Zapraszamy do programu „Wzór na ścisłe", rok szkolny 2020/2021

 

 

Uwaga nauczycielki i nauczyciele przedmiotowi oraz wychowawczynie i wychowawcy klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych! 

Jeśli szukasz inspirujących materiałów oraz metod angażowania Młodzieży w nauki ścisłe, to nasz kurs jest właśnie dla CIEBIE. Celem programu jest rozbudzanie u młodzieży, w szczególności u dziewcząt, zainteresowania nauką przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Kluczowym jego elementem jest nauka na prawdziwych przykładach, z możliwością zastosowania przyswajanej wiedzy, w atmosferze równości.

 

Dla kogo? 

„Wzór na ścisłe” to program skierowany do nauczycieli i nauczycielek przedmiotów ścisłych (m.in. biologia, chemia, fizyka lub matematyka) oraz osób odpowiedzialnych za wychowanie (m.in. wychowawców i wychowawczyń klas oraz bibliotekarek i bibliotekarzy) w szkołach podstawowych, w klasach VI-VIII oraz w szkołach ponadpodstawowych.

Kiedy?

Program jest realizowany w okresie: 14.09.2020 - 25.06.2021

Dlaczego „Wzór na ścisłe"?

Program ma na celu wsparcie uczestników i uczestniczki w rozbudzaniu u młodzieży, w szczególności u dziewcząt, zainteresowania nauką przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

Uczestniczki i uczestnicy projektu:

enlightened wezmą udział w kursie on-line „Wzór na Ścisłe" i webinarze wprowadzającym (otrzymają pakiet wprowadzający do programu),

enlightened założą STEM Klub z grupą min. 10 uczniów i przeprowadzą minimum 6 spotkań dla STEM Klubu,

enlightened przeprowadzą projekt młodzieżowy Globalne wyzwania - lokalne rozwiązania".

 

Naszym uczestnikom i uczestniczkom oferujemy:

yes Kurs on-line wraz z kompletem materiałów edukacyjnych umożliwiających przeprowadzenie angażujących spotkań STEM Klubu (scenariusze lekcji, prezentacje, gry, karty pracy),

yes Festiwal internetowy dla młodzieży z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej, zrzeszający grupy projektowe z całej Polski,

yes Możliwość uczestnictwa w webinarach organizowanych przez Dział Edukacji Globalnej i Ekologicznej,

yes Uczestnictwo STEM Klubów (3 najaktywniejszych) w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Warszawie (czerwiec 2021).

W programie naszym celem jest stworzenie atrakcyjnych warunków do nauki, w tym tworzenie przestrzeni do nauki bez uprzedzeń (dotyczących płci lub dotychczasowych osiągnięć na lekcjach z przedmiotów ścisłych), przez zajęcia dodatkowe w STEM Klubie.

 

Ważnym elementem oferowanych działań dla młodzieży jest nauka na przykładach, z możliwością zastosowania przyswajanej wiedzy w praktyce.

Działanie w STEM Klubie umożliwia również nabycie szeregu umiejętności, takich jak: krytyczne myślenie, komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, a także rozwijanie w młodzieży poczucia wpływu i kreatywności. To kluczowe kompetencje, które stanowią podstawę nauczania i są niezbędne dla sprawnego funkcjonowania w codziennym życiu, a także w przyszłości na rynku pracy. Szczególny nacisk w tym zakresie będzie położony na kwestię wspierania i wzmacniania dziewcząt.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Więcej na temat programu znajdziesz na stronie programu >>TUTAJ<<. Szczegóły dotyczące warunków udziału odnajdziesz w >>REGULAMINIE<< programu. Szczegóły dotyczące rejestracji do programu znajdują się w pliku >>Jak zgłosić się do programu "Wzór na ścisłe"<<.

 

Na zgłoszenia czekamy do 20 września 2020 - FORMULARZ,

 

mail KONTAKT

Justyna Zamojda: justyna.zamojda@ceo.org.pl, tel. 22 825 05 50 wew. 234