Globalna szkoła

Wiesz, że Twoją największą pracą jest przekazywanie świata w ręce młodych ludzi. I wiesz, jaki jest ten świat. Globalne zależności, z pozoru niewidoczne, już dziś silnie wpływają na nasze życie. 

Zdobądź przestrzeń i narzędzia, dzięki którym Twoja wiedza o globalnych mechanizmach poszerzy świadomość Twoich uczniów.  Zmotywuj ich do  działania, by ten świat lepiej poznać i zmieniać. W programie „Globalna szkoła” przygotowaliśmy na rok 2023/24 trzy projekty. Wybierz ten, z którego weźmiesz najwięcej dla siebie i swoich uczennic i uczniów.

Obecnie zbieramy zainteresowanych do projektów na nowy semestr lub rok szkolny. 

Na początek

Wybierz ten projekt, jeśli chcesz zdobyć podstawową wiedzę o globalnych współzależnościach i wyzwaniach, takich jak nierówności społeczne czy zmiana klimatu. Skorzystasz z naszych materiałów, zrealizujesz swój projekt i sprawisz, że ta tematyka zaistnieje w Twojej szkole

Dla zaawansowanych

Jesteś doświadczona (i doświadczony). Przekazywałaś już młodym ludziom swoją wiedzę o globalnych zależnościach i pracowałaś metodami edukacji globalnej. To czas na projekt dla zaawansowanych. 

Zaangażuj młodych ludzi w działania do naprawy świata na poziomie lokalnym i pokaż, że ich zaangażowanie wpływa też (nawet w drobnym stopniu!) na zmiany mechanizmów globalnych. 

Klub dobrej rozmowy

W tym projekcie pogłębisz u młodych ludzi rozumienie zjawiska migracji oraz przygotujesz ich do dojrzałej dyskusji na temat migracji, tożsamości i różnorodności. Przy Twoim wsparciu zrealizują projekt o tej tematyce.

Dzięki materiałom edukacyjnym oraz wsparciu mentorki i mentora poznasz atrakcyjne formy edukacyjne, które pozwalają na koncentrację uwagi i skuteczne zaangażowanie uczniów i uczennic w zajęcia. Nauczycie się także prowadzić dialog z osobami o odmiennych poglądach. 

Zastanawiasz się, czy do nas dołączyć? Zobacz, co mówią nauczycielki i nauczyciele, którzy wzięli udział w zeszłorocznej edycji.

Poznaj inne programy

Szykujemy właśnie ofertę na nowe, wiosenne półrocze. Poczuj znów radość z uczenia. Dołącz bezpłatnie. Damy Ci znać, gdy ruszymy z rekrutacją.

Poznaj inne programy

Masz swoje cele w szkole. Zyskaj wsparcie w ich realizacji. Dołącz bezpłatnie. Damy Ci znać, gdy ruszymy z rekrutacją.

?>