboard Citizens. Ekspertka obszaru Ucz otwartości CEO.

Joanna Klimczak – artystka i teoretyczka od lat zajmująca się fotografią i malarstwem. Ukończyła edukację artystyczną z grafiką użytkową na PWSZ w Raciborzu oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 13 lat zajmuje się nauczaniem fotografii, a od 8 lat związana jest z Technikum nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bytomiu na stanowisku nauczyciela kontraktowego przedmiotów zawodowych oraz z Instytutem Studiów Podyplomowych w Tychach w charakterze wykładowcy.

Małgorzata Minchberg – artystka wizualna, doktor pedagogiki twórczości, specjalistka edukacji kulturalnej i artystycznej, animatorka kultury. Zajmuje się sztuką i nauką oraz pielęgnowaniem postaw twórczych ludzi w różnym wieku. Laureatka wielu nagród, m.in. „Impulsu Kultury – Mazowieckiej Nagrody Inspiracji Kulturalnych” wraz z tytułem „Inspiratora kultury“ i kilkukrotnie Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej.

Mirosław Skrzypczyk – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Szczekocinach oraz Społecznej Szkole Podstawowej im. 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego w Szczekocinach, edukator i animator kultury. Prezes Lelowskiego Towarzystwa Historyczno-Kulturalnego im. W. Zwierkowskiego. Laureat Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”.

Panel prowadzi Jan Bliźniak – koordynator w programie „Szkoła twórczych praktyk”.

Realizacja dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Podobne materiały

Film lub webinarium

Działajmy wspólnie. Partnerstwa w projektach uczniowskich

Projekty partnerskie, działania partycypacyjne, diagnoza potrzeb i potencjałów – brzmi poważnie, prawda? A jednak wszystkie te elementy
Zobacz
Artykuł

ARTYKUŁ. Nauczyciel i rodzic lub opiekun. Jak razem...

Niniejszy materiał dotyczy budowania relacji z rodzicami.
Zobacz
Artykuł

ARTYKUŁ. Słowa wsparcia – do nauczycieli, rodziców i...

Wspieranie polega na pomaganiu, wspomaganiu lub dostarczaniu zasobów, aby ułatwić radzenie sobie z trudnościami czy osiąganie celów.
Zobacz
Artykuł

ARTYKUŁ. Słowa motywacji w szkole

Artykuł o słowach motywacji do nauczycieli i nauczycielek oraz uczniów i uczennic.
Zobacz
Artykuł

ARTYKUŁ. Jak podsumowywać lekcję

Monitorowanie postępów, autorefleksja na temat własnego uczenia się. Przykłady pytań pobudzających zaciekawienie i nakłaniających do refleksji.
Zobacz
Materiał graficzny

INFOGRAFIKA. Nauczyciel i rodzic lub opiekun. Jak razem...

Infografika przedstawia, jak budować dobry kontakt w szkole pomiędzy nauczycielem i rodzicem lub opiekunem.
Zobacz
Materiał graficzny

INFOGRAFIKA. Słowa wsparcia

Infografika przedstawia słowa wsparcia dla klasy, dla rodziców i dla nauczycieli.
Zobacz
Materiał graficzny

INFOGRAFIKA. Słowa motywacji i uznania dla nauczycieli i...

Infografika przedstawia słowa motywacji i uznania dla nauczycieli i nauczycielek.
Zobacz
Materiał graficzny

INFOGRAFIKA. Gdzie szukać wzmocnienia w ramach pracy nauczyciela...

Infografika przedstawia, gdzie szukać wzmocnienia w ramach pracy nauczyciela w wielokulturowej szkole.
Zobacz
Artykuł

ARTYKUŁ. Współpraca z klasą różnorodną kulturowo

Klasa wielokulturowa to grupa uczniów, w której spotykają się osoby mające odmienne tradycje, wartości, języki, religie i
Zobacz
Artykuł

ARTYKUŁ. Projektowanie zadań edukacyjnych

Zadanie edukacyjne to aktywność dla ucznia, która została zaplanowana i opracowana po to, aby osiągnął konkretny cel
Zobacz
Artykuł

ARTYKUŁ. O ocenianiu kształtującym w teorii i w...

Jak ocenianie kształtujące (ang. formative assessment) wzmacnia świadomość, samodzielność i odpowiedzialność w uczeniu się.
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY