Pracuję w szkole w czasach migracji

Kurs online i warsztaty stacjonarne

Dołącz do naszej grupy kursowej, jeśli:

 • Pracujesz w szkole, w której uczą się uczniowie z doświadczeniem migracji,
 • Szukasz rozwiązań, które pozwolą Ci adekwatnie reagować na nowe wyzwania i dynamiczną sytuację,
 • Brakuje Ci czasu, by realizować kolejne zadania oraz nie wystarcza motywacji, by stawiać czoła problemom. 

W kursie spotykamy się stacjonarnie i/lub online. Skupiamy się na potrzebach uczniów polskich i migranckich. Wspieramy uczestniczki i uczestników  w realizacji działań w szkołach.

Z nami

 •  poznasz nauczycieli, dyrektorów, asystentów międzykulturowych, pedagogów, polskich i ukraińskich, pracujących w szkołach w całej Polsce.
 • będziesz mieć pod ręką wiedzę i narzędzia, które wykorzystasz jako bazę do swojej pracy z uczniami polskimi i migranckimi.

Dla kogo jest ten kurs?

Dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli, wychowawców oddziałów przygotowawczych i mieszanych, pedagogów i psychologów szkolnych, asystentów międzykulturowych  ze szkół, w których uczą się uczniowie-migranci (niezależnie od ich liczby czy rodzaju prowadzonych klas). 

Zapisz się na kurs, aby objąć swoimi działaniami uczniów z różnych klas lub całą szkołę, a wiedzą z kursu podziel się z innymi członkami społeczności szkolnej.

Nowa edycja kursu rusza na jesieni.

Udział jest bezpłatny

Co znajdziesz w naszym kursie?

Wsparcie

Podczas kursowych spotkań poznasz mentorów, ekspertów, nauczycieli, dyrektorów, asystentów międzykulturowych, w gronie których dzielimy się problemami, wyzwaniami i rozwiązaniami.

Potrzebną wiedzę i praktyczne materiały

W modułach kursu znajdziesz metody, które możesz wykorzystać w klasie/szkole różnorodnej kulturowo i językowo. Dotyczą oceniania, metod pracy, integracji i wrażliwości na perspektywę innych. Poznasz też niezbędną podstawę teoretyczną.

Elastyczne formy pracy

Proponujemy Ci warsztaty w wersji stacjonarnej i online, a także spotkania z mentorem i realizację modułów online w dowolnym czasie.

Pomoc w trudnych sytuacjach

W kursie poruszamy tematy takie jak zarządzanie konfliktami w szkole, praca z trudnymi emocjami, współpraca z rodzicami czy ocenianie w klasie różnorodnej kulturowo.

Harmonogram kursu

 • Start Kursu online

  2 marca 2023 

  5 modułów

 • Warsztaty stacjonarne

  11.-25. marca w kilku miastach

 • WarsztaTy stacjonarne

  15.-31. maja w kilku miastach

 • Zakończenie kursu

  31.maja 

  zamknięcie ostatniego modułu

Regulamin kursu "Pracuję w szkole w czasach migracji"

Regulamin