Nasz zespół

Nasz zespół to doświadczeni trenerzy i trenerki oraz specjaliści i specjalistki w swoich dziedzinach, motywujący do działania.

Ze względu na pracę w trybie hybrydowym zalecamy kontakt mailowy.

Elżbieta Krawczyk

Szefowa Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej, Dyrektorka Programowa, Członkini Zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej

Absolwentka arabistyki i islamistyki na Uniwersytecie Warszawskim, stosunków międzynarodowych ze specjalizacją w zakresie międzynarodowej współpracy rozwojowej w Collegium Civitas oraz Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego; członkini ruchu Climate Reality. Trenerka, autorka programów edukacyjnych, publikacji i kursów e-learningowych z zakresu edukacji globalnej, międzykulturowej i ekologicznej. Tworzy i redaguje scenariusze zajęć oraz materiały edukacyjne; chętnie wypracowuje je wspólnie z nauczycielami i nauczycielkami, prowadząc warsztaty i spotkania grup roboczych.

(022) 825 05 50 wew. 213

Joanna Pasymowska

Szefowa Zespołu, zastępczyni Szefowej Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej

Weronika Szczurko

Specjalistka ds. komunikacji

Absolwentka kulturoznawstwa międzynarodowego na UJ. Redaktorka, autorka publikacji medialnych. Zainteresowana tematami migracji, praw człowieka i wielokulturowości. W wolnym czasie tworzy kolaże. Autorka publikacji prasowych. Współpracuje z Fundacją Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Beata Klassek

Koordynatorka ds. organizacyjnych

Ida Miczke

Asystentka Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej.

Wspiera organizacyjnie całe DEGE, ze szczególnym uwzględnieniem projektów globalnych, klimatycznych i ekologicznych. Studentka bioetyki na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Marta Kałużyńska

Koordynatorka

Z wykształcenia ochroniarka środowiska, od lat związana z warszawskim sektorem pozarządowym,autorka materiałów i narzędzi edukacyjnych, aktywna trenerka. W wolnych chwilach lubi tańczyć zumbę i podglądać, jak żyją ludzie w innych miejscach na świecie; niepoprawna optymistka.

Agnieszka Serwadczak

Koordynatorka projektu „Globalna szkoła. O migracjach i rozmowie”

Absolwentka Szkoły Trenerskiej STOP, studentka studiów podyplomowych Współczesne Migracje Międzynarodowe. Jej zainteresowania koncentrują się wokół tematów związanych z edukacją globalną oraz różnorodnością kulturową.

Katarzyna Dzięciołowska

Ekspertka edukacyjna w projekcie „Globalna szkoła. Na początek”

Koordynatorka, trenerka i edukatorka edukacji globalnej, instruktorka harcerska, historyczka z krótkim doświadczeniem pracy w szkole. Absolwentka studiów podyplomowych z porozumienia bez przemocy wg Marshalla B. Rosenberga. Lubi się spotykać.

Aleksandra Żaczek-Świstak

Wspiera organizacyjnie projekty „Globalna szkoła. Na początek” i „Globalna szkoła. Dla zaawansowanych”

Asystentka w programach na rzecz edukacji klimatycznej oraz transformacji społeczno-ekologicznej. Wspiera organizacyjnie Dział Edukacji Globalnej i Ekologicznej. Z wykształcenia politolożka, z doświadczenia dziennikarka radiowa. Aktualnie zgłębia zagadnienia związane z uważnością oraz komunikacją bez przemocy.

Justyna Zamojda

Koordynatorka projektu „O środowisku naturalnym”

Z wykształcenia ekolożka, prywatnie wielbicielka zwierząt, roweru, wiosny, wegańskich dań i zrównoważonego życia w zgodzie z naturą.

Magda Piekunko

Koordynatorka edukacyjnych działań ekologicznych Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i projektu „O środowisku naturalnym”

Koordynuje działania ekologiczne w PAWF. Absolwentka Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła kurs „Szkoła Trenerów Edukacji Globalnej”. Od 2012 roku związana z organizacjami pozarządowymi. Koordynowała projekty obywatelskie, prośrodowiskowe, a także dotyczące edukacji globalnej.

Sylwia Domagała

Koordynatorka projektu „O redukcji stresu”

Z wykształcenia i zamiłowania kulturoznawczyni-iranistka. Jest także lektorką oraz tłumaczką języka perskiego dla organizacji pozarządowych oraz innych instytucji.

Katarzyna Leśniewska

Koordynatorka projektu „O redukcji stresu”

Pedagożka specjalna, socjoterapeutka, trenerka, autorka. Od wielu lat zajmuje się problematyką pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Prowadzeni i organizuje szkolenia, opracowuje programy szkoleń, kursów e-learningowych, poradniki i materiały edukacyjne adresowane do pracowników oświaty. Zajmuje się również redakcją merytoryczną materiałów dla pracowników systemu oświaty. Znajomość i doświadczenie w zakresie funkcjonowania placówek oświatowych zdobywała, pracując w szkołach (w tym szkole przyszpitalnej), poradni psychologiczno-pedagogicznej, KOWEZ, CMPPP, ORE. Współpracowała także z innymi organizacjami pozarządowymi.

Marta Jagura

Koordynatorka projektu „O redukcji stresu"

Absolwentka Studiów Interkulturowych Europy Środkowej i Wschodniej UW; zajmuje się tematyką rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, współpracą międzysektorową oraz wyrównywaniem szans edukacyjnych.

Kaja Pogorzelska

Koordynatorka projektu „O redukcji stresu"

Mishel Manoilo

Asystentka projektu „O redukcji stresu"

Studentka socjologii stosowanej i antropologii społecznej.

@

Kamila Zaborowska

Koordynatorka projektu „O pracy w szkole w czasach migracji”

Absolwentka socjologii na UW. 

Marta Jackowska-Uwadizu

Koordynatorka

Wcześniej pracowała w projektach W świat z klasą”, Klimat to temat!”. Pomaga prowadzić ciekawe i potrzebne działania w polskich – i nie tylko – szkołach na rzecz lepszego świata. Z wykształcenia afrykanistka, z zamiłowania afrykanistka.