Młodzież poznaje niską emisję

W celu wzmacniania świadomości uczniów i uczennic na temat zanieczyszczeń powietrza zachęcamy do prowadzenia ciekawych zajęć, które przedstawią zagadnienia niskiej emisji, smogu i skutków ich występowania oraz zachęcą młodych ludzi do dalszego poznawania tych zagadnień. Proponujemy wykorzystanie naszych materiałów do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem różnych metod i narzędzi, m.in. metodę eksperymentu, gry, narzędzia internetowe, perspektywę lokalną i globalną. Materiały można wykorzystywać w ramach różnych przedmiotów oraz pozalekcyjnie, a także jako element projektu młodzieżowego.

Polecane materiały

scenariusz_cwiczenie
Scenariusz

Oskarżona NE, czyli sekrety niskiej emisji

Scenariusz wprowadza młodzież w temat niskiej emisji i stan zanieczyszczenia powietrza w aspekcie globalnym i lokalnym z wykorzystaniem map interaktywnych oraz aplikacji na smartfona.

publikacje
Publikacja

Scenariusze ćwiczeń i eksperymentów

Eksperymenty i ćwiczenia przeznaczone dla uczniów i uczennic starszych klas szkoły podstawowej (VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych. Każde ćwiczenie zostało oznaczone poziomem trudności (w skali od 1 do 3).

scenariusz_cwiczenie
Karta pracy

Diagnoza

Karta pracy jest uzupełnieniem zajęć, pozwala zdiagnozować świadomość wpływu niskiej emisji na dobrobyt,  wiedzę na ten temat. Materiał pomoże rozpocząć realizację projektu młodzieżowego.

gry_edu
Gra

Gra symulacyjna „Dobra Wola”

Gra symulacyjna pozwoli młodzieży wczuć się w role mieszkańców i mieszkanek miejscowości, którzy muszą wspólnie podjąć decyzję na temat ochrony czystości powietrza w swojej okolicy.