c_id9

Karta pracy dla ucznia i uczennicy oraz gra symulacyjna

Gra Edukacyjna

Informacje o materiale

Data dodania: 20.09.2021

Grupa docelowa: Nauczyciele przedmiotowi, Wychowawcy, Uczniowie

Opis materiału

Materiał dla nauczycieli i nauczycielek prowadzących lekcje na temat niskiej emisji, który pomoże uczniom i uczennicom przypomnieć sobie najważniejsze informacje o zanieczyszczeniach powietrza. Gra symulacyjna pozwoli młodzieży wczuć się w role mieszkańców i mieszkanek miejscowości, którzy muszą wspólnie podjąć decyzję na temat ochrony czystości powietrza w swojej okolicy. Gra kształtuje również umiejętności słuchania siebie nawzajem, kulturalnej dyskusji, wypracowywania kompromisu w oparciu o różne potrzeby i możliwości. Może stanowić uzupełnienie lekcji z WOS-u na temat kompetencji samorządu lokalnego lub społeczeństwa obywatelskiego.

„Rozgrzewka” to materiał, który pomoże szybko odświeżyć wiadomości uczniów i uczennic z zakresu niskiej emisji (chemia, biologia).

Pobierz materiał

Instrukcja do gry symulacyjnej „Dobra Wola”

format: pdf

wielkość: 348,05 KB

Pobierz

Ogłoszenie o konsultacjach

format: pdf

wielkość: 348,05 KB

Pobierz

Postaci w grze

format: pdf

wielkość: 348,05 KB

Pobierz

Rozgrzewka - weź oddech

format: pdf

wielkość: 348,05 KB

Pobierz

Podobne materiały

Publikacja

Edukacja Obywatelska. Lekcje z „Przewodnika Obywatelskiego”.

Fragmenty podręcznika "Przewodnik Obywatelski", Materiały o wartościach, państwie, prawie i geopolityce.
Zobacz
Publikacja

Kodeks dobrych praktyk dla klimatu i środowiska. Wydanie...

Publikacja zawiera porady, jak zmniejszyć negatywny wpływ codziennych aktywności biurowych i różnych przedsięwzięć organizacyjnych na środowisko.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Autonomia ucznia: zaplanuj ją na każdym etapie lekcji.

Materiał dla nauczycieli, którzy chcą świadomie włączać autonomię uczniowską do lekcji, jako element zadań edukacyjnych, przebiegu dyskusji
Zobacz
Film lub webinarium

Kręgi wspólnoty – 1. semestr edukacji obywatelskiej.

Webinarium pogłębiające dla nauczycieli edukacji obywatelskiej - metody, dobre praktyki i gotowe rozwiązania.
Zobacz
Film lub webinarium

Uczy się, bo chce. O lekcji, która daje...

Dowiedz się jak sprawić, by uczniowie chcieli się uczyć, bo rozumieją po co? Poznaj strategie, które budują
Zobacz
Publikacja

Portfolio jako pomoc w kształceniu edukacji obywatelskiej

Portfolio to taki twój osobisty „zeszyt sukcesów” – miejsce, w którym zbierasz wszystko co pokazuje, czego się
Zobacz
Gra Edukacyjna

Plakat edukacyjny do pracy z Przewodnikiem KIWI

Zobacz
Publikacja

Młodzi w Akcji 2025/26. Krótki i praktyczny przewodnik...

Minipublikacja dla uczestników edycji Młodzi w Akcji 2025/26. Zawiera harmonogram, opis zadań w programie, materiały oraz propozycje
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Scenariusz o diagnozie lokalnej do wykorzystania na lekcji...

Scenariusz lekcji o diagnozie lokalnej do wykorzystania na lekcji edukacji obywatelskiej.
Zobacz
Scenariusz lub ćwiczenie

Karty do analizy mechanizmów manipulacji i dezinformacji

Zobacz
Materiał graficzny

Plakat do powieszenia w szkole z działaniami obywatelskimi

Plakat przedstawiający działania obywatelskie z przedmiotu Edukacja Obywatelska.
Zobacz
Film lub webinarium

Film dla zespołów uczniowskich o metodzie projektu ,,Wasz...

Film dla uczniów i uczennic o metodzie projektu.
Zobacz
Biblioteka materiałów

Chcesz usystematyzować swoją wiedzę z tego obszaru?

Przejdź do sekcji TEMATY