Działania młodzieży na rzecz czystego powietrza

W naszych materiałach nie tylko przedstawiamy przyczyny i konsekwencje zanieczyszczeń powietrza, ale przede wszystkim skupiamy się na pokazywaniu możliwych rozwiązań i zachęcamy do działań obywatelskich w formie metody projekt edukacyjnego. Naszym celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczności szkolnych i lokalnych w celu wspólnego ograniczania zanieczyszczeń powietrza. Gdy uda Wam się zrealizować z młodzieżą spotkania wprowadzające w tematykę niskiej emisji, zaangażujcie uczniów i uczennice w realizację projektów o charakterze kampanii informacyjno-edukacyjnej lub projektu rzeczniczego. Poniżej prezentujemy kilka materiałów, które przydadzą się Wam przy wspieraniu grupy młodzieżowej w realizacji projektu.

Polecane materiały

scenariusz_cwiczenie
Scenariusz zajęć

Dlaczego warto działać?

Scenariusz przybliża młodzieży pojęcie aktywności społecznej, inspiruje przykładami inicjatyw młodzieżowych i zachęca do działania na rzecz czystego powietrza.

scenariusz_cwiczenie
Karta pracy

Kampania informacyjno-edukacyjna

Karta, dzięki której młodzież dowie się, czym jest kampania informacyjna, w jaki sposób ją zaplanować, jak dzielić się zadaniami w zespole oraz w jaki sposób szukać sojuszników.

scenariusz_cwiczenie
Karta pracy

Karta pracy 1: Cele i adresaci rzecznictwa

Młodzież dowie się czym jest rzecznictwo, przygotowując się do realizacji projektu rzeczniczego, określi cel i adresatów projektu.

publikacje
Przewodnik

Wyzwania na rzecz czystego powietrza

Propozycje czterech różnych wyzwań, które możecie podjąć z klasą z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi lub innego święta związanego z dbałością o środowisko i czyste powietrze.