Ścieżki do celów

Wejdźcie wraz ze swoimi uczniami i uczennicami na „Ścieżki do Celów“, które przeprowadzą Was krok po kroku od zrozumienia globalnych współzależności, poprzez pierwszą lekcję o Celach Zrównoważonego Rozwoju po realizację kampanii na rzecz Celów, np. w czasie Tygodnia Edukacji Globalnej. Skorzystajcie ze scenariusza bazowego, który wprowadzi Was w istotne zagadnienia, a następnie z jednego z 3 scenariuszy poświęconych 3 ścieżkom, którymi możecie podążać, aby zrealizować swoją kampanię: środowiskową, gospodarczą lub społeczną.

Polecane materiały

scenariusz_cwiczenie
Scenariusz

Scenariusz bazowy „Ścieżki do celów”

Uczniowie i uczennice poznają wyzwania współczesnego świata, zastanawiają się nad swoim wpływem na świat i nad możliwością uczynienia go lepszym miejscem dla wszystkich.

scenariusz_cwiczenie
Scenariusz​

Scenariusze do ścieżek w projekcie „Ścieżki do celów”

Zapraszamy do pobierania scenariuszy do trzech ścieżek w projekcie Ścieżki do Celów”: ścieżka środowiskowa, gospodarcza i społeczna.

publikacje
Publikacja

Wzór na dobrą praktykę – 10 przykładów działań uczniowskich

Przedstawiamy zestaw inspirujących działań uczniowskich, które pokazują, jak włączać wątki globalne do projektów edukacyjnych realizowanych w ramach przedmiotów ścisłych.

scenariusz_cwiczenie
Kwestionariusz

Kwestionariusz-analiza wspierający wprowadzanie edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju

Odpowiedzcie na pytania, które ułatwią Wam przeprowadzenie procesu edukacyjnego w Waszej szkole i realizacji projektu uczniowskiego.