Zdobądźcie rzetelną wiedzę

Jak pokazuje „Badanie świadomości młodzieży i młodych dorosłych w Polsce”, na temat zmiany klimatu, CEO 2020, młodzi ludzie nie są zadowoleni z dostępu do informacji o zmianie klimatu oraz ich jakości. Zaledwie 25 proc. osób w wieku od 13 do 20 lat zadeklarowało, że ich głównym źródłem na temat klimatu jest szkoła.

Bez rzetelnej wiedzy nie ma możliwości budowania świadomych klimatycznie społeczności, które potrafią efektywnie działać na klimatu. Zrozumienie procesów zmiany klimatu oraz globalnych współzależności nie jest łatwe, wymaga cierpliwości i zaangażowania. Poznaj przyczyny i skutki zmiany klimatu z pomocą naszych materiałów.

Polecane materiały

publikacje
Publikacja

Przewodnik po programie „1Planet4All - Razem dla klimatu!"

Odpowiedzią na zmianę klimatu jest budowanie świadomych klimatycznie społeczności przez dzielenie się wiedzą na temat jej przyczyn, skutków oraz możliwych rozwiązań.

publikacje
Publikacja

Badanie świadomości młodzieży i młodych dorosłych na temat zmiany klimatu

Przeprowadziliśmy badanie wśród młodych ludzi, w którym zapytaliśmy  o ich wiedzę i kompetencje w zakresie globalnej odpowiedzialności, ze szczególnym uwzględnieniem zmiany klimatu. Zapoznajcie się z jego wynikami.

artykul(4)
Artykuł

Świat a zmiany klimatyczne

Jakie są prognozy dotyczące zmiany klimatu i jej skutków? Które działania człowieka są najbardziej szkodliwe i co możemy zrobić? Odpowiedzi znajdziecie w artykule.

film
Film

Jak działa zmiana klimatu?

Webinarium prowadzone przez dr Aleksandrę Kardaś. Przyglądamy się przyczynom i skutkom zmiany klimatu i zastanawiamy się, czy człowiek może wymyślić technologię, która pozwoli nam wyłapać gazy z atmosfery.

scenariusz_cwiczenie
Artykuł

Słowniczek klimatyczny

Jak w prosty sposób wytłumaczyć naszym uczniom i uczennicom takie pojęcia jak albedo czy sprzężenie zwrotne? Pomoże Wam w tym nasz słowniczek.