Odpowiadamy na globalne wyzwania, czyli TEG 2020 z CEO

 

Drodzy Nauczyciele i Nauczycielki, jak co roku zapraszamy Was oraz Waszych uczniów i uczennice do włączenia się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) - święta ludzi zainteresowanych światem i zmienianiem go! To będzie czas wspólnej refleksji, która pozwoli nam lepiej zrozumieć świat, w jakim żyjemy oraz działań, które sprawią, że zaczniemy razem zmieniać go na lepszy dla nas wszystkich.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

1) webinar edukacyjny "Storytelling migracyjny w edukacji  – Jak pracować z młodzieżą podczas Tygodnia Edukacji Globalnej?"

28.10.2020, godzina 18:00 

Dwie doświadczone nauczycielki i autorki materiałów edukacyjnych w projekcie migracyjnym CEO “Historie i fakty o migracjach na XXI wiek” wprowadzą Was w świat storytellingu. Podzielą się swoimi pomysłami i metodami na kreatywne wykorzystanie opowieści w szkole podczas TEG. Pokażą, w jaki sposób nauczyciele i nauczycielki mogą wraz ze swoimi uczniami i uczennicami wziąć aktywny udział w międzynarodowej inicjatywie edukacyjnej. Podzielą się swoim doświadczeniem w organizowaniu wydarzeń i zaprezentują, jak zachęcać młodzież do różnych aktywności wykorzystujących storytelling o migracjach. 

Spotkanie będzie częścią cyklu wydarzeń edukacyjnych “Weź kurs na Tydzień Edukacji Globalnej” ogranizowanego wspólnie przez Amnesty International, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundację Edukacja dla Demokracji, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, Polską Akcję Humanitarną oraz Grupę Zagranica. Dowiedz się więcej i zapisz się tutaj!

2) Festiwal Internetowy z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej

16-20.11.2020

Po raz kolejny zapraszamy szkoły z całej Polski na interaktywną zabawę w dobrym celu. Festiwal internetowy "Odpowiadamy na globalne wyzwania" - to okazja do spotkania się zespołów uczniowskich z całej Polski i wspólnego rozwiązywania zadań edukacyjnych związanych z zagadnieniami zrównoważonego rozwoju. Festiwal dla uczniów i uczennic powróci do formy, w której młodzież tworzy zespoły szkolne i wykonuje zadania, konsultując się ze sobą w szkole 'na żywo'. Tym razem spotykać bedziemy się przez cały Tydzień Edukacji Globalnej, albowiem zadania będą pojawiać się pojedynczo od poniedziałku do czwartku (16-19.11.2020), zaś w piatek (20.11.2020) podsumujemy nasze wrażenia i spostrzeżenia na webinarium. Więcej informacji i zapisy na Festiwal od 21 października!

Świętujmy TEG razem!