Poszukiwanie współzależności

Globalne współzależności, czyli powiązania występujące w świecie, dotyczą różnorodnych aspektów ludzkiej działalności, takich jak kultura, środowisko, ekonomia, społeczeństwo, polityka czy technologie. Jako że współczesny świat połączony jest współzależnościami, tak Cele Zrównoważonego Rozwoju wymagają wspólnych rozwiązań. Każdy i każda z nas ma w tej siatce powiązań swoje miejsce, a działania, które podejmujemy, mogą zmieniać świat na lepsze. Zachęcamy do tropienia współzależności na lekcjach i nie tylko.

Polecane materiały

scenariusz_cwiczenie
Scenariusz

Co by się stało, gdybyśmy nadal…?

W trakcie utrwalania II okresu warunkowego w języku angielskim uczniowie i uczennice będą mieli okazję poznać konsekwencje wspólnych i indywidualnych działań.

graficzne
Materiał graficzny

Nasza ścieżka do celów. Ograniczam jedzenie mięsa

Skorzystajcie z plakatów pokazujących, jak indywidualne działania, które może podjąć każdy z nas, przyczyniają się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

graficzne
Materiał graficzny

Nasza ścieżka do celów. Kupuję odpowiedzialnie

Co to znaczy być świadomym i odpowiedzialnym konsumentem? Jak zmienić codzienne nawyki, aby dbać o ludzi i planetę? Podpowiedzi znajdziecie na naszym plakacie.

gry_edu
Gra edukacyjna

Współ-zależn-ości. Globalnie o słowotwórstwie

Młodzież przypomni sobie zagadnienia związane ze słowotwórstwem, ale pokona także trasę z Europy przez Afrykę i Azję do Ameryki Południowej.