Globalna szkoła

Wiesz, że Twoją największą pracą jest przekazywanie świata w ręce młodych ludzi. I wiesz, jaki jest ten świat. Globalne zależności, z pozoru niewidoczne, już dziś silnie wpływają na nasze życie. 

Zdobądź przestrzeń i narzędzia, dzięki którym Twoja wiedza o globalnych mechanizmach poszerzy świadomość Twoich uczniów.  Zmotywuj ich do  działania, by ten świat lepiej poznać i zmieniać. W programie „Globalna szkoła” przygotowaliśmy dla Was w tym roku trzy projekty. Wybierz ten, z którego weźmiesz najwięcej dla siebie i swoich uczennic i uczniów.

Na początek

Wybierz ten projekt, jeśli chcesz zdobyć podstawową wiedzę o globalnych współzależnościach i wyzwaniach, takich jak nierówności społeczne czy zmiana klimatu. Skorzystasz z naszych materiałów, zrealizujesz swój projekt i sprawisz, że ta tematyka zaistnieje w Twojej szkole

Dla zaawansowanych

Jesteś doświadczona (i doświadczony). Przekazywałaś już młodym ludziom swoją wiedzę o globalnych zależnościach i pracowałaś metodami edukacji globalnej. To czas na projekt dla zaawansowanych. 

Zaangażuj młodych ludzi w działania do naprawy świata na poziomie lokalnym i pokaż, że ich zaangażowanie wpływa też (nawet w drobnym stopniu!) na zmiany mechanizmów globalnych. Pomogą Ci nasze materiały, wsparcie mentorskie i wymiana doświadczeń z innymi nauczycielkami.

O migracjach i rozmowie

W tym projekcie pogłębisz u młodych ludzi rozumienie zjawiska migracji oraz przygotujesz ich do dojrzałej dyskusji na temat migracji, tożsamości i różnorodności. Przy Twoim wsparciu zrealizują projekt o tej tematyce.

Dzięki materiałom edukacyjnym oraz wsparciu mentorki i mentora poznasz atrakcyjne formy edukacyjne, które pozwalają na koncentrację uwagi i skuteczne zaangażowanie uczniów i uczennic w zajęcia. Nauczycie się także prowadzić dialog z osobami o odmiennych poglądach. 

Zastanawiasz się, czy do nas dołączyć? Zobacz, co mówią nauczycielki i nauczyciele, którzy wzięli udział w zeszłorocznej edycji.

Poznaj inne projekty

W tym roku mamy dla Was 14 projektów w 9 programach. W każdym z nich wspieramy Cię w innym obszarze Twojej pracy w szkole. Możesz dołączyć bezpłatnie.

?>