c_id9

Czy mój ślad węglowy wygląda jak ślad Godzilli?

Scenariusz lub ćwiczenie

Informacje o materiale

Data dodania: 30.09.2021

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi

Opis materiału

Scenariusz na informatykę oraz biologię, chemię, geografię, matematykę i wiedzę o społeczeństwie pokazuje, że to co zrobimy w ciągu kilku najbliższych lat, zadecyduje o przyszłości naszej planety i cywilizacji. Uczniowie i uczennice poznają pojęcie „śladu węglowego”, wykorzystują komputer i zasoby sieci internetowych do pomiaru swojego śladu węglowego z wykorzystaniem kalkulatora CO₂, analizują wpływ działań człowieka i państwa na zmiany klimatu, z wykorzystaniem narzędzia internetowego do symulacji.

Pobierz materiał

Scenariusz czy mój ślad węglowy wygląda jak ślad Godzilli

format: pdf

wielkość: 324,81 KB

Pobierz

Podobne materiały

Film lub webinarium

Przygotowanie do debatowania – Młodzi Głosują 2024

Ponoć ile osób, tyle opinii. Ale jak właściwie powstają opinie? Jak o nich dyskutować? Jak budować rzetelne
Zobacz
Publikacja

Quiz o Parlamencie Europejskim – Młodzi Głosują 2019

Publikacja opisująca organizację quizu wiedzy o parlamencie europejskim
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Czym zajmuje się PE? – Młodzi Głosują 2019

Scenariusz lekcji obejmujący funkcję i organizację Parlamentu Europejskiego oraz historycznie zasiadających w nim polskich eurodeputowanych.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

WPŁYW OBYWATELI NA DZIAŁANIE PE – Młodzi Głosują...

Scenariusz lekcji obejmujący petycje, sposoby wpływu na eurodeputowanych i przykłady wpływu obywateli na działania Parlamentu Europejskiego.
Zobacz
Publikacja

Program – Młodzi Głosują 2019

Przewodnik po programie Młodzi Głosują 2019. Najważniejsze zasady programu, zadania do wykonania i harmonogram.
Zobacz
Film lub webinarium

Open space – jak przeprowadzać dyskusje w szkole?

Nagranie wyjaśnia, na czym polega metoda Open Space oraz pokazuje krok po kroku, jak ją zorganizować w
Zobacz
Materiał graficzny

Kalendarz obywatelski

Zobacz
Artykuł

Dobre praktyki Szkoły Demokracji

Przykłady działań uczniów w szkołach
Zobacz
Materiał graficzny

Warsztaty przyszłościowe – infografika

Infografika o warsztatach przyszłościowych prowadzi odbiorców przez kolejne etapy procesu.
Zobacz
Materiał graficzny

Debata open space – infografika

Infografika pokazuje jak w demokratyczny i angażujący sposób przeprowadzić dyskusję na ważny temat.
Zobacz
Materiał graficzny

Szkolny budżet partycypacyjny – infografika

Infografika pokazuje krok po kroku realizację szkolnego budżetu partycypacyjnego pokazując jak uczniowie mogą współdecydować o zmianach w
Zobacz
Film lub webinarium

Filmy instruktażowe – Żyję zdrowo

Czym są pięć filarów zdrowia i pętla nawyków, Jak budować zdrowe nawyki dzięki Wyzwaniu klasowemu? Jak je
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY