Nasz zespół

Nasz zespół to doświadczeni trenerzy i trenerki oraz specjaliści i specjalistki w swoich dziedzinach, motywujący do działania.

Ze względu na pracę w trybie hybrydowym zalecamy kontakt mailowy.

Elżbieta Krawczyk

Szefowa Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej, Dyrektorka Programowa, Członkini Zarządu Centrum Edukacji Obywatelskiej

Absolwentka arabistyki i islamistyki na Uniwersytecie Warszawskim, stosunków międzynarodowych ze specjalizacją w zakresie międzynarodowej współpracy rozwojowej w Collegium Civitas oraz Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego; członkini ruchu Climate Reality. Trenerka, autorka programów edukacyjnych, publikacji i kursów e-learningowych z zakresu edukacji globalnej, międzykulturowej i ekologicznej. Tworzy i redaguje scenariusze zajęć oraz materiały edukacyjne; chętnie wypracowuje je wspólnie z nauczycielami i nauczycielkami, prowadząc warsztaty i spotkania grup roboczych.

(022) 825 05 50 wew. 213

Weronika Rzeżutka-Wróblewska

Specjalistka ds. komunikacji

Zajmuje się komunikacją Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej CEO. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii stosowanej. Autorka publikacji prasowych. Współpracuje z Fundacją Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Katarzyna Dzięciołowska

I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek

Trenerka, instruktorka harcerska, historyczka. Marzy jej się partnerskie podejście we wszystkich dziedzinach życia. Obecnie w CEO wspiera organizacje realizujące zadania w ramach regrantingu.

Bardzo chętnie spędza czas w lesie, gdzie coraz lepiej rozpoznaje ptaki po wyglądzie i dźwiękach.

Julia Godorowska

Koordynatorka kursu „Globalna szkoła”, ścieżki „Razem o migracjach”

Wspiera nauczycieli i nauczycielki w prowadzeniu w szkole interesujących zajęć na temat migracji i uchodźstwa z poszanowaniem różnych punktów widzenia. W pracy najbardziej lubi opanowywać nowe umiejętności, a po wyjściu z biura iść na trening.

(022) 825 05 50 wew. 204

Urszula Bijoś

koordynatorka

Aktualnie na urlopie macierzyńskim. Z wykształcenia historyczka; obecnie pracuje głównie zdalnie. 

Marta Jackowska-Uwadizu

Koordynatorka programu „1Planet4All – Razem dla Klimatu!"

Wcześniej pracowała w projektach W świat z klasą”, Klimat to temat!”. Pomaga prowadzić ciekawe i potrzebne działania w polskich – i nie tylko – szkołach na rzecz lepszego świata. Z wykształcenia afrykanistka, z zamiłowania afrykanistka.

(022) 825 05 50 wew. 202

Marta Kałużyńska

Koordynatorka

Z wykształcenia ochroniarka środowiska, od lat związana z warszawskim sektorem pozarządowym, w CEO aktualnie zaangażowana w projekt „1Planet4All – Razem dla klimatu!” mający na celu budowanie klimatycznie świadomych społeczności; wspiera  nauczycieli i nauczycielki w mądrym uczeniu o współczesnym świecie oraz szkoły w prowadzeniu działań na rzecz globalnych wyzwań; autorka materiałów i narzędzi edukacyjnych, aktywna trenerka. W wolnych chwilach lubi tańczyć zumbę i podglądać, jak żyją ludzie w innych miejscach na świecie; niepoprawna optymistka.

(022) 825 05 50 wew. 208

Justyna Zamojda

Koordynatorka programu „Ekologiczna szkoła” oraz ścieżki „Razem dla równości płci” w programie „Globalna szkoła”. 

Z wykształcenia ekolożka, prywatnie wielbicielka zwierząt, roweru, wiosny, wegańskich dań i zrównoważonego życia w zgodzie z naturą.

(022) 825 05 50 wew. 234

Anna Wojtych

Koordynatorka

Opiekuje się programem inspirującym organizacje pozarządowe do podejmowania działań proekologicznych w prowadzonych projektach i codziennym funkcjonowaniu.

Olga Khabibulina

Koordynatorka projektu „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek”

Od wielu lat związana z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, m.in. Centrum Współpracy z Krajami Europy Wschodniej i Kaukazu przy Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, German Marshall Fund, Friedrich-Ebert-Stiftung oraz Forum Syd. Zrealizowała własny projekt badawczy, dotyczący analizy kompetencji międzykulturowej wśród poszczególnych grup społeczności migranckich w Polsce, Grecji i Rumunii (European Cultural Foundation, 2018-2019).

Sylwia Domagała

Asystentka w programie „I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek”

Absolwentka iranistyki na Wydziale Orientalistycznym oraz Studiów Podyplomowych Pomocy Humanitarnej UW. Pracuje także jako lektorka oraz tłumaczką języka perskiego. Dzięki wieloletniej pracy tłumacza oraz tłumaczeniowym aktywnościom wolontaryjnym ma doświadczenie w kontaktach z migrantami i uchodźcami z Iranu i Afganistanu, z którego chętnie korzysta przy okazji pracy w projekcie migracyjnym.

Adam Kaczmarek

Asystent w programie "Globalna Szkoła" ścieżka Razem dla klimatu

W CEO od stycznia 2022 roku gdzie pracuje przy projekcie „1Planet4ALL – Razem dla klimatu”. Związany z edukacją od ponad 10 lat – jako edukator, trener i koordynator projektów. Współpracuje lub współpracował  m. in. z Fundacją Pracownia Nauki i Przygody, Stowarzyszeniem ODE „Źródła” oraz Muzeum POLIN. Autor materiałów edukacyjnych i scenariuszy zajęć  z zakresu edukacji globalnej, ekologicznej i antydyskryminacyjnej. Z wykształcenia antropolog kultury, pedagog z powołania. W pracy pedagogicznej inspiruje się głównie metodami experiential learning i outdoor education oraz założeniami pedagogiki Janusza Korczaka. Cały czas poszukuje różnych metod uczenia się i nauczania. Wierzy w siłę samouczenia się i zdrowy rozsądek.

Renata Stępniewska

Asystentka działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej i projektu "I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek".

Absolwentka Socjologii i Interdyscyplinarnych studiów nad dzieciństwem i prawami dziecka.
Zainteresowana badaniami społecznymi, prawami człowieka, edukacją międzykulturową, i procesem nauki ucznia z doświadczeniem migracyjnym w polskiej szkole.