Inspirujcie do działania

Zmiana klimatu wymaga podjęcia działań – indywidualnych i grupowych. Można działać w domu, w szkole i wychodzić szerzej, do społeczności lokalnych. Mówienie o zmianie klimatu to też działanie, które sprawia, że coraz więcej osób wie, co może robić. Szkoła odgrywa znaczącą rolę w upowszechnianiu wiedzy o klimacie i może inspirować do różnych działań. Pomysły na działania w szkole i poza nią znajdziecie w naszych materiałach.

Polecane materiały

publikacje
Publikacja

Przewodnik dla młodzieży po kampaniach

Jak przygotować projekt młodzieżowy za pomocą metody S.M.A.R.T.? Jak zaplanować działania, zebrać i określić potrzebne materiały? Jakie kampanie można zrealizować, nawet siedząc w domu? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele inspiracji i przykładów kampanii znajdziecie w naszym Przewodniku po kampaniach młodzieżowych!

gry_edu
Gra

Karty do gry w Piotrusia: aktywistki

Świat jest pełen inspirujących kobiet, które działają na rzecz klimatu. Zagrajcie w Piotrusia i poznajcie aktywistki, które walczą o bardziej sprawiedliwy świat.

film
Film

Ty też możesz działać na rzecz klimatu

Młodzież z całej Polski podejmuje różne działania – indywidualne, grupowe, na poziomie swojej szkoły, społeczności, kraju – aby chronić klimat. Obejrzyjcie film przygotowany przez CEO, poznajcie wspaniałych młodych ludzi i zainspirujcie się ich działaniami!

publikacje
Publikacja

Przewodnik dla młodzieży po redakcjach szkolnych

Bycie młodym dziennikarzem lub dziennikarką, która pisze o zmianie klimatu, to nie lada wyzwanie! Najlepiej będzie korzystać z dobrych porad od osób, które profesjonalnie zajmują się dziennikarstwem.