Zamów bezpłatne materiały poświęcone edukacji globalnej!

 

 

<< Możliwość składania zmówień została zakończona >>

Projekt "W świat z klasą" zachęca do rozpoczęcia bądź kontynuowania z jeszcze większą energią i zaangażowaniem działań w zakresie edukacji globanej od nowego 2020 roku! Podejmijcie z nami oraz swoim uczniami i uczennicami wyzwania globalne, a nasze bezpłatne materiały z pewnością wesprą Was w ich pokonywaniu. Włączmy się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju i razem zbliżmy się do bardziej sprawiedliwego, zrównoważonego i pokojowego świata. Materiały są dopasowane do podstawy programowej szkoły podstawowej, klasy IV-VIII.

1. Plakaty nt. globalnych współzależności "Ścieżki do celów"

Jak decyzja każdego ucznia i uczennicy o ograniczenu jedzenia mięsa, zużycia plastiku czy wspieraniu różnorodności społecznej może przełożyć się na lepszy i bardziej sprawiedliwy świat dla każdego? W zastanowieniu się nad tym wspomoże Was zestaw 6 plakatów edukacyjnych. 

Instrukcja korzystania z plakatów oraz materiały w wersji elektronicznej do pobrania znajdują się <<tutaj>>.  

Plakaty nt. globalnych współzależności. Komplet składa się z 6-ściu sztuk.

 

2. Publikacja wprowadzająca do edukacji globalnej i publikacje przedmiotowe zawierające scenariusze lekcji

Publikacje powstały z myślą o nauczycielkach i nauczycielach szkół podstawowych klas IV-VIII poszukujących materiałów edukacyjnych, które pozwolą realizować elementy edukacji globalnej w ramach podstawy programowej nauczanych przedmiotów. Znajdą w nich Państwo scenariusze zajęć, ćwiczenia oraz propozycje projektów, które pomogą w systematyczny sposób wprowadzać elementy wiedzy o współczesnym świecie. W ramach projektu zostały opracowane publikacje do następujących przedmiotów: język polski, geografia, etyka, religia i matematyka oraz publikacja teoretyczna, wprowadzająca do zagadnień edukacji globalnej w szkole podstawowej. 

Zachęcamy do pobrania i korzystania z wersji elektronicznych publikacji

Publikacja wprowadzająca i publikacje przedmiotowe projektu "W świat z klasą"

 

Zamówienia można składać za pomocą formularza dostępnego tutaj:

https://rejestracja.ceo.org.pl/content/zamowienie-publikacji-w-swiat-z-klasa-2019

 

Zanim zamówisz, przeczytaj nasze wskazówki:

-> jedna osoba może zamówić po jednym egzemplarzu każdej publikacji (geografię wysyłamy do wyczerpania zapasów) oraz jednym komplecie plakatów (6 sztuk) - bądźmy eko i używajmy papieru z rozwagą smiley

-> jeżeli zamwiałaś/eś już wcześniej publikację z naszego projektu, daj szansę innym nauczycielom i nauczycielkom na jej otrzymanie yes

 

 

W sprawach związanych z zamawianiem materiałów prosimy o kontakt: 
Marta Jackowska-Uwadizu

Telefon: 22 825 05 50 wew. 202

E-mail: marta.jackowska-uwadizu@ceo.org.pl

 

 

Projekt w "Świat z klasą" jest finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

                                                                                          .                   

.