Nasz zespół

Nasz zespół to doświadczeni trenerzy i trenerki oraz specjaliści i specjalistki w swoich dziedzinach, motywujący do działania.

Ze względu na pracę w trybie hybrydowym zalecamy kontakt mailowy.

Elżbieta Krawczyk

Szefowa Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej, Dyrektorka Programowa, Członkini Zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej

Absolwentka arabistyki i islamistyki na Uniwersytecie Warszawskim, stosunków międzynarodowych ze specjalizacją w zakresie międzynarodowej współpracy rozwojowej w Collegium Civitas oraz Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego; członkini ruchu Climate Reality. Trenerka, autorka programów edukacyjnych, publikacji i kursów e-learningowych z zakresu edukacji globalnej, międzykulturowej i ekologicznej. Tworzy i redaguje scenariusze zajęć oraz materiały edukacyjne; chętnie wypracowuje je wspólnie z nauczycielami i nauczycielkami, prowadząc warsztaty i spotkania grup roboczych.

(022) 825 05 50 wew. 213

Joanna Pasymowska

Szefowa Zespołu, zastępczyni Szefowej Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej

Ukończyła Wydział Psychologii na Uniwersytecie SWPS w dziedzinie psychologii stosunków międzykulturowych oraz podyplomowe studia pomocy humanitarnej na Uniwersytecie Warszawskim. Od długiego czasu związana z trzecim sektorem. Na przestrzeni lat współpracowała z organizacjami pozarządowymi realizując projekty społeczne, edukacyjne, wspierające osoby wykluczone i zagrożone marginalizacją.

 

Weronika Szczurko

Specjalistka ds. komunikacji

Absolwentka kulturoznawstwa międzynarodowego na UJ. Redaktorka, autorka publikacji medialnych. Zainteresowana tematami migracji, praw człowieka i wielokulturowości. W wolnym czasie tworzy kolaże.

Beata Klassek

Koordynatorka ds. organizacyjnych

Absolwentka SGH. Większość życia zawodowego spędziła w dziale marketingu, głównie na stanowisku brand managera. W tym czasie przypadła jej też rola koordynatorki programu odpowiedzialności społecznej. To wtedy poczuła, że praca ze społeczną misją przynosi jej dużo więcej satysfakcji, a koleje losu przywiodły ją do fundacji. W Dziale Edukacji Globalnej i Ekologicznej zajmuje się organizacją wydarzeń stacjonarnych.

Prywatnie lubi podróże i spotkania ze znajomymi; dla relaksu słucha audiobooków i maluje (najlepiej  jednocześnie).

Ida Miczke

Asystentka Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej.

Wspiera organizacyjnie całe DEGE, ze szczególnym uwzględnieniem projektów globalnych, klimatycznych i ekologicznych. Studentka bioetyki na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Marta Kałużyńska

Koordynatorka

Twórczyni i kierowniczka kursów e-learningowych dla nauczycieli i nauczycielek, autorka materiałów i narzędzi edukacyjnych, aktywna trenerka. Wzmacnia nauczycieli w uczeniu o współczesnym świecie oraz współzależnościach i wyzwaniach globalnych. 

Agnieszka Serwadczak

Koordynatorka projektu „Globalna szkoła. O migracjach i rozmowie”

Absolwentka Szkoły Trenerskiej STOP, studentka studiów podyplomowych Współczesne Migracje Międzynarodowe. Jej zainteresowania koncentrują się wokół tematów związanych z edukacją globalną oraz różnorodnością kulturową.

Katarzyna Dzięciołowska

Ekspertka edukacyjna w projekcie „Globalna szkoła. Na początek”

Koordynatorka, trenerka i edukatorka edukacji globalnej, instruktorka harcerska, historyczka z krótkim doświadczeniem pracy w szkole. Absolwentka studiów podyplomowych z porozumienia bez przemocy wg Marshalla B. Rosenberga. Lubi się spotykać.

Justyna Zamojda

Koordynatorka projektu „O środowisku naturalnym”

Z wykształcenia ekolożka, prywatnie wielbicielka zwierząt, roweru, wiosny, wegańskich dań i zrównoważonego życia w zgodzie z naturą.

Magda Piekunko

Koordynatorka edukacyjnych działań ekologicznych Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i projektu „O środowisku naturalnym”

Koordynuje działania ekologiczne w PAWF. Absolwentka Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła kurs „Szkoła Trenerów Edukacji Globalnej”. Od 2012 roku związana z organizacjami pozarządowymi. Koordynowała projekty obywatelskie, prośrodowiskowe, a także dotyczące edukacji globalnej.

Sylwia Domagała

Koordynatorka projektu „O redukcji stresu”

Z wykształcenia i zamiłowania kulturoznawczyni-iranistka. Jest także lektorką oraz tłumaczką języka perskiego dla organizacji pozarządowych oraz innych instytucji.

Marta Jagura

Koordynatorka projektu „O redukcji stresu"

Absolwentka Studiów Interkulturowych Europy Środkowej i Wschodniej UW; zajmuje się tematyką rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, współpracą międzysektorową oraz wyrównywaniem szans edukacyjnych.

Kaja Pogorzelska

Koordynatorka projektu „O redukcji stresu"

Z wykształcenia iranistka, zainteresowana tematami migracji, edukacji i pomocy humanitarnej. Była asystentka międzykulturowa. W wolnym czasie maluje i naucza języków.

Maria Onyszkiewicz

Koordynatorka projektu „O redukcji stresu"
Jest kognitywistką i filozofką. W obszarze edukacji najbardziej interesuje ją krytyczne myślenie, dezinformacja, interdyscyplinarność, rola emocji w procesie uczenia. Najbardziej na świecie kocha swojego psa Rebusa.

Irka Jazukiewicz

Koordynatorka projektu „O redukcji stresu"

Wieloletnia trenerka edukacji ekologicznej, globalnej i przyrodniczej, entuzjastka „dzikiej edukacji” leśnej, autorka scenariuszy i programów edukacyjnych, jak również artykułów o tematyce ekologicznej i globalnej. W CEO pracuje w roli koordynatorki projektu wsparcia edukacji integracyjnej w ujęciu edukacji i integracji uczniów i uczennic z Ukrainy w polskim systemie oświaty.

Kamila Zaborowska

Koordynatorka projektu „O pracy w szkole w czasach migracji”

Absolwentka socjologii na UW. 

Marta Jackowska-Uwadizu

Koordynatorka

Autorka scenariuszy lekcji i publikacji edukacyjnych. Jest absolwentką afrykanistyki. Działa w Foodsharingu. Interesuje się społeczeństwami koczowiczymi, wpływem nowoczesności na Afrykę i współzależnościami globalnymi.