Równość płci globalnie

Kobiety są matkami, opiekunkami i żywicielkami rodziny, rolniczkami, prawniczkami, liderkami, lekarkami, polityczkami. Ich rola w rozwoju świata jest ogromna, a włączenie ich do szukania rozwiązań na globalne problemy jest kluczowe do zmiany rzeczywistości na lepszą. W naszych programach zachęcamy do przyglądania się równości płci i poznawaniu tego jak wygląda sytuacja kobiet na świecie, z jakimi wyzwaniami się mierzą. Z czego wynikają różnice w traktowaniu kobiet i mężczyzn, jak zmienić obecną sytuację na lepszą? Aby odpowiedzieć na te pytania, warto sięgnąć po materiały edukacyjne, które pozwolą przy różnych okazjach i w ramach podstawy programowej dowiedzieć się więcej o sytuacji dziewcząt i kobiet na świecie.

Polecane materiały

scenariusz_cwiczenie
Scenariusz zajęć

Dzień Kobiet – Transparenty zamiast kwiatów. Równość płci – Blok 3 zajęć

Blok trzech zajęć ma za zadanie uświadomić młodzieży, że nierówne traktowanie płci oraz naruszanie praw kobiet dotyczy tak samo krajów globalnego Południa, jak też globalnej Północy

graficzne
Plakat

Plakat: Wspieram różnorodność

Plakat z serii „Nasza ścieżka do celów” pokazuje młodym, że dla każdego jest miejsce w społeczeństwie i pomaga zaplanować działania rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju.

scenariusz_cwiczenie
Propozycja projektu

Gdyby historia była kobietą...

Propozycja realizacji projektu, w ramach którego młodzież pozna m.in. rolę kobiet w kształtowaniu ładu
społecznego, ekonomicznego,
politycznego na świecie.

scenariusz_cwiczenie
Ćwiczenie

Równość płci - przemówienie

Analiza przemówienia dotyczącego równości płci, dzięki któremu młodzież może wypowiedzieć się na temat równouprawnienia kobiet i mężczyzn.