Rekrutacja do programów edukacyjnych w semestrze letnim roku 2020/2021

 

Droga Nauczycielko, Drogi Nauczycielu,

  • czy szukasz inspiracji i ciekawych, aktualych tematów do pracy z młodzieżą?
  • interesujesz się tym, co dookoła?
  • chcesz pokazywać młodzieży praktyczne zastosowanie wiedzy zdobywanej w szkole?
  • lubisz pogłębiać swoją wiedzę na temat współczesnych globalnych wyzwań oraz poznawać nowe metody edukacyjne?
  • chcesz poznać nauczycieli i nauczycielki, którzy tak jak Ty mają pasję i zapał do pracy?
  • szukasz nowych, gotowych do pobrania materiałów edukacyjnych: filmów, scenariuszy, ćwiczeń, artykułów?

Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, pownineneś dołączyć do jednego z naszych semestralnych programów i kursów! Wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i zainteresowaniom.

„1Planet4All – Razem dla klimatu!”


W programie zostaniesz Opiekunem lub Opiekunką grupy uczniów i uczennic, z którymi przeprowadzisz projekt młodzieżowy poświęcony ochronie klimatu. Założycie Klimatyczną Redakcję Szkolną, której zadaniem będzie zdobycie informacji o skutkach zmiany klimatu w Waszej okolicy i stworzenie na ten temat materiału dziennikarskiego. Bez obaw – wszystkie potrzebne wskazówki i instrukcje otrzymacie od nas. Oprócz tego możliwość wzięcia udział w ciekawych warsztatach z dziennikarzami, dziennikarkami, naukowcami i naukowczyniami.


Projekt skierowany do nauczycieli i nauczycielek wszystkich przedmiotów, wychowawców i wychowawczyń klas, bibliotekarzy i bibliotekarek, którzy pracują z klasami VI-VIII szkół podstawowych oraz młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych.
Program trwa od 8.02.2021 r. do 20.06.2021 r.
Dowiedz się więcej TUTAJ i wypełnij formularz rejestracyjny.

„Odpowiadaj na globalne wyzwania – Europa o klimacie”

Program dla nauczycieli i nauczycielek języka polskiego, matematyki, geografii oraz wychowawców i wychowawczyń klas. Dowiecie się, jak włączać aktualne treści dotyczące ekologii do szkolnych zajęć. Chcemy rozbudzić w uczniach i uczennicach zainteresowanie środowiskiem naturalnym oraz odpowiedzialność za nie i poczucie sprawczości. Otrzymasz także zestaw praktycznych materiałów edukacyjnych.


Zapisz się na webinar wprowadzający, a potem zdecydujesz, czy i jak bardzo chcesz się zaangażować. Wszystkiego dowiesz się TUTAJ.

„I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek"

Zapisz się do kursu dla nauczycieli i nauczycielek wspierających młodzież w prowadzeniu rozmów na ważne, aktualne społeczne tematy. Takie, jak migracje. 
Chcemy pokazywać młodzieży, że migracje to wielowymiarowe zjawisko oraz pomagać im zrozumieć procesy globalne i lokalne – dlaczego migrują mieszkańcy Sudanu Południowego czy Syrii oraz czemu w naszej klasie jest nowy uczeń lub uczennica, który przyjechał z innego kraju.
Podczas kursu skupimy się także na prowadzeniu dobrej rozmowy w atmosferze szacunku, kształtowaniu umiejętności słuchania innych i argumentowania, krytycznego myślenia. Poznamy także poruszające historie migrantów i migrantek. 
Wszystkiego dowiesz się TUTAJ, a do kursu możesz zapisać się poprzez formularz.