Warsztaty dla osób szkolących nauczycieli/-ki ///

Chcemy podzielić się doświadczeniem nabytym podczas realizacji projektów z edukacji globalnej z osobami, które podobnie jak i my prowadzą warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek.

Celem serii warsztatów, które planujemy przeprowadzić tej jesieni, skierowanych do doradców/-czyń metodycznych oraz osób pracujących w rozmaitych instytucjach doskonalących kadrę nauczycielską jest udostępnienie materiałów sprawdzonych w pracy szkolnej z młodzieżą. Chcemy przekazać te materiały osobom, które mogą następnie wykorzystać je podczas prowadzonych przez siebie szkoleń i wzbogać swoją ofertę.

Materiały, które chcemy przekazać i upowszechnić odpowiadają założeniom podstawy programowej i stanowią poręczną pomoc dla nauczycieli i nauczycielek, które szukają gotowych scenariuszy do zastosowania podczas swoich zajęć. Wartością dodaną promowanych przez nas materiałów i metod pracy z młodzieżą jest to, że pomagają młodzieży zrozumieć, jak działa współczesny świat i przygotowują do świadomego i odpowiedzialnego w nim działania.

W tym miejscu będziemy publikować kolejne propozycje warsztatów, które skupią się na włączaniu wątków globalnych i wrażliwych społecznie do nauczania przedmiotów humanistycznych i społecznych. Aby uzyskać informacje o nowych warsztatach możesz również zapisać się na nasz newsletter, który wysyłamy dwa razy w miesiącu – wykorzystaj w tym celu TEN LINK.


Najbliższy warsztat dla osób szkolących nauczycieli i nauczycielki już 22-24 października w Wildze (50 km pod Warszawą). Będzie to spotkanie skierowane głównie dla metodyków i metodyczek specjalizujących się w przedmiotach ścisłych. 

Podczas weekendowego szkolenia przedstawimy i wypróbujemy wraz z grupą warsztatową materiały, które sprawdziły się w pracy z młodzieżą i skutecznie zaangażowały młodych ludzi w zajęcia fizyki, chemii i biologii. Materiały te pokazują społeczną istotność „suchej teorii” przekazywanej na zajęciach i skutecznie angażują młodych ludzi do aktywnej pracy na zajęciach.

► Aby dowiedzieć się więcej o tym warsztacie (cele, szczegółowa oferta, warunki uczestnictwa) zapraszamy TUTAJ. Jednocześnie informujemy o zamknięciu rejestracji na szkolenie. Dziękujemy za zainteresowanie udziałem. Szczegółowych informacji o tym warsztacie udziela Zuzanna Naruszewicz (e-mail: zuzanna.naruszewicz@ceo.org.pl; tel.: 22  825 05 50 wew. 109).

Do zobaczenia na warsztatach!