Razem w szkole. Polska-Ukraina

Z nami świadomie zaopiekujesz się wszystkimi uczennicami i uczniami w sytuacji, gdy do szkoły lub klasy dołączyli młodzi ludzie z doświadczeniem uchodźczym z Ukrainy.

Pomożemy Ci radzić sobie z wyzwaniami takimi jak:
– niewystarczająca wiedza o uczniach z Ukrainy: ich poziomie nauczania i potrzebach,
– zróżnicowanie wiedzy młodych ludzi w szkole i w klasach,
– konflikty oraz stres i napięcie, które wynika z ich trudnych doświadczeń i utrudnia im uczenie się.

Udział w programie wspiera realizację kierunków polityki oświatowej Państwa na rok 2022/2023 (doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z zagranicy, w szczególności z Ukrainy).

Zapraszamy na kurs “Jak odpowiadać na wyzwania szkoły z uczniami-migrantami?"

W tej chwili możesz dołączyć do kursu internetowego dla nauczycieli, pedagogów, asystentów międzykulturowych, dyrektorów i wszystkich, którzy chcieliby całościowo zadbać o szkołę, w której są uczniowie-migranci. 

W kursie:
– pomożemy Ci zadbać o uczennice i uczniów, którzy wcześniej uczyli się w Twojej szkole i czują się mniej ważni od tych nowoprzybyłych,
– przekażemy Ci gotowe narzędzia do diagnozy potrzeb, 
– otrzymasz też sprawdzone wytyczne o kształceniu uczniów-migrantówktóre zostały stworzone na podstawie polskich i zagranicznych badań.

Kurs trwa 14 tygodni i składa się z warsztatów stacjonarnych oraz online. Gdy weźmiesz udział we wszystkich aktywnościach otrzymasz certyfikat. Udział jest bezpłatny.

Dwie młode osoby siedzą oparte o ścianę i rozmawiają. Pomieszczenie częściowo zaciemnione. Osoby są w melancholijnych nastrojach.