Uczniowie – migranci w szkole

Kurs "Jak odpowiadać na wyzwania szkoły z uczniami-migrantami?"

W Twojej szkole są uczniowie z doświadczeniem migracyjnym, w tym uczniowie z Ukrainy? Zauważasz, że młodzi ludzie, którzy uczyli się w niej wcześniej, czują się mniej ważni od tych nowoprzybyłych, a brak jasnych wytycznych dotyczących kształcenia uczniów-migrantów  i konieczność bazowania na własnej intuicji obciąża grono pedagogiczne?

W naszym bezpłatnym kursie pomożemy Ci radzić sobie z tymi (a także innymi) wyzwaniami. Zaproponujemy ulepszenia, które łatwo wprowadzić w klasie i w szkole oraz dostarczymy sprawdzone wytyczne postępowania, które zostały stworzone na podstawie polskich i zagranicznych badań.

Zapisy do trwającej edycji kursu już się zakończyły. Jeśli interesuje Cię udział w edycji wiosennej, prześlij swój email, aby otrzymać informacje o rekrutacji.

W naszym kursie:

 • otrzymasz gotowe narzędzia do diagnozy potrzeb różnych grup, dzięki którym zaplanujesz działania w klasie lub w szkole;
 • dowiesz się, co można zrobić, by szkoła funkcjonowała harmonijnie w nowych warunkach, a tym samym młodzi ludzie skutecznie się w niej uczyli i zdobywali nowe kompetencje;
 • będziesz wspierany przez mentora (praktyka/eksperta, który od lat zajmuje się tą tematyką), który pomoże Ci poradzić sobie z wyzwaniami i spotka się z Tobą online;
 • podczas warsztatów stacjonarnych spotkasz inne osoby, które mierzą się z podobnymi wyzwaniami.

Dla kogo jest ten kurs?

Dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli, wychowawców oddziałów przygotowawczych i mieszanych, pedagogów i psychologów szkolnych, asystentów międzykulturowych  ze szkół, w których uczą się uczniowie-migranci (niezależnie od ich liczby czy rodzaju prowadzonych klas). 

Zapisz się na kurs, aby objąć swoimi działaniami uczniów z różnych klas lub całą szkołę, a wiedzą z kursu podziel się z innymi członkami społeczności szkolnej.

Czas trwania kursu: 14 tygodni

Udział jest bezpłatny

Zobacz, jak przebiega nasz kurs

 • Bierzesz udział w module online, w którym przeprowadzasz diagnozę szkoły

  26 października - 9 listopada

 • Uczestniczysz w jednodniowym warsztacie stacjonarnym - zapewniamy Ci zwrot kosztów podróży

  do wyboru: 

  17 listopada - Warszawa

  18. listopada - Kraków

  21.listopada - Gdańsk

 • Bierzesz udział w trzech modułach online dotyczących sfery emocjonalnej, społecznej i uczenia się

  20 listopada - 9 stycznia

 • Spotykasz się na stacjonarnym warsztacie podsumowującym

  10, 11 lub 12 stycznia w trzech różnych miastach

 • Jesteś gotowy lub gotowa do działania w szkole i przekazywania innym sprawdzonych rozwiązań

  Otrzymujesz zaświadczenie, które potwierdza Twoje kompetencje

Zanim zgłosisz się na kurs, upewnij się, że wszystkie terminy spotkań online i stacjonarnie Ci odpowiadają (ilość miejsc jest ograniczona, a aby ukończyć kurs trzeba wziąć udział we wszystkich spotkaniach). Poinformujemy Cię o tym, czy zakwalifikowałaś/eś się do kursu mailem w dniu 25. października.

Do pobrania

Inny materiał

Regulamin