Dyrektorze, Dyrektorko,
przyjdź na bezpłatne webinarium o ocenianiu. Będziemy rozmawiać o szkole wielokulturowej. Zastanowimy się, jak proces oceniania uczniów polskich i z doświadczeniem migracji może uwzględniać ich zróżnicowane potrzeby emocjonalne, społeczne i edukacyjne. Wszystko po to, by różnorodność łączyła i służyła rozwojowi wszystkich młodych ludzi – bez wyjątku.
Jak oceniać, by (każdego) doceniać i wzmacniać? O ocenianiu w wielokulturowej szkole.
24 listopada (czwartek) o 12:00 na Zoom
W czasie webinarium porozmawiamy z zaproszonymi ekspertkami o tym:
- Jak prowadzić proces oceniania, by wszyscy uczniowie czuli się bezpieczni i docenieni?
- Co to znaczy oceniać sprawiedliwe, adekwatnie do realizacji celów osobistych uczniów i klasy jako grupy?
- Jak formułować informację zwrotną dla uczniów oraz ich nauczycieli i rodziców?
- Jak opracowywać takie formy oceniania, które nie mają jedynie charakteru sumatywnego a motywują uczniów do pracy?
- Jak ocenianie może sprzyjać budowaniu poczucia własnej wartości uczniów oraz ich przynależności do grupy?
- Jakie działania należy podjąć, by ocenianie służyło rozwojowi edukacyjnemu, społecznemu i osobistemu uczniów i uczennic?
- Jakie szkolenia i działania dotyczące wzmacniania kompetencji dyrektorów w zakresie zarządzania szkołą zróżnicowaną kulturowo, w tym oceniania, oferuje w roku szkolnym 2022/2013 Centrum Edukacji Obywatelskiej?
Swoją wiedzą, doświadczeniem oraz dobrymi praktykami podzielą się dyrektorki szkół, w których uczą się uczniowie z doświadczeniem migracyjnym:

Beata Kacprowicz
Dyrektorka SP. nr 3 w Malborku. Nauczycielka historii i WOS-u. Od 2000 współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Jest konsultantką Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty oraz całościowego rozwoju szkoły w "Szkole uczącej się". Założycielka Stowarzyszenie „Nasz Wielbark”, które pomaga ludziom wykluczonym, niepełnosprawnym oraz uzdolnionej młodzieży.

Marta Hołub
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 we Wrocławiu. Konsultant Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty i całościowego rozwoju szkoły w "Szkole uczącej się", czyli programie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Magdalena Swat-Pawlicka
Dyrektorka programowa Szkoły Edukacji Uniwersytetu Warszawskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, gdzie uczy nauczycieli dydaktyki języka polskiego i przywództwa w edukacji. Szkoli również kadrę dydaktyczną i dyrektorów szkół z zakresu oceniania kształtującego i metod aktywizujących.

dr Anna Grabowska
Koordynatorka i ekspertka w programie „Razem w szkole. Polska-Ukraina” realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Poprowadzi spotkanie.
Webinarium jest organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu “Razem w szkole. Polska - Ukraina”.
Partnerem wydarzenia jest Norwegian Refugee Council.
Webinarium jest organizowane przy współpracy programu „Szkoła ucząca się”. Program ten jest przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.