c_id9

Tożsamość a migracje

Informacje o materiale

Data dodania: 27.09.2021

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi, Wychowawcy, Specjaliści w szkole

Artykuł

Tożsamość to zbiór cech, kategorii, które opisują każdego człowieka: Ciebie, mnie, jego, ją. Każdy opisuje siebie w sposób sobie właściwy, podkreślając to, co dla niego ważne, na co zwraca uwagę, co czuje. Nie można tego zrobić źle. Tożsamość to mozaika wielu kategorii, do których przynależność się czuje – z którymi czuje się tożsamym. Ten materiał pomoże nauczycielowi i nauczycielce zgłębić temat tożsamości i podsunie pomysły, jak poruszyć go z uczniami i uczennicami. Zachęca do refleksji, kim jesteśmy indywidualnie, a kim w społeczeństwie, do jakich grup należymy, które cechy nasze i danych społeczności są stałe, a które zmienne lub możliwe do wyboru.

Pobierz materiał

Tożsamość a migracje

format: pdf

wielkość: 418,42 KB

Pobierz

Podobne materiały

Film lub webinarium

Szkoła Pełna Emocji dla nastolatków: Życie bez filtrów...

Krótki film z cyklu "Szkoła pełna emocji dla nastolatków" dotyczący poczucia własnej wartości u młodych osób.
Zobacz
Film lub webinarium

Szkoła Pełna Emocji dla nastolatków: Kiedy smutek nie...

Krótki film z cyklu "Szkoła pełna emocji dla nastolatków" dotyczący rozpoznawania depresji oraz szukania wsparcia przy podejrzeniu
Zobacz
Publikacja

Szkoła pełna emocji dla nastolatków – zestaw materiałów...

„Szkoła pełna emocji dla nastolatków” to narzędzia do edukacji emocjonalnej, które wspierają młodych ludzi w bezpiecznym przeżywaniu
Zobacz
Film lub webinarium

Szkoła Pełna Emocji dla nastolatków: Między „muszę” a...

Krótki film z cyklu "Szkoła pełna emocji dla nastolatków" dotyczący radzenia sobie z presją zewnętrzną.
Zobacz
Film lub webinarium

Szkoła Pełna Emocji dla nastolatków: Gdy serce bije...

Krótki film z cyklu "Szkoła pełna emocji dla nastolatków" dotyczący radzenia sobie ze stresem.
Zobacz
Film lub webinarium

Szkoła Pełna Emocji dla nastolatków: Na progu dorosłości...

Krótki film z cyklu "Szkoła pełna emocji dla nastolatków" dotyczący lęków o przyszłość, jakie często towarzyszą dojrzewaniu.
Zobacz
Film lub webinarium

Trudne rozmowy z rodzicami – jak pomóc nauczycielom...

Nagranie z cyklu Odporna szkoła dla dyrektora, podczas którego rozmawialiśmy o tym, jak wzmacniać nauczycieli w prowadzeniu
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Po co nam to wszystko? ‒ wprowadzenie do...

Zobacz
Materiał graficzny

Jak rozmawiać z uczniami o poglądach?

Trudne pytania i kontrowersyjne tematy pojawiają się w każdej klasie. Pobierz plakat i zobacz, jak może wyglądać
Zobacz
Film lub webinarium

Film „Współzależności między klimatem, przyrodą a ludźmi i...

Film przedstawia, jak klimat, przyroda i ludzie są ze sobą powiązani, dlaczego zmiana klimatu i utrata bioróżnorodności
Zobacz
Film lub webinarium

Jak rozmawiać z młodzieżą o poglądach?

Chcesz rozmawiać z młodzieżą o różnych, nawet bardzo trudnych, tematach, ale obawiasz się wybuchu emocji lub przeciwnie:
Zobacz
Materiał graficzny

Dobre praktyki dla klimatu i środowiska – infografiki

Infografiki tworzą spójną serię wspierającą edukację i budowanie świadomości ekologicznej w pracy biurowej.
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY