Wszystkie publikacje projektu "W świat z klasą" dostępne online

Dostępne są już wersje elektroniczne publikacji: "Edukacja globalna na zajęciach przedmiotowych w gimnazjum" oraz "Edukacja globalna na zajęciach wiedzy o społeczeństwie/języka polskiego/języka angielskiego/historii/biologii/plastyki i zajęć artystycznychopracowanych w ramach projektu "W świat z klasą", realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Broszura "Edukacja globalna na zajęciach przedmiotowych w gimnazjum"

Broszura powstała z myślą o nauczycielkach i nauczycielach oraz wszystkich osobach zaangażowanych w działalność oświatową, które są zainteresowane tym, w jaki sposób realizować edukację globalną na wybranych przedmiotach w ramach podstawy programowej. Prezentujemy w niej koncepcję edukacji globalnej, wyjaśniając zagadnienia, jakie obejmuje, przyświecające jej wartości, postawy i umiejętności, które pomaga rozwijać, a także odniesienie do działania na rzecz zmiany w skali globalnej.

Publikacje przedmiotowe "Edukacja globalna na zajęciach..." (WOS-u, języka angielskiego, języka polskiego, historii, biologii, plastyki i zajęć artystycznych)

Publikacje powstały z myślą o nauczycielkach i nauczycielach poszukujących materiałów edukacyjnych z zakresu edukacji globalnej. Znajdą w nich Państwo scenariusze zajęć, ćwiczenia oraz propozycje projektów gimnazjalnych, które pomogą w systematyczny sposób włączać na zajęciach szkolnych perspektywę globalną, uwzględniając wymagania podstawy programowej.

  

  

Publikacje można pobrać za darmo w wersji PDF.

Załączone dokumenty: 
  1. 1. Ceo wszk broszura.pdf (13MB)