Kobiety inspirują

Przed dziewczynami stoją wyzwania, które są wspólne dla wszystkich ludzi, również chłopców. Ale są i takie, z którymi chłopcy nigdy bezpośrednio się nie zetkną. Dlatego potrzebujemy prawniczek, naukowczyń, inżynierek, programistek, działaczek i aktywistek, aby wskazywały te wyzwania, wnosiły swoją cenną perspektywę oraz szukały najlepszych rozwiązań. Bo to one wiedzą najlepiej, czego potrzebują kobiety, zmieniają świat i inspirują inne młode dziewczyny do działania!

Pokazywanie na zajęciach sylwetek kobiet może wpłynąć wzmacniająco na uczennice. Zachęcamy do mówienia na zajęciach o kobietach które działają na rzecz wyzwań lokalnych i globalnych, przełamują stereotypy i udowadniają, że zarówno mężczyźni jak i kobiety mają wpływ na losy świata.

Polecane materiały

scenariusz_cwiczenie
Scenariusz zajęć

Czy minerał zmieni oblicze światowej energetyki?

Scenariusz przybliża postać polskiej wynalazczyni, której praca pomaga zmienić oblicze energetyki. Jej sylwetka może stanowić inspirację i wzór dla uczniów i uczennic.

graficzne
Materiał graficzny

Karty do gry w Piotrusia: aktywistki

Świat jest pełen inspirujących kobiet, które działają na rzecz klimatu. Zagrajcie w Piotrusia i poznajcie aktywistki, które walczą o sprawiedliwszy świat.

scenariusz_cwiczenie
Scenariusz - mini projekt

Scenariusz „Lokalne bohaterki”

Scenariusz zachęca do odkrywania i nagłaśniania lokalnych herstorii oraz zaplanowania miniprojektu.

film
Materiał wideo

Filmy edukacyjne „Równe/różne”

Obejrzyjcie z uczniami i uczennicami trzy filmy pokazujące kobiety w niestandardowych rolach. Czego wspólnie możecie nauczyć się od ich bohaterek?