Programy dla nauczycieli – otwarte rekrutacje

Aktualność

Nowy rok to nowe wyzwania i projekty. W Dziale Edukacji Globalnej i Ekologicznej jest ich w tym roku wyjątkowo dużo. Rozpoczynamy rekrutację do naszych programów: zapraszamy Państwa do zapoznania się z poniższą listą i wybrania kursu dla siebie!

Ekologiczna Szkoła

Weź udział w półrocznym kursie internetowym „Ekologiczna szkoła”, skierowanym do nauczycieli i nauczycielek przedmiotów ścisłych i przyrodniczych oraz wychowawców i wychowawczyń z warszawskich szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz ponadpodstawowych.

  • Rozwiniesz swoje umiejętności i zdobędziesz wiedzę, które pozwolą Tobie efektywnie rozmawiać z uczniami i uczennicami o tak ważnych obecnie tematach: ekologii, różnorodności biologicznej i szerzej – ochronie naszej planety.
  • Zrealizujesz ze swoimi uczniami projekt młodzieżowy i włączysz społeczność szkolną i lokalną do działań na rzecz przyrody i środowiska.

Razem dla równości

Zapraszamy Cię do realizacji semestralnego kursu, w ramach Programu „Globalna szkoła” ze ścieżką „Razem dla równości”.

Zależy nam na rozbudzaniu u młodzieży, w szczególności u dziewcząt, zainteresowania nauką przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, przy jednoczesnym budowaniu świadomości na temat równości płci w ujęciu lokalnym i globalnym. 

  • Poznasz metody angażowania młodzieży w przedmioty ścisłe.
  • Dowiesz się w jaki sposób możesz rozbudzić tę pasję u dziewcząt.
  • Zrealizujesz ze swoimi uczniami projekty młodzieżowe, otrzymując odpowiednie wsparcie merytoryczne.

Jak pomóc uczniom opanować stres?

Stres, zwłaszcza przewlekły, obniża koncentrację, umożliwia zapamiętywanie i  uczenie się. Dotyczy wielu uczniów i uczennic, a jego przyczyny są zróżnicowane: problemy rodzinne, obniżona samoocena, wysokie oczekiwania, doświadczenie wojny czy migracji. Młodzi ludzie potrzebują wsparcia, by samodzielnie rozwiązywać swoje problemy emocjonalne.

W naszym kursie dowiesz się, jak pracować z uczniami, by nieprzyjemne emocje, które odczuwają, nie utrudniały im nauki oraz integrowania się z klasą.

Do udziału w szkoleniach zapraszamy:

  • Nauczycieli/nauczycielki.
  • Pedagogów/pedagożki szkolne.
  • Psychologów/psycholożki szkolne.

Pracuję w szkole w czasach migracji

W modułach kursu znajdziesz metody, które możesz wykorzystać w klasie/szkole różnorodnej kulturowo i językowo. Dotyczą oceniania, metod pracy, integracji i wrażliwości na perspektywę innych. Poznasz też niezbędną podstawę teoretyczną.

Zapraszamy dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli, wychowawców oddziałów przygotowawczych i mieszanych, pedagogów i psychologów szkolnych, asystentów międzykulturowych  ze szkół, w których uczą się uczniowie-migranci (niezależnie od ich liczby czy rodzaju prowadzonych klas). 

Zapisz się na kurs, aby objąć swoimi działaniami uczniów z różnych klas lub całą szkołę, a wiedzą z kursu podziel się z innymi członkami społeczności szkolnej.

  • Poznasz nauczycieli, dyrektorów, asystentów międzykulturowych, pedagogów – polskich i ukraińskich, pracujących w szkołach w całej Polsce.
  • Będziesz mieć pod ręką wiedzę i narzędzia, które wykorzystasz jako bazę do swojej pracy z uczniami polskimi i migranckimi.

Globalna Szkoła. Klub Dobrej Rozmowy. Kurs kompetencyjny dla nauczycielek/nauczycieli.

W trakcie semestralnego kursu online wyposażamy nauczycieli w niezbędne do dalszej pracy narzędzia i wiedzę do założenia w swojej szkole “Klubu Dobrej Rozmowy” – projektu młodzieżowego, którego celem jest praca na rzecz lepszego zrozumienia, poznania wątku wielokulturowości oraz zagadnień związanych z migracją i uchodźstwem, zarówno w ujęciu lokalnym jak i globalnym.   

W trakcie realizacji swoich projektów, młodzież będzie miała okazję do rozmowy o własnej tożsamości, rozwijania kompetencji miękkich z zakresu zarządzania, współdziałania w grupie rówieśniczej. Wszystko to pod czujnym okiem doświadczonych mentorów i mentorek wspierających nauczycieli i nauczycielki w działaniach.

Kluby Dobrej Rozmowy mają charakter zarówno włączający jak i poznawczy. Dlatego oprócz kreowania dobrej atmosfery do dyskusji w szkole, staramy się namówić członków i członkinie do wyjścia na zewnątrz – do otwarcia się na społeczność lokalną. Takie doświadczenia budują większą świadomość i odpowiedzialną, obywatelską postawę, pozbawioną uprzedzeń i opartą o fakty, nie o mity. 

Inne aktualności

Aktualności

30/08/2023
Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?
Zapraszamy do udziału w konferencji projektu „O pracy w szkole w czasach migracji” Dwudniowa konferencja „Razem w szkole. Jak uczyć, by łączyć?” to okazja, żeby poznać inne osoby uczestniczące w...
czytaj więcej»
25/08/2023
Ruszyła rekrutacja do naszych programów dla nauczycieli
Końcówka sierpnia to czas planowania i start rekrutacji do naszych programów w nowym roku szkolnym. Sprawdźcie, jakie projekty w tematach związanych z edukacją globalną i ekologiczną przygotowaliśmy dla Was na...
czytaj więcej»
06/06/2023
Webinarium „My (i) natura. W trosce o środowisko i nas samych”
Zapraszamy już 19 czerwca o 17:30! Zdajemy sobie sprawę, że mijający rok był wymagającym czasem, dlatego przygotowaliśmy webinarium, który nastroi Cię do odpoczynku. Dostaniesz od narzędzia do radzenia sobie ze...
czytaj więcej»
06/06/2023
Szkolenie stacjonarne „Od rozmowy do działania: dobre relacje i atmosfera w klasie wielokulturowej”
Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 16-17 czerwca w Warszawie. Podczas szkolenia przygotujesz się na nowy rok szkolny:👉 poznasz dobre praktyki w pracy w klasie i szkole wielokulturowej,👉...
czytaj więcej»
24/05/2023
Webinarium „Różnorodność w szkole: jak zrozumieć, dostrzegać i celebrować różnice?”
Zapraszamy na webinarium, podczas którego wspólnie zastanowimy się, jak podejść do zagadnienia różnorodności i międzykulturowości w Twojej szkole. Webinarium odbędzie się 6 czerwca i będzie nawiązywać do Międzynarodowego Dnia Różnorodności...
czytaj więcej»
12/05/2023
Młodzież na rzecz globalnych wyzwań 2023
Zapraszamy na letni obóz zaangażowaną młodzież polską i ukraińską! 4-12 lipca, Motycz Leśny To od Ciebie zależy, wokół czego zbudujesz swój projekt. Stworzysz wizję swojego wymarzonego świata, a my dostarczymy...
czytaj więcej»

Zobacz inne obszary naszych działań